• 1 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 6minúty čítania

Tisíce migrantov v našich lesoch a v médiách nič? Českí policajti ich odhaľujú na našej hranici dronom

Tisíce migrantov v našich lesoch a v médiách nič? Českí policajti ich odhaľujú na našej hranici dronom

Česi aj Rakúšania obnovili kontroly na hraniciach so Slovenskom, pre zväčšujúce sa počty nelegálnych migrantov, ktoré k ním prúdia od nás.

Niektoré čísla hovoria o tom, že do Európy prúdia viac migrantov, ako z roku 2015, kedy bola najväčšia migračná kríza a do týchto aktuálnych čísel nie sú pripočítaní vojnoví utečenci z Ukrajiny.

Česká polícia teraz uverejnila video, kde za pomoci dronov a termovízie monitoruje nelegálnych migrantov na česko-slovenskej hranici.

„Na boj s nelegálnou migráciou využívame aj bezpilotné letecké prostriedky s termovíziou. Od znovuzavedenia hraničných kontrol na štátnej hranici so Slovenskom bolo na južnej Morave odhalených 3 686 nelegálnych migrantov (štatistika k 28.10.) a 54 prevádzačov. V posledných dňoch ale stále častejšie evidujeme zvyšujúce sa pokusy o prekonanie práve na tzv. zelenej hranici. V nadväznosti na zmeny v spôsoboch, ktorými sa k nám utečenci snažia nelegálne vstúpiť, sú operatívne prijímané ďalšie adekvátne opatrenia. Okrem iného dochádza vo zvýšenej miere aj k nasadzovaniu špeciálnej techniky, kam môžeme napríklad zaradiť vrtuľníky alebo drony s termovíziou. Druhému najväčšiemu odhaleniu migrantov za posledné tri týždne došlo zo štvrtka na piatok, kedy hliadky zaistili celkom 205 osôb.“ uvádza česká polícia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Aj Venezuela chce vstúpiť pod krídla Číny a Ruska do BRICS

„Takže tu máme tisíce migrantov v našich lesoch a v našich médiách či na tlačkovách politikov ticho? To je fakt paráda!“ píše v diskusii Peter.

Migranti putujú vo veľkom do Európy a tisíce sú ich aj na Slovensku. Cez našu krajinu chcú len prejsť, no Česi ich vracajú naspäť ku nám.

V reportáži televízie Markíza môžeme vidieť, ako česká polícia priváža migrantov v autobuse na hranice, kde čaká na slovenskú políciu, tá nechodí tak migrantov „vyhodia“ na našom území.

„Biely autobus, ktorý sa ešte na českej strane tesne pred hranicou otáča. Videli sme ho v pondelok a následne potom aj utečencov, ktorí postávali už na našom brehu. Česi potvrdili, že v tom čase vykonávali readmisiu. Slováci si ale po nich neprišli. V utorok sme boli na moste zas.“ informuje televízia Markíza.

Markíza informuje o tom, že Česi mali slovenským policajtom oznámiť readmisiu na 13:00, a tak počkali ešte 15 minút, keď nikto od Slovákov nechodil, vyhodili ich na hraniciach.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Orbán sa pustil do politikov EÚ: Samé blá blá a žiadne činy, ste bez energie a odhodlania

Policajný prezident povedal pre Markízu, že readmisia neprebieha s Čechmi správne.

„Česká republika nám to oznámi napríklad o 3.15 hod poobede, že nám idú odovzdávať o 17-tej určitý počet nelegálnych migrantov. Oni to posielajú na úrad cudzineckej polície, my to posielame do Banskej Bystrice, kým to prejde administratívne, my nemáme čas ani len sa vyjadriť k tomu a tá readmisia je založená na dobrovoľnosti, to nie je nútené odovzdanie migrantov. Okrem toho platí aj takzvaná návratová smernica,“ uviedol Hamran pre Markízu.

Migranti majú údajne namierené do Nemecka a teraz sa len blúdia na našom území.

„Česko, Rakúsko kontroly na hraniciach a Slovensko nerieši na Maďarských hraniciach nič. Už dávno mali urobiť to isté na Maďarských hraniciach, asi si hovoria, že aj tak tu nechcu migranti ostať tak načo to riešiť. Neschopná vláda. Za to, čo predvadzate v parlamente by som Vám nedala ani cent.“ píše Jozefína, ale nemá úplnú pravdu, pretože my sme na maďarských hraniciach so Slovenskom videli policajtov, ako kontrolovali dodávky či autobusy.

Podobné články

Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

V USA a Európe hrozí vlna…

Deutsche Bank varovala, že v tomto roku sa vráti cyklus rozmachu a krachu a hrozí vlna nesplácania podnikových dlhov, najmä v…
57-ročný muž schudol 12 kíl a zbavil sa bolesti kĺbov. Použil na to cesnak, zázvor a citróny

57-ročný muž schudol 12 kíl a…

S pribúdajúcim vekom sa v našom tele ukladá čoraz viac toxínov a nadváhy. A s tým súvisí aj vznik rôznych ochorení.…
Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…
Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré…

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov,…

Pridaj komentár