• 1 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 6minúty čítania

Tisíce migrantov v našich lesoch a v médiách nič? Českí policajti ich odhaľujú na našej hranici dronom

Tisíce migrantov v našich lesoch a v médiách nič? Českí policajti ich odhaľujú na našej hranici dronom

Česi aj Rakúšania obnovili kontroly na hraniciach so Slovenskom, pre zväčšujúce sa počty nelegálnych migrantov, ktoré k ním prúdia od nás.

Niektoré čísla hovoria o tom, že do Európy prúdia viac migrantov, ako z roku 2015, kedy bola najväčšia migračná kríza a do týchto aktuálnych čísel nie sú pripočítaní vojnoví utečenci z Ukrajiny.

Česká polícia teraz uverejnila video, kde za pomoci dronov a termovízie monitoruje nelegálnych migrantov na česko-slovenskej hranici.

„Na boj s nelegálnou migráciou využívame aj bezpilotné letecké prostriedky s termovíziou. Od znovuzavedenia hraničných kontrol na štátnej hranici so Slovenskom bolo na južnej Morave odhalených 3 686 nelegálnych migrantov (štatistika k 28.10.) a 54 prevádzačov. V posledných dňoch ale stále častejšie evidujeme zvyšujúce sa pokusy o prekonanie práve na tzv. zelenej hranici. V nadväznosti na zmeny v spôsoboch, ktorými sa k nám utečenci snažia nelegálne vstúpiť, sú operatívne prijímané ďalšie adekvátne opatrenia. Okrem iného dochádza vo zvýšenej miere aj k nasadzovaniu špeciálnej techniky, kam môžeme napríklad zaradiť vrtuľníky alebo drony s termovíziou. Druhému najväčšiemu odhaleniu migrantov za posledné tri týždne došlo zo štvrtka na piatok, kedy hliadky zaistili celkom 205 osôb.“ uvádza česká polícia.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Zelenský je prekážkou k mieru a Európa sa zabíja sama kvôli USA, vyhlásil francúzsky politik

„Takže tu máme tisíce migrantov v našich lesoch a v našich médiách či na tlačkovách politikov ticho? To je fakt paráda!“ píše v diskusii Peter.

Migranti putujú vo veľkom do Európy a tisíce sú ich aj na Slovensku. Cez našu krajinu chcú len prejsť, no Česi ich vracajú naspäť ku nám.

Podpor náš nový projekt. Píšeme správy, ktoré sa dnešnému systému nie veľmi páčia! Veľmi nám to pomôže a nezabudni! Slovensko na prvom mieste! Kliknite sem pre možnosť podporiť nás!

V reportáži televízie Markíza môžeme vidieť, ako česká polícia priváža migrantov v autobuse na hranice, kde čaká na slovenskú políciu, tá nechodí tak migrantov „vyhodia“ na našom území.

„Biely autobus, ktorý sa ešte na českej strane tesne pred hranicou otáča. Videli sme ho v pondelok a následne potom aj utečencov, ktorí postávali už na našom brehu. Česi potvrdili, že v tom čase vykonávali readmisiu. Slováci si ale po nich neprišli. V utorok sme boli na moste zas.“ informuje televízia Markíza.

Markíza informuje o tom, že Česi mali slovenským policajtom oznámiť readmisiu na 13:00, a tak počkali ešte 15 minút, keď nikto od Slovákov nechodil, vyhodili ich na hraniciach.

Policajný prezident povedal pre Markízu, že readmisia neprebieha s Čechmi správne.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Zbrane z Ukrajiny prúdia teroristom do Afriky, vyhlásil nigérijský prezident Buhari

„Česká republika nám to oznámi napríklad o 3.15 hod poobede, že nám idú odovzdávať o 17-tej určitý počet nelegálnych migrantov. Oni to posielajú na úrad cudzineckej polície, my to posielame do Banskej Bystrice, kým to prejde administratívne, my nemáme čas ani len sa vyjadriť k tomu a tá readmisia je založená na dobrovoľnosti, to nie je nútené odovzdanie migrantov. Okrem toho platí aj takzvaná návratová smernica,“ uviedol Hamran pre Markízu.

Migranti majú údajne namierené do Nemecka a teraz sa len blúdia na našom území.

„Česko, Rakúsko kontroly na hraniciach a Slovensko nerieši na Maďarských hraniciach nič. Už dávno mali urobiť to isté na Maďarských hraniciach, asi si hovoria, že aj tak tu nechcu migranti ostať tak načo to riešiť. Neschopná vláda. Za to, čo predvadzate v parlamente by som Vám nedala ani cent.“ píše Jozefína, ale nemá úplnú pravdu, pretože my sme na maďarských hraniciach so Slovenskom videli policajtov, ako kontrolovali dodávky či autobusy.

@magazin1sk

Podobné články

Očkovaní tvoria väčšinu úmrtí na Covid-19, tvrdia údaje CDC. Riešenie? Mali by sa viac očkovať

Očkovaní tvoria väčšinu úmrtí na Covid-19, tvrdia údaje CDC.…

Údaje Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) ukázali, že väčšinu úmrtí na COVID-19 v auguste tvorili očkovaní a posilnení ľudia,…
Šok v živom vysielaní: Kolíková bude premiérkou a nastúpi úradnícka vláda!

Šok v živom vysielaní: Kolíková bude premiérkou a nastúpi…

O poriadny šok pre ľudí v diskusiách sa postaral poslanec OĽANO Šipoš, ktorý v relácii Na Telo naznačil, že sa chystá…
„Náš protest obehne celý svet! Policajt sa priznal, že volí Kotlebu!“ Pred domom Žilinku bolo dusno, ale skromne

„Náš protest obehne celý svet! Policajt sa priznal, že…

V nedeľu na obed sa pred domom Generálneho prokurátora Maroša Žilinku protestovalo a streto sa tam asi šesť ľúdi. Aktivista, ktorý…
Pred domom Žilinku stojí jeden protestujúci: Ďakujme Zelenskému, že tu dnes nie sú ruské tanky!

Pred domom Žilinku stojí jeden protestujúci: Ďakujme Zelenskému, že…

Pred domom Generálneho prokurátora Maroša Žilinku sa dnes koná protest ľudí, ktorí nie sú spokojní s jeho prácou. Aktivista Kováč, ktorý…
Zbrane z Ukrajiny prúdia teroristom do Afriky, vyhlásil nigérijský prezident Buhari

Zbrane z Ukrajiny prúdia teroristom do Afriky, vyhlásil nigérijský…

Nigérijská vláda tvrdí, že zbrane dodané zo Západu ukrajinskej vláde sa začali šíriť v západoafrickom regióne. Podľa nigérijského prezidenta sa tieto…
Vedec z Wu-chanu prehovoril „ako to bolo v skutočnosti s vytvorením Covidu-19“

Vedec z Wu-chanu prehovoril „ako to bolo v skutočnosti…

Vedec, ktorý pracoval v laboratóriu vo Wuhane, tvrdí, že vírus COVID vytvoril človek – obviňuje americké úrady z „najväčšieho zlyhania spravodajských…
Macron sympatizuje s Putinom? Západ by podľa neho mal uvažovať o bezpečnostných zárukách pre Rusko

Macron sympatizuje s Putinom? Západ by podľa neho mal…

Západ by mal podľa francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona vopred zvážiť, ako sa postaví k ruským bezpečnostným požiadavkám ohľadom Severoatlantickej aliancie, pokiaľ…
Transsexuál dal odkaz Slovákom: Každý novoobjavený druh je vzácnosť, ktorá obohacuje planétu

Transsexuál dal odkaz Slovákom: Každý novoobjavený druh je vzácnosť,…

Transsexuálny DJ(ka) B-Complex (DJ Matia Lenická) dostal od ministra životného prostredia Jána Budaja ocenenie za prínos Slovensku. Trans osoba sa vyjadrila…
Vláda chystá ďalšie stanové mestečko pre migrantov! Musíme ich niekde zohriať pred zimou!

Vláda chystá ďalšie stanové mestečko pre migrantov! Musíme ich…

Nelegálna migrácia na Slovensku sa stala ku konca roka veľkým problém a obrovský počet migrantov už mohli Slováci vidieť rôzne popri…

Pridaj komentár