• 29 októbra, 2022
  • 1 komentár
  • 4minúty čítania

Rusom zaútočili na lode! Okamžite rušia dohodu o vývoze obilia

Rusom zaútočili na lode! Okamžite rušia dohodu o vývoze obilia

Rusko pozastavuje účasť na dohode o obchode s obilím. V sobotu to podľa agentúry TASS oznámilo ruské ministerstvo obrany. Dôvodom má byť teroristický útok na zariadenia Čiernomorskej flotily a na lode, ktoré sa podieľajú na zabezpečení obilného koridoru. Ukrajina krok kritizovala.

Rusko uviedlo, že za útokom vykonaným za pomoci dronov je „kyjevský režim“ a britskí špecialisti. Do útoku bolo podľa ministerstva zapojených deväť bezpilotných lietadiel a sedem diaľkovo ovládaných hladinových plavidiel. Všetky stroje boli podľa ruskej strany zničené.

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že pri útoku utrpela škody jedna minolovka. Objavili sa aj nepotvrdené informácie o ďalších poškodených plavidlách, najmä poškodenej fregate Admirál Makarov. Tomu by zodpovedalo aj video zverejnené v sobotu popoludní na sociálnej sieti Telegram údajne obsahujúci zábery z jedného hladinového dronu.

Ukrajina incident zatiaľ oficiálne nekomentovala.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  LGBT aktivisti začali brutálne štekať do ich odporcov v Poľsku, ako divé psy

Počas dopoludňajších hodín bol nad Sevastopolskými vodami vidieť čierny dym. Podľa Suvapoľských úradov išlo len o následné cvičenie.

Podpor náš nový projekt. Píšeme správy, ktoré sa dnešnému systému nie veľmi páčia! Veľmi nám to pomôže a nezabudni! Slovensko na prvom mieste! Kliknite sem pre možnosť podporiť nás!

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba v reakcii na krok Ruska napísal, že Moskva používa falošnú zámienku na zablokovanie obilného koridoru.

Šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak po útokoch na Kryme obvinil Rusko z „vydierania“ a „vymyslených teroristických útokov“ na vlastnom území.

Obe krajiny sa na konci júla v Istanbule dohodli na podmienkach obnovy prepravnej trasy cez Čierne more. Na základe dohody, ktorá mala platiť 120 dní, vyplávala prvá loď s nákladom ukrajinskej kukurice z Odesy 1. augusta.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Američania si vojnou na Ukrajine plnia vrecká a Európa krváca. EÚ politici sa začínajú ozývať

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pred nedávnom obvinil Rusko, že úmyselne zdržiava plavbu loďou, ktoré majú vyviezť do sveta obilia z ukrajinských prístavov.

Ukrajina patrí medzi hlavných svetových exportérov obilia, na dodávkach sú závislé niektoré chudobnejšie krajiny v Afrike a na Blízkom východe.

Na Ukrajinu podľa BBC pripadá 42 percent slnečnicového oleja, 16 percent kukurice a deväť percent pšenice predávaných na svetovom trhu.

Ruský minister poľnohospodárstva Dmitrij Patrušev v sobotu uviedol, že Rusko je pripravené v nasledujúcich štyroch mesiacoch s pomocou Turecka dodať zadarmo chudobným krajinám až 500 000 ton obilia, a nahradiť tak dodávky ukrajinského obilia.

@magazin1sk

Podobné články

Očkovaní tvoria väčšinu úmrtí na Covid-19, tvrdia údaje CDC. Riešenie? Mali by sa viac očkovať

Očkovaní tvoria väčšinu úmrtí na Covid-19, tvrdia údaje CDC.…

Údaje Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) ukázali, že väčšinu úmrtí na COVID-19 v auguste tvorili očkovaní a posilnení ľudia,…
Šok v živom vysielaní: Kolíková bude premiérkou a nastúpi úradnícka vláda!

Šok v živom vysielaní: Kolíková bude premiérkou a nastúpi…

O poriadny šok pre ľudí v diskusiách sa postaral poslanec OĽANO Šipoš, ktorý v relácii Na Telo naznačil, že sa chystá…
„Náš protest obehne celý svet! Policajt sa priznal, že volí Kotlebu!“ Pred domom Žilinku bolo dusno, ale skromne

„Náš protest obehne celý svet! Policajt sa priznal, že…

V nedeľu na obed sa pred domom Generálneho prokurátora Maroša Žilinku protestovalo a streto sa tam asi šesť ľúdi. Aktivista, ktorý…
Pred domom Žilinku stojí jeden protestujúci: Ďakujme Zelenskému, že tu dnes nie sú ruské tanky!

Pred domom Žilinku stojí jeden protestujúci: Ďakujme Zelenskému, že…

Pred domom Generálneho prokurátora Maroša Žilinku sa dnes koná protest ľudí, ktorí nie sú spokojní s jeho prácou. Aktivista Kováč, ktorý…
Zbrane z Ukrajiny prúdia teroristom do Afriky, vyhlásil nigérijský prezident Buhari

Zbrane z Ukrajiny prúdia teroristom do Afriky, vyhlásil nigérijský…

Nigérijská vláda tvrdí, že zbrane dodané zo Západu ukrajinskej vláde sa začali šíriť v západoafrickom regióne. Podľa nigérijského prezidenta sa tieto…
Vedec z Wu-chanu prehovoril „ako to bolo v skutočnosti s vytvorením Covidu-19“

Vedec z Wu-chanu prehovoril „ako to bolo v skutočnosti…

Vedec, ktorý pracoval v laboratóriu vo Wuhane, tvrdí, že vírus COVID vytvoril človek – obviňuje americké úrady z „najväčšieho zlyhania spravodajských…
Macron sympatizuje s Putinom? Západ by podľa neho mal uvažovať o bezpečnostných zárukách pre Rusko

Macron sympatizuje s Putinom? Západ by podľa neho mal…

Západ by mal podľa francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona vopred zvážiť, ako sa postaví k ruským bezpečnostným požiadavkám ohľadom Severoatlantickej aliancie, pokiaľ…
Transsexuál dal odkaz Slovákom: Každý novoobjavený druh je vzácnosť, ktorá obohacuje planétu

Transsexuál dal odkaz Slovákom: Každý novoobjavený druh je vzácnosť,…

Transsexuálny DJ(ka) B-Complex (DJ Matia Lenická) dostal od ministra životného prostredia Jána Budaja ocenenie za prínos Slovensku. Trans osoba sa vyjadrila…
Vláda chystá ďalšie stanové mestečko pre migrantov! Musíme ich niekde zohriať pred zimou!

Vláda chystá ďalšie stanové mestečko pre migrantov! Musíme ich…

Nelegálna migrácia na Slovensku sa stala ku konca roka veľkým problém a obrovský počet migrantov už mohli Slováci vidieť rôzne popri…

Pridaj komentár