• 19 októbra, 2022
  • 1 komentár
  • 6minúty čítania

Orbán nechal vylepiť billboardy po krajine: Sankcie proti Rusku sú vraj bomba, ktorá nás zničí

Orbán nechal vylepiť billboardy po krajine: Sankcie proti Rusku sú vraj bomba, ktorá nás zničí

V Maďarsku sa v týchto dňoch objavili billboardy a plagáty, na ktorých je vyobrazená bomba s nápisom „sankcie“ a sprievodný text, ktorý varuje, že „bruselské sankcie nás zničia“. Táto kampaň sprevádza tzv. národnú konzultáciu k protiruským sankciám, ktorú v týchto dňoch rozbehla vláda premiéra Viktora Orbána.

Maďarské domácnosti dostávajú v týchto dňoch do poštových schránok obálku so sugestívne položenými otázkami „národnej konzultácie“.

Predseda poslaneckej frakcie vládnej strany FIDESZ Máté Kocsis pripustil, že prieskum je „politickým nástrojom“, ktorý vláda môže použiť pri vyjednávaní s EÚ o ďalšom osude sankcií. Kocsis uviedol, že v súčasnosti je v platnosti 11 tisíc protiruských sankcií, z ktorých najškodlivejšie sú tie, ktoré sa týkajú energetiky.

„Národná konzultácia sa týka práve týchto sankcií,“ vyhlásil Kocsis s tým, že v takých dôležitých otázkach je správne vyžiadať si mienku obyvateľov Maďarska.

Otázky „národnej konzultácie“ v Maďarsku

Súhlasíte s bruselskými sankciami týkajúcimi sa ropy?

Podpor náš nový projekt. Píšeme správy, ktoré sa dnešnému systému nie veľmi páčia! Veľmi nám to pomôže a nezabudni! Slovensko na prvom mieste! Kliknite sem pre možnosť podporiť nás!

Súhlasíte so sankciami na dodávky plynu?

Súhlasíte so sankciami na suroviny?

Súhlasíte so sankciami, ktoré sa týkajú nukleárneho paliva?

Súhlasíte so sankciami, ktoré obmedzujú turistiku?

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Ukrajina musí zaútočiť na ruské letiská a ciele, vyhlásil lotyšský minister. Báť sa vraj nemusíme

Súhlasíte so sankciami, ktoré spôsobujú rast ceny potravín?

Sprievodnú kampaň vníma časť verejnosti ako nehoráznosť. Protiruské sankcie Európskej únie (EÚ) vo forme bomby znázorňuje totiž v čase, keď skutočné ruské bomby ničia ukrajinskú infraštruktúru, zasahujú civilné ciele a zabíjajú civilistov.

Kampaň aj konzultácie sú predmetom diskusií na sociálnych sieťach. „Beží takáto hanebná kampaň a Orbán ešte má ešte svedomie žiadať Brusel o peniaze. To si fakt myslí, že to Brusel nevidí?“ kladie si otázku diskutujúcu Erika.

„Orbán zabudol, že hlasoval za sankcie?“ pripomína Károly, že postup EÚ voči agresívnemu Rusku bol odsúhlasený aj Maďarskom.

Maďarsko však zároveň patrí ku krajinám, ktoré s predstaviteľmi Ruska, ktoré útočia na susedný štát a chce si privlastniť časť jeho územia, ďalej hovorí. Maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó odletel nedávno do Moskvy, aby tam rokoval o dodávkach energie.

Napriek tomu, že maďarská vláda hlása, ako je priama zmluva s Ruskom o dodávkach plynu pre krajinu výhodná, ruská agentúra TASS informovala, že zatiaľ čo ostatní ministri EÚ rokovali v Prahe, Szijjártó si v Moskve pri Gazprome vyprosil odklad platieb za dodávky.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Očkovaní tvoria väčšinu úmrtí na Covid-19, tvrdia údaje CDC. Riešenie? Mali by sa viac očkovať

Orbán pred časom vyzval na zrušenie protiruských sankcií do konca roka. Hoci aj sami Rusi priznávajú, že na nich majú sankcie tvrdý vplyv, maďarský premiér sa snaží svojich občanov presvedčiť o opaku.

„Keď Brusel vnútil Európe tieto sankcie, únijní byrokrati sľúbili, že to bude Rusko bolieť. Odvtedy sa ukázalo, že sankcie spôsobili väčšie škody Európe ako Rusku,“ povedal predseda maďarskej vlády.

Orbán vyjadril presvedčenie, že ceny energií by po ukončení sankcií klesli, znížila by sa inflácia, európske hospodárstvo by nabralo na sile a vyhlo by sa hroziacej recesii.

Podľa Orbána vojna medzi Ruskom a Ukrajinou nie je lokálna, a práve sankcie z nej urobili globálnu hospodársku vojnu. „Musíme sa pripraviť na to, že vojna v našom susedstve bude pokračovať aj v budúcom roku,“ varoval maďarský premiér.

@magazin1sk

Podobné články

Očkovaní tvoria väčšinu úmrtí na Covid-19, tvrdia údaje CDC. Riešenie? Mali by sa viac očkovať

Očkovaní tvoria väčšinu úmrtí na Covid-19, tvrdia údaje CDC.…

Údaje Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) ukázali, že väčšinu úmrtí na COVID-19 v auguste tvorili očkovaní a posilnení ľudia,…
Šok v živom vysielaní: Kolíková bude premiérkou a nastúpi úradnícka vláda!

Šok v živom vysielaní: Kolíková bude premiérkou a nastúpi…

O poriadny šok pre ľudí v diskusiách sa postaral poslanec OĽANO Šipoš, ktorý v relácii Na Telo naznačil, že sa chystá…
„Náš protest obehne celý svet! Policajt sa priznal, že volí Kotlebu!“ Pred domom Žilinku bolo dusno, ale skromne

„Náš protest obehne celý svet! Policajt sa priznal, že…

V nedeľu na obed sa pred domom Generálneho prokurátora Maroša Žilinku protestovalo a streto sa tam asi šesť ľúdi. Aktivista, ktorý…
Pred domom Žilinku stojí jeden protestujúci: Ďakujme Zelenskému, že tu dnes nie sú ruské tanky!

Pred domom Žilinku stojí jeden protestujúci: Ďakujme Zelenskému, že…

Pred domom Generálneho prokurátora Maroša Žilinku sa dnes koná protest ľudí, ktorí nie sú spokojní s jeho prácou. Aktivista Kováč, ktorý…
Zbrane z Ukrajiny prúdia teroristom do Afriky, vyhlásil nigérijský prezident Buhari

Zbrane z Ukrajiny prúdia teroristom do Afriky, vyhlásil nigérijský…

Nigérijská vláda tvrdí, že zbrane dodané zo Západu ukrajinskej vláde sa začali šíriť v západoafrickom regióne. Podľa nigérijského prezidenta sa tieto…
Vedec z Wu-chanu prehovoril „ako to bolo v skutočnosti s vytvorením Covidu-19“

Vedec z Wu-chanu prehovoril „ako to bolo v skutočnosti…

Vedec, ktorý pracoval v laboratóriu vo Wuhane, tvrdí, že vírus COVID vytvoril človek – obviňuje americké úrady z „najväčšieho zlyhania spravodajských…
Macron sympatizuje s Putinom? Západ by podľa neho mal uvažovať o bezpečnostných zárukách pre Rusko

Macron sympatizuje s Putinom? Západ by podľa neho mal…

Západ by mal podľa francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona vopred zvážiť, ako sa postaví k ruským bezpečnostným požiadavkám ohľadom Severoatlantickej aliancie, pokiaľ…
Transsexuál dal odkaz Slovákom: Každý novoobjavený druh je vzácnosť, ktorá obohacuje planétu

Transsexuál dal odkaz Slovákom: Každý novoobjavený druh je vzácnosť,…

Transsexuálny DJ(ka) B-Complex (DJ Matia Lenická) dostal od ministra životného prostredia Jána Budaja ocenenie za prínos Slovensku. Trans osoba sa vyjadrila…
Vláda chystá ďalšie stanové mestečko pre migrantov! Musíme ich niekde zohriať pred zimou!

Vláda chystá ďalšie stanové mestečko pre migrantov! Musíme ich…

Nelegálna migrácia na Slovensku sa stala ku konca roka veľkým problém a obrovský počet migrantov už mohli Slováci vidieť rôzne popri…

Pridaj komentár