• 12 januára, 2023
  • 1 komentár
  • 11minúty čítania

V Amerike zúri pandémia očkovaných: CDC zaznamenala veľký nárast úmrtí!

V Amerike zúri pandémia očkovaných: CDC zaznamenala veľký nárast úmrtí!

V septembri 2021 prezident Joe Biden vyhlásil „pandémiu neočkovaných“ a obvinil z toho približne 80 miliónov Američanov, ktorí sa nenechali zaočkovať proti COVID-19.

Do roku 2022 však očkovaní ľudia tvorili väčšinu populácie, pričom približne 79 % dospelých absolvovalo aspoň prvé očkovanie.

Podľa najnovších údajov Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) je teraz väčšina dospelých, ktorí zomreli na COVID-19, zaočkovaná alebo preočkovaná.

60 % úmrtí súvisiacich s COVID medzi očkovanými

Objavil sa alarmujúci trend: Očkované a posilnené osoby predstavujú prudko rastúci podiel úmrtí na COVID-19.

Nadácia Kaiser Family Foundation (KFF) v analýze zverejnenej na portáli Peterson-KFF Health System Tracker ukázala, že približne 4 z 10 úmrtí súvisiacich s COVID boli do januára 2022 medzi očkovanými alebo boostovanými osobami.

Podpor náš nový portál a zdieľaj naše články na sociálnych sieťach. Sme vám za to veľmi vďační a ďakujeme každému jednému za ochotu! A nezabudnite! Slovensko na prvom mieste! Ďakujeme!

Podľa najnovšej analýzy údajov CDC, ktorú vykonala KFF, bolo 6 z 10 úmrtí súvisiacich s COVID od apríla do augusta 2022 medzi ľuďmi s určitou úrovňou očkovania.

Podľa KFF je to spôsobené rôznymi faktormi súvisiacimi s tým, koľko ľudí bolo zaočkovaných na začiatku pandémie, keď bolo očkovanie prvýkrát sprístupnené.

Keď boli vakcíny prvýkrát zavedené, ľudia, ktorí dostali prvú sériu injekcií, predstavovali len malý podiel na celkovom počte úmrtí, pretože ich bolo tak málo v porovnaní s nezaočkovanou väčšinou.

Očakávalo sa však, že tento podiel sa bude zvyšovať, keďže očkovaní ľudia budú predstavovať čoraz väčšiu časť populácie USA. V konečnom dôsledku, ak by boli všetci v Spojených štátoch zaočkovaní, potom by zaočkovaní ľudia predstavovali 100 % úmrtí na COVID-19. To isté by sa pozorovalo aj medzi tými, ktorí dostali posilňovaciu dávku.

Je to preto, že niektorí ľudia, ktorí sú aktuálne zaočkovaní, stále dostanú COVID-19. Ide o prípady, ktoré sa považujú za „prelomové infekcie“. Ako uvádza CDC, očkovanie proti COVID-19 je účinné pri prevencii závažných ochorení a úmrtí, ale očkovanie nie je dokonalé.

Prínos vakcíny sa stal marginálnym

Zvyšujúci sa podiel očkovanej populácie je len jedným z faktorov a nezdá sa, že by vysvetľoval všetky zvýšené počty úmrtí medzi očkovanými ľuďmi za posledný rok.

KFF dospela k záveru, že za tento čas sa podiel očkovaných osôb zvýšil len mierne, avšak počet úmrtí očkovaných osôb vzrástol prudšie.

Ďalším možným dôvodom, prečo sme svedkami zvýšeného počtu úmrtí medzi očkovanými, je skutočnosť, že aj v roku 2021 jedna štúdia ukázala, že účinnosť vakcíny sa časom výrazne znížila u všetkých dospelých.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Zamestnanec Pfizeru na tajnej nahrávke hovorí o mutovaní vírusov. Je to len ďalší hoax?

Tento efekt bol najvýraznejší vo vyšších vekových skupinách, najmä u osôb vo veku 40 až 59 rokov a u osôb vo veku 80 a viac rokov.

„Údaje naznačujú, že v tejto chvíli, keď už drvivá väčšina populácie prišla do kontaktu buď s infekciou, alebo s vakcínou, sú účinky vakcíny marginálne,“ povedal pre The Epoch Times Dr. Jacob Teitelbaum, odborník na dlhodobý COVID a postvírusový syndróm chronickej únavy a fibromyalgie.

Izraelská štúdia zistila, že účinnosť vakcíny klesla na rovnakú úroveň ako po troch dávkach už po niekoľkých mesiacoch, zatiaľ čo výskum financovaný spoločnosťou Moderna zistil, že účinnosť ich vakcíny COVID sa časom skutočne stala negatívnou.

Spôsobuje moderná medicína viac škody ako úžitku?

Aktualizované (bivalentné) posilňovacie očkovanie sa stalo široko dostupným v septembri 2022 a v celej krajine (USA) sa toto očkovanie využíva pomaly.

Doktor Robert G. Lahita, riaditeľ Inštitútu pre autoimunitné a reumatické ochorenia v nemocnici Saint Joseph Health, uviedol, že nové posilňovacie očkovanie sa ťažko predáva, pretože ľudia majú očkovania plné zuby.

„Ľuďom bolo povedané, že vakcína zabráni infekcii a nestalo sa tak,“ pokračoval. „Človek na ulici vidí stále dookola chorých len svoju rodinu a priateľov, ktorí boli všetci zaočkovaní, a tak si povie: ‚Aký to má zmysel?“

Teitelbaum poukázal aj na možné obmedzenia modernej medicíny.

Podľa neho existujú štyri oblasti, v ktorých bola moderná medicína jednoznačne prínosom: antibiotiká, akútna chirurgická starostlivosť, správne používané vakcíny (proti kiahňam, tetanu) a verejná hygiena.

„V mnohých ďalších oblastiach je často otázne, či náš moderný medicínsky systém nespôsobuje viac škody ako úžitku,“ povedal. Bez ohľadu na to Lahita poznamenal, že premeniť našu populáciu – a najmä naše deti – na „štipce pre ďalšie a ďalšie vakcíny“ nie je najlepší nápad.

„Za 50 rokov mojej práce v medicíne som zistil, že keď ľudia dostávajú viac a viac posilňovacích dávok tej istej vakcíny, pozorujem väčšiu toxicitu,“ poznamenal.

Príkladom môže byť vakcína proti hepatitíde B, kde sa podanie viac ako dvoch dávok spájalo s viacerými prípadmi, v ktorých Teitelbaum pozoroval, že sa u pacientov vyvinul chronický únavový syndróm.

Teitelbaum považuje dve úvodné dávky vakcíny COVID za primerané pre ľudí nad 50 rokov alebo ľudí, ktorí majú cukrovku, rakovinu alebo iné závažné ochorenia, prípadne pre deti s leukémiou alebo inými závažnými ochoreniami. Myslí si však, že je chybou podávať vakcínu zdravým deťom, pretože riziko úmrtia na infekciu je u nich veľmi nízke a riziká vakcíny sú zatiaľ neznáme.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Čaputová pôjde s novým českým prezidentom na Ukrajinu. Americké médiá oslavujú "proukrajinského" prezidenta

Optimalizácia imunity

Odborníci stále netušia, prečo majú niektorí ľudia, či už očkovaní alebo nie, závažnejšie infekcie COVID.

Lahita uviedol, že to môže byť spôsobené faktormi, ako je genetika a celkový životný štýl človeka.

Napríklad obezita sa spája so zhoršenou funkciou imunitného systému, rovnako ako cukrovka 2. typu. Obe ochorenia sú v Spojených štátoch bežné a súvisia so životným štýlom.

Závažnejšie infekcie COVID môžu zahŕňať aj faktory, ako je individuálny črevný mikrobióm človeka, jeho životné prostredie alebo konkrétna imunogenetika (genetický základ našej imunitnej odpovede), uviedol Lahita.

Nedávne vypuknutie nákazy COVID-19 v Číne tiež vyvoláva obavy.

Súčasnú epidémiu COVID-19 v Číne vedú subvarianty Omicron BA.5.2 a BF.7, uviedla Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) 4. januára 2023. Čínske údaje tiež ukazujú, že zatiaľ nebol identifikovaný žiadny nový variant koronavírusu, a zároveň nedostatočne uvádzajú, koľko ľudí zomrelo v rýchlo sa šíriacej epidémii.

Podľa najnovších údajov bolo takmer 90 % obyvateľov pevninskej Číny plne zaočkovaných.

„Čínske epidémie sú znepokojujúce,“ vysvetlil Lahita, „pretože vírus má tendenciu upregulovať sa a mutovať vo veľkých infikovaných skupinách.“ To by mohlo priniesť nový nárast infekcií COVID-19 na celom svete, pretože sa objavia nové varianty – proti ktorým nebudeme mať žiadnu prirodzene získanú ani očkovaním navodenú ochranu.

„V blízkej budúcnosti očakávam nový a možno smrteľný variant,“ varoval Lahita.

Teitelbaum zdôraznil význam optimalizácie našej imunity. Podľa neho sa to dá ľahko dosiahnuť:

spať plných osem hodín každú noc, pretože nedostatok spánku je silný spôsob, ako potlačiť imunitu.
Hydratácia, ale nie sladkými nápojmi, ktoré môžu potlačiť imunitu.
Niekoľko kľúčových živín, najmä zinok a vitamín D, sú rozhodujúce pre výrazné zlepšenie imunity a výsledkov pri infekciách vo všeobecnosti, najmä pri COVID-19.

„Osobne počas prepuknutia COVID (alebo keď som mal infekciu) užívam zmes bazových plodov spolu s týmito živinami,“ povedal Teitelbaum.

Podobné články

„Nie sme s nikým vo vojne“ – Maďarsko odmieta tvrdenie Nemecka, že Európa je vo vojne s Ruskom

„Nie sme s nikým vo vojne“ – Maďarsko odmieta…

Maďarský ľud sa jasne rozhodol nezasahovať do konfliktu na Ukrajine, a preto krajina nie je s nikým vo vojne, zdôraznil vo…
Nie som si istý, či Nemci chcú, aby Ukrajina vyhrala túto vojnu, hovorí poľský minister obrany

Nie som si istý, či Nemci chcú, aby Ukrajina…

Poľský vicepremiér a minister obrany Mariusz Błaszczak povedal, že si nie je istý, či Nemecko chce, aby Ukrajina v konflikte zvíťazila.…
Neočkovaný Djokovič to dokázal! To som ešte nevidel, nechápe expert

Neočkovaný Djokovič to dokázal! To som ešte nevidel, nechápe…

Domácim titulom Novaka Djokoviča je grandslamový titul číslo 22. Srbský tenista zdolal svojho gréckeho súpera Stefanosa Tsitsipasa v troch setoch a…
Čaputová pôjde s novým českým prezidentom na Ukrajinu. Americké médiá oslavujú „proukrajinského“ prezidenta

Čaputová pôjde s novým českým prezidentom na Ukrajinu. Americké…

U našich českých susedov sa stal prezidentom Petr Pavel a porazil Andreja Babiša. Na včerajšie oslavy prišla Pavlovi aj slovenská prezidentka…
NATO je pripravené na konfrontáciu s Ruskom, tvrdí šéf Vojenského výboru NATO

NATO je pripravené na konfrontáciu s Ruskom, tvrdí šéf…

Predseda Vojenského výboru NATO Rob Bauer v rozhovore pre portugalskú televíziu RTP uviedol, že blok pod vedením USA je pripravený na…
„Takéto šialenstvo som ešte nezažil!“ – chorvátsky prezident kritizuje výrok nemeckej ministerky zahraničných vecí

„Takéto šialenstvo som ešte nezažil!“ – chorvátsky prezident kritizuje…

Zoran Milanović zaželal Nemecku tentoraz viac šťastia ako v druhej svetovej vojne, ale trval na tom, že Chorvátsko nebude hrať v…
Treba vybudovať masívnu továreň na zbrane v Poľsku pre Ukrajinu, hlási britský poslanec

Treba vybudovať masívnu továreň na zbrane v Poľsku pre…

Konzervatívny poslanec Tobias Ellwood tvrdí, že výstavba továrne na zbrane v Poľsku, ktorá by vyrábala muníciu podľa noriem NATO, by bola…
Putin sa pripravuje na nový tvrdý útok a na konflikt s USA a ich spojencami

Putin sa pripravuje na nový tvrdý útok a na…

Rusko pripravuje novú ofenzívu s cieľom získať späť iniciatívu, aj keď sa pripravuje na dlhé obdobie patovej situácie na Ukrajine. Takmer…
Rusko je už vo vojne s NATO, priznáva vysokopostavený predstaviteľ EÚ

Rusko je už vo vojne s NATO, priznáva vysokopostavený…

Vysokopostavený predstaviteľ EÚ priznal, že Rusko je teraz „vo vojne proti NATO a Západu“ a invázia na Ukrajinu sa dostala do…

Pridaj komentár