• 18 januára, 2023
  • 1 komentár
  • 5minúty čítania

Ruský obchodný reťazec otvára tento rok na Slovensku. Sľubuje neskutočne lacné potraviny

Ruský obchodný reťazec otvára tento rok na Slovensku. Sľubuje neskutočne lacné potraviny

Ruský obchodný reťazec Mere sa rozhodol expandovať na Slovensko s cieľom konkurovať tamojším reťazcom potravín. Podľa portálu tvoviny.sk by malo na Slovensku pribudnúť 3 až 5 predajní reťazca Mere už tento rok. Prípravy na otvorenie predajní sú už v plnom prúde, aj keď konkrétne dátumy zatiaľ nie sú známe.

Reťazec Mere by mal na Slovensko priniesť lákavé ceny, a to aj vďaka tomu, že zákazníci v Mere môžu kúpiť celé palety tovaru bez obmedzení na zakúpené množstvo. Reťazec sa nezameriava na akcie a zľavy, pretože všetky ceny sa pohybujú v nízkom a strednom segmente.

Je dôležité vedieť, že v prevádzkach reťazca Mere nenájdete žiadne akcie a zľavy, pretože všetky ceny sa pohybujú v nízkom a strednom segmente. Až 80% dodávateľov reťazca pochádza z Európy, takže by nemalo byť problémom s kvalitou tovaru. V ponuke nájdete najmä trvanlivé potraviny a alkohol, ale aj tradičné ruské pochúťky, ktoré sú u nás v obchodoch skôr raritou.

Ako na sociálnej sieti uvádza česká pobočka reťazca, kúpiš tu kôprovú zaváraninu, lacný alkohol, či „ruskú colu“, kvas, sladkú chalvu či pelmene.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Heger smutnými očami povedal, že musí mať zvýšenú ochranku a aj Matovič. Hrozí, že by im niekto ublížil!

Slovenská republika sa môže v blízkej budúcnosti stretnúť s bezprecedentným nedostatkom chleba a pečiva, ak vláda nezasiahne proti extrémnym cenám dodávateľov elektrickej energie, ktoré v týchto dňoch dostávajú aj malí a strední pekári, cukrári či cestovinári.

Výšky zálohových faktúr, ktoré dostávajú v týchto dňoch pekárne či cukrárne predstavujú od štvor až po desaťnásobky minuloročných cien.

Podpor náš nový portál a zdieľaj naše články na sociálnych sieťach. Sme vám za to veľmi vďační a ďakujeme každému jednému za ochotu! A nezabudnite! Slovensko na prvom mieste! Ďakujeme!

„Novoročný šokový nárast cien za elektrickú energiu je tak obrovský, že hrozí doslova historická vlna zatvárania malých a stredných pekární po celom Slovensku. Zároveň máme informácie, že niektoré obchodné reťazce začínajú rušiť „pece na dopekanie mrazených polotovarov“, pretože náklady na ich prevádzku vysoko presahujú ceny hotového čerstvého pečiva zo skutočných slovenských pekárni.

Kombinácia tejto situácie môže spôsobiť, že na Slovensku vznikne bezprecedentný nedostatok základných potravín ako sú chlieb a pečivo a ďalší nárast dovozu,“ uviedol Milan Lapšanský, predseda predstavenstva Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Súd neprepustil Dědečka z väzby. Takýto je dôvod súdu, že Dědeček nesmie na slobodu

Pekárenská výroba je závislá na kombinácii plynu a elektrickej energie a bez nej nie je možné vyrábať. Napriek jasným deklaráciám premiéra a ministra financií doposiaľ nebol zverejnený mechanizmus kompenzácií cien energií na rok 2023 a to aj napriek tomu, že vláda podmieňovala podporu pre podniky schválením štátneho rozpočtu.

Politici musia pochopiť, že aj keď je pre nich aktuálne prioritou udržanie sa pri moci a stanovenie termínu parlamentných volieb, stále sú platení podnikateľmi a obyvateľmi tohto štátu.

Ich pracovný kontrakt trvá a musia sa venovať riešeniu energetickej situácie malých a stredných podnikov, ktoré tvoria väčšinu zo všetkých pekární, cukrární a cestovinární na Slovensku. Ak sa tak nestane, vytvára sa obrovský problém nielen v zásobovaní obyvateľstva základnými potravinami, ale aj skokovým nárastom nezamestnanosti v regiónoch, kde sú tieto podniky zamestnávať.

Vláda by mala okamžite zasiahnuť a nájsť riešenie pre tieto podniky, aby sa predišlo katastrofe v potravinárskom priemysle.

Podobné články

„Nie sme s nikým vo vojne“ – Maďarsko odmieta tvrdenie Nemecka, že Európa je vo vojne s Ruskom

„Nie sme s nikým vo vojne“ – Maďarsko odmieta…

Maďarský ľud sa jasne rozhodol nezasahovať do konfliktu na Ukrajine, a preto krajina nie je s nikým vo vojne, zdôraznil vo…
Nie som si istý, či Nemci chcú, aby Ukrajina vyhrala túto vojnu, hovorí poľský minister obrany

Nie som si istý, či Nemci chcú, aby Ukrajina…

Poľský vicepremiér a minister obrany Mariusz Błaszczak povedal, že si nie je istý, či Nemecko chce, aby Ukrajina v konflikte zvíťazila.…
Neočkovaný Djokovič to dokázal! To som ešte nevidel, nechápe expert

Neočkovaný Djokovič to dokázal! To som ešte nevidel, nechápe…

Domácim titulom Novaka Djokoviča je grandslamový titul číslo 22. Srbský tenista zdolal svojho gréckeho súpera Stefanosa Tsitsipasa v troch setoch a…
Čaputová pôjde s novým českým prezidentom na Ukrajinu. Americké médiá oslavujú „proukrajinského“ prezidenta

Čaputová pôjde s novým českým prezidentom na Ukrajinu. Americké…

U našich českých susedov sa stal prezidentom Petr Pavel a porazil Andreja Babiša. Na včerajšie oslavy prišla Pavlovi aj slovenská prezidentka…
NATO je pripravené na konfrontáciu s Ruskom, tvrdí šéf Vojenského výboru NATO

NATO je pripravené na konfrontáciu s Ruskom, tvrdí šéf…

Predseda Vojenského výboru NATO Rob Bauer v rozhovore pre portugalskú televíziu RTP uviedol, že blok pod vedením USA je pripravený na…
„Takéto šialenstvo som ešte nezažil!“ – chorvátsky prezident kritizuje výrok nemeckej ministerky zahraničných vecí

„Takéto šialenstvo som ešte nezažil!“ – chorvátsky prezident kritizuje…

Zoran Milanović zaželal Nemecku tentoraz viac šťastia ako v druhej svetovej vojne, ale trval na tom, že Chorvátsko nebude hrať v…
Treba vybudovať masívnu továreň na zbrane v Poľsku pre Ukrajinu, hlási britský poslanec

Treba vybudovať masívnu továreň na zbrane v Poľsku pre…

Konzervatívny poslanec Tobias Ellwood tvrdí, že výstavba továrne na zbrane v Poľsku, ktorá by vyrábala muníciu podľa noriem NATO, by bola…
Putin sa pripravuje na nový tvrdý útok a na konflikt s USA a ich spojencami

Putin sa pripravuje na nový tvrdý útok a na…

Rusko pripravuje novú ofenzívu s cieľom získať späť iniciatívu, aj keď sa pripravuje na dlhé obdobie patovej situácie na Ukrajine. Takmer…
Rusko je už vo vojne s NATO, priznáva vysokopostavený predstaviteľ EÚ

Rusko je už vo vojne s NATO, priznáva vysokopostavený…

Vysokopostavený predstaviteľ EÚ priznal, že Rusko je teraz „vo vojne proti NATO a Západu“ a invázia na Ukrajinu sa dostala do…

Pridaj komentár