• 4 januára, 2023
  • 1 komentár
  • 11minúty čítania

Robila kampaň očkovaniu, chcela dobre ľuďom. Modelka nečakane umrela vo veku 42 rokov

Robila kampaň očkovaniu, chcela dobre ľuďom. Modelka nečakane umrela vo veku 42 rokov

Na začiatku celosvetovej očkovacej kampane Agne Jagelaviciute, veľmi populárna stylistka a influencerka v Litve, propagovala očkovanie proti kovidu ako jediný spôsob, ako sa opäť stretnúť s blízkymi.

28. decembra náhle a nečakane zomrela vo veku iba 42 rokov. Priatelia a fanúšikovia sú v šoku.

Jagelaviciute bola nielen slávnou návrhárkou a stylistkou, ale pracovala aj ako redaktorka módneho časopisu a televízna moderátorka. Bola autorkou niekoľkých kníh a bola považovaná za jednu z najsledovanejších litovských osobností na sociálnych sieťach.

Jej emotívna reklama na očkovanie vo februári 2021 mala preto pre mnohých jej fanúšikov určite veľkú váhu. Vtedy uviedla, že s nádejou a netrpezlivosťou čaká na vlastné očkovanie (najprv prídu na rad učitelia, lekári a seniori).

Očkovanie bolo jedinou možnosťou, ako získať stádovú imunitu a byť opäť s ostatnými, povedala vtedy.

Presne to uvádzali politici a médiá – ale bola to lož, pretože vakcíny pred ich pochybným podmienečným schválením nikdy neboli testované na zastavenie prenosu vírusu.

Podpor náš nový portál a zdieľaj naše články na sociálnych sieťach. Sme vám za to veľmi vďační a ďakujeme každému jednému za ochotu! A nezabudnite! Slovensko na prvom mieste! Ďakujeme!

Na Štedrý deň 42-ročnú ženu údajne ešte videli v nočnom klube, v utorok večer ju hospitalizovali. Zomrela v stredu 28. decembra, údajne na sepsu. Údajne jej bol diagnostikovaný aj zápal pľúc.

Priatelia Jagelaviciute vyjadrili prekvapenie nad jej náhlou smrťou. „Časť mňa dnes zomrela. Nemôžem, nerozumiem tomu. Nemôžem prestať plakať,“ uviedol na Facebooku Saugirdas Vaitulionis, blízky dôverník zosnulého. Jagelaviciute prežil jej manžel a ich spoločný syn.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Putin vyhlásil hrôzostrašné slová: Vôbec si neuvedomujete, aká bude pre vás vojna s Ruskom!

„Myslím, že každý, kto poznal Agnes, tú skutočnú Agnes, si ju bude pamätať ako neskutočne dobrého človeka, ktorý nikdy neodmietol pomôcť a ktorý pomohol mnohým ľuďom. Bola srdečná, skutočná a veľmi úprimná.

Toto je koniec jednej éry. V tento deň nielen šoubiznis, ale aj celá Litva stratila veľmi, veľmi pôsobivú, jasnú a výnimočnú osobnosť,“ povedal Saugirdas Vaitulionis, blízky priateľ zosnulej.

Jagelavičićovej prišla vzdať hold aj novinárka Edita Mildažytė. „Predovšetkým to bola veľmi silná a skutočná osoba, so všetkým, čo patrí k silnému človeku, ktorý neklame, ktorý sa snaží žiť pravdivo. Keď žijete skutočne, vidíte výsledok, záujem aj tvárou v tvár smrti.

Samozrejme, je to strašná škoda, bola skutočnou ikonou žánru. Ak hovoríme o schopnosti štylizovať život, štylizovať svet, tak to sa jej podarilo veľmi dobre. Bola medzinárodnou modelkou a ženou, ktorá dokázala zo svojho vzhľadu vyťažiť maximum a ktorá dokázala ukázať, čo znamená štylizovať, vizualizovať, pretože to bola jej profesia.

Po našej poslednej výstave sme sa s jedným z redaktorov rozprávali o tom, že o 2-3 roky budeme mať veľmi bystrú a zaujímavú osobnosť, že ešte musí trochu dozrieť, že pravdepodobne pôjde do skutočného umenia a že bude veľmi zaujímavé sledovať, ako sa zmení a ako pôjde nahor. Ale to sa nestalo, Boh to pravdepodobne vidí širšie. Nech odpočíva v pokoji,“ povedala o Jagelavičovej televízna moderátorka E. Mildažytė.

Správa o smrti slávnej ženy šokovala nielen jej priateľov a známych, ale aj tisíce jej sledovateľov na sociálnych sieťach. Internet zaplavili slová smútku, fotografie a myšlienky o krehkosti života.

A. Jagelavičiūtė študovala na gymnáziu Aušra v Kaunase v rokoch 1986 až 1998. Vyštudovala odevný dizajn a získala bakalársky titul v odbore maľba na Akadémii umení vo Vilniuse. V rokoch 2015 až 2018 bola šéfredaktorkou časopisu „I Ikona“ a v rokoch 2018 až 2021 pôsobila ako šéfredaktorka štýlového časopisu „L`Officiel Lithuania“.

A. Jagelavičiūtė sa preslávila už ako študentka druhého ročníka, keď sa zúčastnila prvej reality šou v Litve „Akvariumas“.

„Nešla som do Akvariumu, aby som bola slávna. Vtedy si ešte nikto neuvedomoval, že by to mohlo byť takto, bola to prvá reality šou. Myslel som si, že ide skôr o experiment. Ani som si neuvedomila, čo to znamená, keď vás ukazujú v televízii,“ povedala Jagelavičiūtė v relácii „Edita’s Show“ televízie LRT TELEVISION.

Neskôr Jagelaviciute pracovala v televízii, je zakladateľkou firmy Stiliusa a autorkou kníh o štýle a varení.

Podobné články

Ukrajinskí poslanci si nakúpili luxusné autá za desiatky miliónov dolárov

Ukrajinskí poslanci si nakúpili luxusné autá za desiatky miliónov…

Od začiatku vojny s Ruskom ukrajinskí poslanci nakúpili nové vozidlá za takmer 1,3 milióna dolárov. Informovala o tom ukrajinská investigatívna webová…
Slovenská lekárka sa smiala: Dieťa som očkovala dvakrát a následne dostalo 3x covid

Slovenská lekárka sa smiala: Dieťa som očkovala dvakrát a…

Slovenská lekárka Kristína Visolajská v relácii na RTVS hovorila o tom, že covid u detí by nebagatelizovala. Myslí si aj to,…
Šéf OSN vyhlásil, že svet smeruje k „širšej vojne“ na Ukrajine. Čo si o tom máme myslieť?

Šéf OSN vyhlásil, že svet smeruje k „širšej vojne“…

Generálny tajomník OSN Antonio Guterres v pondelok v prejave na 193-člennom Valnom zhromaždení OSN varoval, že svet smeruje k „širšej vojne“…
Zemetrasenie v Turecku vraj spôsobil americký HAARP, konšpirujú už ľudia na internete. Toto sú vraj dôkazy

Zemetrasenie v Turecku vraj spôsobil americký HAARP, konšpirujú už…

Zemetrasenie v Turecku spôsobené HAARP útokom podporovaným USA? Konšpiračná teória, pretože niekoľko sekúnd pred prvým zemetrasením sa na oblohe objavili zvláštne…
TA3 stiahla z archívu rozhovor s odborníkom, ktorý hovoril o Ukrajine. Čo také nepohodlné tam povedal?

TA3 stiahla z archívu rozhovor s odborníkom, ktorý hovoril…

Televízia TA3 vo svojej relácii Tak takto?! pozvala hosťa profesora Jeffreyho Sachsa, ktorý hovoril o vojne na Ukrajine. Rozhovor však televízia…
Pred zemetrasením v Turecku sa na oblohe objavilo záhadné modré svetlo

Pred zemetrasením v Turecku sa na oblohe objavilo záhadné…

Pred zemetrasením niekto v tureckom meste Hatay odfotografoval a nafilmoval vzácnu scénu: najprv sa ozval šuchot, potom sa na oblohe objavilo…
Nemecký kancelár predpovedá porážku Ukrajiny?

Nemecký kancelár predpovedá porážku Ukrajiny?

Nemecký kancelár Olaf Scholz urobil niekoľko vyhlásení, ktorých cieľom bolo objasniť zvláštny postoj Spolkovej republiky Nemecko k vojenskej pomoci Ukrajine. Berlín…
Putin mal prejav, z ktorého ide strach. Je presvedčený, že dnes bojuje proti moderným nacistom

Putin mal prejav, z ktorého ide strach. Je presvedčený,…

Ruský prezident Vladimir Putin mal prejav k 80. výročiu víťazstva Červenej armády v Stalingrade. Z jeho slov musia mať viacerí západní…
Dnes už ďalšie zemetrasenie v Turecku: Budovy sa tam rúcajú ľuďom pred očami (Video)

Dnes už ďalšie zemetrasenie v Turecku: Budovy sa tam…

Turecko hlási, že juhovýchod krajiny zasiahlo druhé silné zemetrasenie za menej ako 12 hodín. Štátne médiá v Sýrii tiež uviedli, že…

Pridaj komentár