• 18 októbra, 2022
  • 2 komentáre
  • 3minúty čítania

Je možné, že aj Slovensko čoskoro začne vojnu s Ruskom? Nikdy sme vraj neboli bližšie ku konfliktu NATO a Rusko

Je možné, že aj Slovensko čoskoro začne vojnu s Ruskom? Nikdy sme vraj neboli bližšie ku konfliktu NATO a Rusko

Za posledných niekoľko desaťročí nebolo Rusko a NATO bližšie k reálnemu konfliktu, ani konvenčnému, ani jadrovému, než teraz.

Na pondelňajšej konferencii na tému Ruskej mocenské a vplyvové pôsobenie proti (strednej) Európe a naša reakcia to povedal náčelník generálneho štábu českej armády Karel Řehka. Konflikt by na Česko mal značný vplyv, situácia je vážna, uviedol.

Doba varovania pred prípadným konfliktom na európskom bojisku môže byť pomerne krátka, povedal Řehka. Za výhodu označil, že teraz má NATO v Európe jasne definovaného protivníka.

„Ďalšia vec, ktorá sa zmenila pre mňa ako pre vojaka, je, že mám jasne definovaného protivníka tu v Európe,“ vyhlásil. „My sme sa hanbili nazývať Rusko hrozbou alebo protivníkom alebo niečím podobným, zatiaľ čo oni nás tak označujú, správajú sa tak k nám,“ povedal.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Najnovší prieskum praje opozičným stranám. Voľby by vyhral Fico

„Je potrebné si povedať, že ja ako náčelník generálneho štábu mám absolútne jasno, že ak budem s niekým bojovať tu na európskom bojišti, kto to je. V súčasnej dobe, s najväčšou pravdepodobnosťou, je to Ruská federácia,“ povedal.

Rehka si myslí, že nie je možné dúfať v rýchly koniec rusko-ukrajinského konfliktu. „Stáť sa môže čokoľvek, ale ja ho skôr nevidím,“ poznamenal.

Konflikt podľa neho tiež nemá žiadne dobré riešenie. „Teraz sa bavíme, aké zlé – viac alebo menej – to riešenie do budúcnosti bude,“ povedal.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  NATO vychvaľuje Slovensko ako nikoho za posielanie zbraní Ukrajine

Zdôraznil, že Česko musí byť platným spojencom v NATO. „My, ako Armáda Českej republiky, sa bránime a budeme sa vždy brániť v rámci Aliancie,“ vyhlásil.

Musíme byť platným spojencom, dodal. Upozornil preto okrem iného na nutnosť stabilného rozpočtu na obranu.

Pripomenul, že armáda robí množstvo vecí, pomáhala pri pandémii covidu, pomáhala pri povodniach. „Nemali by sme zabúdať, na čo máme armádu a ozbrojené sily,“ povedal.

Armáda je od toho, aby bojovala, má sa pripravovať na boj av tejto úlohe je nezastupiteľná, uviedol.

Podobné články

Nečakane umrela mladá modelka a jazdkyňa: 25-ročná žena bola zdravá a plná síl

Nečakane umrela mladá modelka a jazdkyňa:…

Ide o mladú ženu, ktorá včera tragicky zahynula v stajni, ktorú vlastní bývalá anglická futbalová hviezda Michael Owen. Owen a jeho…
Video zo slovenského parlamentu trhá rekordy vo svete. Je však na chválu?

Video zo slovenského parlamentu trhá rekordy…

Ešte dva týždne predtým, ako Rusko zaútočilo agresívne na Ukrajinu, sa stalo v parlamente niečo, z čoho podporovatelia nášho východného suseda…
Migranti začínajú vo veľkom prichádzať do Európy, z Afriky ich prišiel rekord za 4 dni

Migranti začínajú vo veľkom prichádzať do…

Taliansko sa snaží kontrolovať svoje hranice po tom, ako na jeho južné pobrežie v uplynulých dňoch dorazil rekordný počet nelegálnych prisťahovalcov.…
Vláda ide chrániť zdravie Talianov a zakáže laboratórne pestované potraviny

Vláda ide chrániť zdravie Talianov a…

V návrhu zákona, ktorý v utorok schválila talianska vláda, bude talianskemu priemyslu zakázané vyrábať laboratórne pestované potraviny a krmivo pre zvieratá.…
Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah, ktorý je pravdivý a neohrozuje našu demokraciu

Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah,…

Dočasný premiér Eduard Heger a lídri krajín ako Česko, Ukrajina, Estónsko či Litva vyzvali veľké digitálne platformy, akou je napríklad aj…
Ruská televízia sa vyhráža Slovensku: Hoďme im raketu do Bratislavy, tam, kde sedí premiér Heger

Ruská televízia sa vyhráža Slovensku: Hoďme…

Ruská televízia vyslala nedávno šokujúce správy, ktoré vyvolali vlnu nevôle a obáv. Podľa zdrojov z ruského ministerstva zahraničia označila Ruská federácia…

2 Komentáre

  • Zase kecy! A co Kuba?! Všichni velebili Kenedyho a přitom to byla právě zásluha Ruska, že konflikt nepřerostl ve válku. USA vadily základny na Kubě, ale, že se pomocí NATO roztahuje po světě, v této době vlezly do Evropy pomocí bílého koně UA, to je v pořádku?!!!! Konec studené války opět zásluha Ruska! Média velebila tenkrát opět USA, největšího světového agresora a Regana, o Gorbačovovi nic!

Pridaj komentár