• 5 februára, 2023
  • 2 komentáre
  • 5minúty čítania

Kaliňák vyhlásil, že by šiel bojovať za NATO proti Rusku a je jednoznačne pro-americký

Kaliňák vyhlásil, že by šiel bojovať za NATO proti Rusku a je jednoznačne pro-americký

Robert Kaliňák dnes asi šokoval niektorých jeho fanúšikov, keď hovoril o tom, že v prípade aktivovania článku 5 NATO, keby bola napadnutá krajina aliancie, by šiel brániť NATO. Išiel by aj keby krajiny NATO napadlo Rusko.

V relácii spomenul aj to, že je proamerický „Ja som proamerický jednoznačne“ vyhlásil Kaliňák.

Podľa neho dnes ale Rusko pre nás nie je hrozbou. Kľudne by však šiel brániť NATO proti Rusku, keby ho minister obrany zavolal.

Zákaz dovozu ruských ropných výrobkov do Európskej únie nadobúda platnosť

V nedeľu vstúpilo do platnosti embargo na námorné dodávky ropných produktov z Ruska do Európskej únie a cenové obmedzenia zavedené EÚ a krajinami skupiny siedmich štátov. Informuje o tom agentúra Ukrinform s odvolaním sa na DW.

Koncom novembra 2022 prijalo 27 členských štátov Európskeho spoločenstva rozhodnutie o zákaze námorného dovozu ruských ropných produktov do EÚ vrátane benzínu, nafty, petroleja, ropy a vykurovacieho oleja. Výnimkou sú Bulharsko a Chorvátsko, ktoré môžu nakupovať ropu z Ruskej federácie do konca tohto roka, a Česká republika, ktorá môže zatiaľ nakupovať ruskú naftu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nenávidí Fica a Kotlebu. Pred policajtmi robil hrdinu a potom kričal ako hysterická žena (Video)

Reznikov sa domnieva, že 14. februára partneri oznámia počet tankov a podmienky ich poskytnutia.

Minister obrany Oleksij Reznikov verí, že počas stretnutia Kontaktnej skupiny pre obranu Ukrajiny 14. februára partnerské krajiny oznámia počet tankov a podmienky ich dodania štátu. Povedal to na tlačovej konferencii v Kyjeve, informuje agentúra Ukrinform.

„Zoznam krajín, ktoré plánujú poskytnúť tanky Ukrajine, zatiaľ nezverejňujem, pretože niektoré krajiny ešte len prijímajú politické rozhodnutia. Mám pocit, že 14. februára, keď sa bude konať ďalšie stretnutie kontaktnej skupiny pre obranu Ukrajiny, ktoré nebude fyzicky v Ramsteine a Bruseli, možno každá krajina oznámi počet (tankov, pozn. red.) a termíny,“ poznamenal Reznikov.

Ukrajinské ministerstvo obrany v súčasnosti nevidí na území Bieloruska žiadne úderné skupiny, ktoré by boli schopné preniknúť do Kyjeva

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Sajfa dal včera jesť dcére červíky a dnes neuveríte, čo dostala na raňajky

Ukrajinské ministerstvo obrany nezaregistrovalo žiadne úderné skupiny vytvorené na území Bieloruska s cieľom zaútočiť na Kyjev. Minister obrany Oleksij Reznikov to povedal na tlačovej konferencii, informuje agentúra Ukrinform. „K dnešnému dňu (nedeľa, pozn. red.) nevidíme na území Bieloruska sformované úderné skupiny schopné ísť do Kyjeva,“ zdôraznil šéf MOÚ.

Kyjev sľubuje, že nepoužije očakávané zbrane dlhého doletu na útok na Rusko

Kyjev nepoužije sľúbené zbrane dlhého doletu na útok proti Rusku, ale len proti ruským jednotkám na Ukrajine, povedal v nedeľu novinárom ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov podľa agentúry AFP. V piatok USA potvrdili, že ich nová pomoc Ukrajine bude zahŕňať novo vyvinuté rakety GLSDB, ktoré majú dolet až 150 kilometrov.

„Našim partnerom neustále opakujeme, že sme sa zaviazali nepoužiť zbrane dodané zahraničnými spojencami proti ruskému územiu, ale len proti ruským jednotkám na dočasne okupovaných ukrajinských územiach,“ povedal Reznikoff.

Podobné články

Vedci z CERN-u oznámili, že po zapnutí Veľkého hadrónového urýchľovača sa deje niečo zvláštne

Vedci z CERN-u oznámili, že po…

Najsilnejšie magnetické pole, aké bolo kedy namerané kdekoľvek vo vesmíre, nevytvorilo žiadne zistiteľné magnetické monopóly. Hoci početné výpočty možných javov, ktoré…
SLEDUJEME NAŽIVO: Asteroid preletí medzi zemou a mesiacom nebezpečne blízko. Bude viditeľný teleskopom

SLEDUJEME NAŽIVO: Asteroid preletí medzi zemou…

Agentúra Associated Press informovala, že „zabijak miest „, asteroid známy ako 2023 DZ2, prejde v sobotu medzi obežnou dráhou Zeme a Mesiaca. Asteroid,…
Je veľmi pravdepodobné, že zakážu aplikáciu TikTok

Je veľmi pravdepodobné, že zakážu aplikáciu…

Generálny riaditeľ spoločnosti TikTok Shou Chew dostal vo štvrtok zabrať, keď vystúpil pred výborom pre energetiku a obchod Snemovne reprezentantov v Kongrese v USA,…
Akcie nemeckej Deutsche Bank prudko padajú. Európania, držte si klobúky a peňaženky

Akcie nemeckej Deutsche Bank prudko padajú.…

Vrámci nedávnej bankovej krízy, ktorá sa preniesla na svetové trhy, sa ďalšia banka dostáva do problémov – tentoraz v Nemecku. Deutsche…
Putin tvrdo reaguje na Slovensko: Darovaním stíhačiek ste si úplne pokazili vzťahy s Ruskom

Putin tvrdo reaguje na Slovensko: Darovaním…

V piatok 24. marca 2023 Rusko označilo presun štyroch stíhačiek typu MiG-29 zo Slovenska na Ukrajinu za nepriateľský krok a porušenie…
Na okupovanom Kryme vztýčili ukrajinskú vlajku. Odpor proti Putinovi rastie

Na okupovanom Kryme vztýčili ukrajinskú vlajku.…

Na komunikačnej veži na Kryme bola tento týždeň podľa jedného z úradníkov vztýčená ukrajinská vlajka. Podľa neho na čiernomorskom polostrove, ktorý…

2 Komentáre

  • No a proč nejde?! Kdo mu brání? Tak ať jde. Ukáže svou statečnost v reálu, ne za stolem! 🙂 Ať se vezmou za ruce se všemi k*k*ty a válečnými štváči v EU a jdou! A zůstanou tam!!!

Pridaj komentár