• 30 októbra, 2022
  • 1 komentár
  • 6minúty čítania

Väčšina obyvateľov odmietla americké základne. Naď: Znamená to pre nás nič!

Väčšina obyvateľov odmietla americké základne. Naď: Znamená to pre nás nič!

Okrem voľby primátora či predsedu samosprávneho kraja, si včera obyvatelia mesta Sliač hodili do urny aj referendovú otázku o tom, či chcú na svojom území americkú základňu. Mesto Sliač má na svojom území totiž veľké vojenské letisko.

Obyvatelia Sliaču hlasovali o otázke  „Súhlasím s tým, aby mestské zastupiteľstvo mesta Sliač podniklo všetky zákonné opatrenia k tomu, aby zabránilo umiestneniu vojenskej základne Spojených štátov amerických v akejkoľvek forme na území letiska Sliač a v jeho okolí?“

Väčšina hlasujúcich bola proti a to až 75 všetkých voličov. Z 1 513, ktorí volili, bolo 1 127 proti americkým základniam.

Pre ministra obrany Jaroslava Naďa a vládu to podľa neho nič neznamená

„Opakujem, žiadne úvahy či rozhovory sa o americkej základni na Sliači nevedú, a to na žiadnej úrovni,“ zdôraznil Naď.

Uverejňujeme celý status ministra obrany Jaroslava Naďa k referendu na Sliači:

▪️ Pre Slovensko?

NIČ, pretože americká základňa na letisku nebola, nie je a nebude.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Muchy a komáre budú odlietať ako život. Stačí pár kvapiek tohto zázraku

▪️Pre vládu SR?

NIČ, pretože miestne referendum nie je právne záväzné pre vládu. Navyše, opakujem, žiadne úvahy, či rozhovory, sa o americkej základni na Sliači nevedú, a to na žiadnej úrovni.

▪️ Pre rezort obrany?

NIČ, aj naďalej sa budeme pravidelne stretávať so zástupcami mesta, podporovať ho, vysvetľovať súvislosti a pravdivo odpovedať na všetky otázky a naďalej budeme pevne veriť, že kompetentní na Mestskom úrade budú k Sliačanom féroví a nebudú ich zavádzať tak, ako pred voľbami, keď hrali na obe strany, ale budú poctivo vysvetľovať, že sa ľudia naozaj nemajú čoho báť. Teda okrem fašistov a extrémistov, ktorí im klamú a strašia ich nezmyslami.

▪️ Pre mesto Sliač?

NIČ, ak si odmyslíme, že bol rezort a Sliačania zneužití na kohosi predvolebnú kampaň, a že táto kampaň strachu bola platená z verejných peňazí.

Navyše, napriek spojeniu s komunálnymi voľbami sa referenda zúčastnilo iba 37%, pričom iba 27% oprávnených voličov (presne 1127 zo 4082) považovalo nezmysel o americkej základni za natoľko relevantný, že išlo do referenda proti tomu hlasovať. Aj to, uznajte, hovorí jasnou rečou, že výrazná väčšina Sliačanov má zdravý rozum a pochopili, že ide o doslova a do písmena blud a navyše, nešťastne formulovaný a irelevantný.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ficovi volal Putin a pošle mu 15 miliónov na volebnú kampaň, vtipkuje šéf Smeru

▫️Čo bude ďalej?

No NIČ. Keďže si pár nezodpovedných jedincov vymyslelo referendum o niečom čo nemá byť, sám si so záujmom počkám na ďalšie kroky mesta. :)))

A na úplný záver – áno, spojeneckí vojaci na Sliači (Nemci a Holanďania, AMERIČANOV JE NA SLIAČI PRESNE NULA) budú aj naďalej mesto podporovať, a to aj finančnými zbierkami a aj ďalšími projektmi presne tak, ako doteraz.

Ale, úprimne, fakt by som sa schuti zasmial, keby niekto vyzbieral potrebné podpisy a zorganizovalo by sa referendum proti základni UFO na Sliači. Pretože tá je presne tak pravdepodobná, ako tá americká.

Podobné články

Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

V USA a Európe hrozí vlna…

Deutsche Bank varovala, že v tomto roku sa vráti cyklus rozmachu a krachu a hrozí vlna nesplácania podnikových dlhov, najmä v…
57-ročný muž schudol 12 kíl a zbavil sa bolesti kĺbov. Použil na to cesnak, zázvor a citróny

57-ročný muž schudol 12 kíl a…

S pribúdajúcim vekom sa v našom tele ukladá čoraz viac toxínov a nadváhy. A s tým súvisí aj vznik rôznych ochorení.…
Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…
Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré…

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov,…

Pridaj komentár