• 15 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Migranti začínajú byť pekne agresívni! Francúzski policajti mali na mále! Kamene a papeky im lietali pri hlavách (Video)

Migranti začínajú byť pekne agresívni! Francúzski policajti mali na mále! Kamene a papeky im lietali pri hlavách (Video)

Veľké skupiny migrantov sa stretli s políciou neďaleko francúzskeho mesta Dunkerque po tom, čo francúzske úrady zmarili ich pokusy poslať desiatky malých člnov do Lamanšského prielivu.

Britské a francúzske úrady sa tento víkend pripravovali čeliť očakávanému „hromadnému spusteniu malých člnov“ po tom, čo nepriaznivé počasie takmer na štrnásť dní zabránilo nelegálnym prechodom.

GB News natáčalo v okolí dediny Gravelines neďaleko Dunkerque, keď sa do oblasti schádzalo veľké množstvo francúzskych policajtov.

V piatok a v noci na sobotu bolo vidieť stovky migrantov smerujúcich k Gravelines.

Novinári GB News videli 5 až 6 tisíc ľudí v niekoľkých provizórnych táboroch v okolí Dunkerque a neďaleko Gravelines. Natáčali cez noc, ako veľké kolóny ľudí kráčali pod rúškom tmy po hlavných cestách smerom k dunám a zalesneným oblastiam blízko pláže v Gravellines.

V polovici rána francúzska polícia odrazila postupné pokusy migrantov dostať sa na pláž. Očividne frustrované veľké skupiny migrantov sa stretávali s dôstojníkmi CRS, ktorí ich zatlačili späť pomocou slzného plynu.

Podpor náš nový portál a zdieľaj naše články na sociálnych sieťach. Sme vám za to veľmi vďační a ďakujeme každému jednému za ochotu! A nezabudnite! Slovensko na prvom mieste! Ďakujeme!

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Francúzi si nenechajú skákať po hlavách! Masívne protesty zablokovali celú krajinu

Na niekoľkých miestach sa polícia stala terčom papekov, ktoré migranti hádzali, vrátane kameňov a konárov stromov. Medzi migrantmi bola jedna alebo dve ženy a deti, ale prevažnú väčšinu tvorili mladí muži.

Nepriaznivé počasie v Lamanšskom prielive bránilo preplávať akýmkoľvek malým člnom od posledného víkendu v októbri, keď sa cez 33 nafukovacích člnov preplavilo viac ako 1 500 ľudí.

Jeden zdroj povedal pre GB News: „Gangy pašeráckych ľudí sa stali veľmi skúsenými v čítaní vetra a prílivu v kanáli La Manche.

„Vedia, že tieto malé člny by v posledných dňoch mali malú šancu na preplávanie. Potrebujú najmä, aby utíchol vietor.“

Povedal, že úrady v Spojenom kráľovstve a vo Francúzsku sú v posledných dňoch v úzkom spojení a „plne očakávajú masové spustenie malých lodí“, keď sa počasie zlepší.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Nemecký poslanec: Posielame tanky proti Rusku. Raz už skončili tie ruské tu v Berlíne!

„Tento víkend uvidíme výrazne zlepšené poveternostné podmienky, pričom vietor bude utíšiť až do pondelka.

„Ide o trojdňové počasie, ktoré pašeráci naplno využijú, keďže vhodných dní na prechod bude s prechodom do zimných mesiacov oveľa menej.

„Nedávny nárast počtu prechodov cez Lamanšský prieliv vyvolal obrovský tlak na strediská na spracovanie migrantov v Doveri a Manstone v Kente, keďže úrady sa snažili vysporiadať s prichádzajúcim počtom.

V jednom momente sa Manston skutočne stal táborom pre migrantov, v ktorom sa nachádzalo približne 4 000 ľudí v zariadení, ktoré by malo zadržiavať migrantov iba na 24 hodín.

Posilnená policajná prítomnosť pozdĺž francúzskeho pobrežia medzi Dunkerque a Calais prichádza pred blížiacim sa oznámením novej bezpečnostnej dohody medzi Parížom a Londýnom pri Lamanšskom prielivu.

Ako súčasť dohody vláda Spojeného kráľovstva súhlasila, že zaplatí Francúzom ďalších 60 miliónov libier, aby pomohla posilniť bezpečnostnú prítomnosť pozdĺž francúzskeho pobrežia.

Podobné články

„Nie sme s nikým vo vojne“ – Maďarsko odmieta tvrdenie Nemecka, že Európa je vo vojne s Ruskom

„Nie sme s nikým vo vojne“ – Maďarsko odmieta…

Maďarský ľud sa jasne rozhodol nezasahovať do konfliktu na Ukrajine, a preto krajina nie je s nikým vo vojne, zdôraznil vo…
Nie som si istý, či Nemci chcú, aby Ukrajina vyhrala túto vojnu, hovorí poľský minister obrany

Nie som si istý, či Nemci chcú, aby Ukrajina…

Poľský vicepremiér a minister obrany Mariusz Błaszczak povedal, že si nie je istý, či Nemecko chce, aby Ukrajina v konflikte zvíťazila.…
Neočkovaný Djokovič to dokázal! To som ešte nevidel, nechápe expert

Neočkovaný Djokovič to dokázal! To som ešte nevidel, nechápe…

Domácim titulom Novaka Djokoviča je grandslamový titul číslo 22. Srbský tenista zdolal svojho gréckeho súpera Stefanosa Tsitsipasa v troch setoch a…
Čaputová pôjde s novým českým prezidentom na Ukrajinu. Americké médiá oslavujú „proukrajinského“ prezidenta

Čaputová pôjde s novým českým prezidentom na Ukrajinu. Americké…

U našich českých susedov sa stal prezidentom Petr Pavel a porazil Andreja Babiša. Na včerajšie oslavy prišla Pavlovi aj slovenská prezidentka…
NATO je pripravené na konfrontáciu s Ruskom, tvrdí šéf Vojenského výboru NATO

NATO je pripravené na konfrontáciu s Ruskom, tvrdí šéf…

Predseda Vojenského výboru NATO Rob Bauer v rozhovore pre portugalskú televíziu RTP uviedol, že blok pod vedením USA je pripravený na…
„Takéto šialenstvo som ešte nezažil!“ – chorvátsky prezident kritizuje výrok nemeckej ministerky zahraničných vecí

„Takéto šialenstvo som ešte nezažil!“ – chorvátsky prezident kritizuje…

Zoran Milanović zaželal Nemecku tentoraz viac šťastia ako v druhej svetovej vojne, ale trval na tom, že Chorvátsko nebude hrať v…
Treba vybudovať masívnu továreň na zbrane v Poľsku pre Ukrajinu, hlási britský poslanec

Treba vybudovať masívnu továreň na zbrane v Poľsku pre…

Konzervatívny poslanec Tobias Ellwood tvrdí, že výstavba továrne na zbrane v Poľsku, ktorá by vyrábala muníciu podľa noriem NATO, by bola…
Putin sa pripravuje na nový tvrdý útok a na konflikt s USA a ich spojencami

Putin sa pripravuje na nový tvrdý útok a na…

Rusko pripravuje novú ofenzívu s cieľom získať späť iniciatívu, aj keď sa pripravuje na dlhé obdobie patovej situácie na Ukrajine. Takmer…
Rusko je už vo vojne s NATO, priznáva vysokopostavený predstaviteľ EÚ

Rusko je už vo vojne s NATO, priznáva vysokopostavený…

Vysokopostavený predstaviteľ EÚ priznal, že Rusko je teraz „vo vojne proti NATO a Západu“ a invázia na Ukrajinu sa dostala do…

Pridaj komentár