• 27 novembra, 2022
  • 1 komentár
  • 4minúty čítania

Putina podporia elitní afganskí vojaci, vycvičení NATO

Putina podporia elitní afganskí vojaci, vycvičení NATO

Správa o tom, že Vladimíra Putina podporia elitní afgánski vojaci, vycvičení NATO, prešla jednotkami NATO ako nárazová vlna (zdroj: parlamentilisty.cz)

Rusko regrutuje elitných afganských vojakov – vycvičených samotným NATO, na výcvik ktorých USA počas vojny v Afganistane vynaložili nemalé peniaze.

Na špeciálny výcvik bolo uvoľnených v tom čase údajne 90 miliárd amerických dolárov. USA museli odviesť dobrú prácu, keď vycvičili 20 000 až 30 000 elitných vojakov.

„Úprimne – nechcel by som ich vidieť na bojovom poli, a rozhodne nie bojovať proti Ukrajincom,“ povedal jeden americký vojak podľa tlačovej agentúry AP.

Presne to sa teraz stane

Rusko v tejto dobe platí za nábor vojakov z afganských špeciálnych jednotiek.

Podľa švajčiarskeho „Tagesanzeiger“, za výcvik sa im bude platiť 1 500 až 3 000 amerických dolárov a za nasadenie v boji 7 000 eur. Po dvojmesačnom výcvikovom kurze by mali ísť rovno na front. Elitným vojakom a aj ich najbližším príbuzným bude udelené ruské občianstvo. 

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Argentína sa pripojí k banke BRICS

Pre Afgáncov ide o skvelý stimul, pretože mnohí chcú krajinu opustiť už od doby, keď Taliban prevzal moc. Sú v zraniteľnej pozícii a americkí vojaci už varovali, že budú ľahkou korisťou pre náborárov. Pre Taliban sú vojaci, ktorí stáli po boku USA, jednoducho neúnosní. Takže veľa možností nemajú. Ponuka ruského občianstva prichádza v pravý čas, aj keď vedia, že ich nasadenie do boja môže stáť život. 

Irán vraj hrá pri nábore sprostredkovateľskú rolu

Podľa Foreign Policy môže jeden zverbovaný vojak prinútiť polovicu svojej starej jednotky, aby sa k nemu pridala, „pretože sú všetci ako bratia“.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

V tejto chvíli nie je jasné, koľko vojakov sa zaviazalo bojovať v ukrajinskej vojne, ale vychádza sa z toho, že už ich sú stovky.

Jeden za všetkých, všetci za jedného, mentalita, ktorá by mohla Putinovi prospieť.

Zatiaľ čo na jednej strane spôsobil bombardovaním výpadok elektriny na celej Ukrajine, na druhej strane musel stiahnuť svoje jednotky z Chersonu. Ešte sa nevie, ako sa mu budú afganskí elitní vojaci hodiť, ale v žiadnom prípade sa emôže radovať ten, kto má proti sebe nepriateľa, ktorého si sám vycvičil. To by mohlo mať pre NATO horké dôsledky.

Podobné články

Vôňa tohto korenia v lese neveští nič dobré. Keď ho zacítiš, okamžite utekaj!

Vôňa tohto korenia v lese neveští…

Les je miesto, kam radi chodíme na túry – najmä na jar a v lete. Fyzická aktivita na čerstvom vzduchu a…
Pretierate si často oči? Ani neviete, ako zlý môže byť tento nevinný zvyk

Pretierate si často oči? Ani neviete,…

Pretieranie očí je zvyk, ktorý môže mať fatálne následky pre náš zrak. V extrémnych prípadoch môžete dokonca úplne oslepnúť. Vysvetlíme vám,…
Našli ste si pod rohožkou sušienku? Radšej sa obráťte na políciu, niekto sleduje váš dom

Našli ste si pod rohožkou sušienku?…

Zlodeji, ktorí vykrádajú domy, nedávno prišli s novým spôsobom, ako zistiť, či niekto odišiel na dovolenku. Tento trik vyzerá tak nevinne,…
Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov…

Podľa Andersa Rasmussena sú na samite NATO potrebné bezpečnostné záruky a cesta k členstvu, aby sa zabránilo eskalácii. Bývalý generálny tajomník…
Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu navrhujú sa zdá primalý rodinám obetí

Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu…

Bratislava – Dušan Dědeček, ktorý bol obvinený zo smrti piatich mladých ľudí v tragédii, ktorá sa udiala v októbri minulého roku…
Žujte kúsok hneď po jedle a zabudnete na nadúvanie. Osvedčená metóda našich babičiek

Žujte kúsok hneď po jedle a…

Zabudnite na tráviace ťažkosti po jedle. Len jeden tenký plátok tohto lacného výrobku vás zachráni pred nepríjemnými tráviacimi problémami. Vyskúšajte to…

Pridaj komentár