• 8 novembra, 2022
  • 1 komentár
  • 4minúty čítania

Deväť minút a Londýn zmizne! Rusi sa vyhrážajú v živom vysielaní, akú majú zbraň

Deväť minút a Londýn zmizne! Rusi sa vyhrážajú v živom vysielaní, akú majú zbraň

V čase, keď sa špekulácie o možnom použití jadrových zbraní zo strany Ruska stupňujú, prilieva televízny moderátor Vladimir Solovjov olej do ohňa. V rozhovore, ktorého obsah koluje na sociálnych sieťach, sa chváli tým, ako môže Kremeľ zničiť Londýn iba za deväť minút. Údajne na to stačí jediná konkrétna zbraň.

Obsah rozhovoru, v ktorom sa ruský propagandista a moderátor vyhráža Západu, koluje na sociálnych sieťach. Solovjov v ňom tvrdí, že obávaná ruská hypersonická raketa Kinžal je schopná zasiahnuť Londýn iba za deväť minút od odpálenia. V minulosti sa už špekulovalo, že Rusko tieto rakety použilo vo vojne na Ukrajine.

„Všetci tam dnes hysterčia, pretože z Bieloruska sa do Londýna rakety dostanú za deväť minút. Strela má dolet cez dvetisíc kilometrov a môže dosiahnuť 12-násobok rýchlosti zvuku. Deväť minút a ‚ahoj, Londýn‘. Alebo skôr ‚ahoj a zbohom, Londýn‘,“ vyhlásil propagandista v rozhovore citovanom webom Mirror.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Indonézia predstavila mierový plán pre Ukrajinu

Strela Kinžal, ktorú prezident Vladimir Putin slávnostne predstavil v roku 2018, je schopná niesť jadrovú hlavicu. Rusi uvádzajú, že túto technológiu použili aj v boji na Ukrajine. Hypersonickou zbraňou údajne zničili veľký podzemný sklad ukrajinských rakiet a munície v Ivanofrankivskej oblasti.

Vojenský analytik Lukáš Visingr na CNN Prima NEWS popísal, ako zbraň funguje. „Kinžal je zo vzduchu odpaľovaná balistická raketa. Vlastne variant strely Iskander,“ uviedol. Hlavica zbrane je vysoko výbušná. Proti hypersonickým zbraniam však neexistuje v súčasnej dobe účinná obrana. „Ukrajinci nemôžu robiť nič, asi len zničiť lietadlá, ktoré Kinžaly nesú,“ podotkol.

Tieto typy vojenského arzenálu sa pohybujú najmenej päťkrát rýchlejšie ako zvuk a vďaka rýchlosti a manévrovateľnosti sú ťažko sledovateľné a zachytiteľné. Ak sa Putin rozhodne raketu vyzbrojenú termonukleárnym zariadením odpáliť, bude podľa webu Mirror dúfať, že „dopadne lepšie ako v septembri“, keď jedna z nich havarovala. Vtedy bolo v ruskom severokaukazskom regióne zranených osem ľudí.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Putin tras sa! Zelenský to ohlásil: Je čas začať! Už nemôžeme čakať!

Naposledy Putin vyvolal pozdvihnutie začiatkom novembra, keď v rozhovore s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom údajne spomenul jadrové útoky na Hirošimu a Nagasaki, čím podporil špekulácie o ich využití aj na Ukrajine.

Podľa diplomatických zdrojov Putin vyhlásil, že bombardovanie – ktoré prinútilo Japonsko ku kapitulácii na konci druhej svetovej vojny – ukázalo, že nie je nutné zaútočiť na veľké mesto „za účelom víťazstva“. Macron mal byť podľa týchto zdrojov veľmi znepokojený. „Znelo to ako jasná narážka, že by Putin mohol odpáliť taktickú jadrovú zbraň na východe Ukrajiny, pričom by Kyjev nechal nedotknutý,“ doplnil zdroj.

Podobné články

Už žiadne komáre či iný hmyz u vás doma. Stačí nastriekať WD-40 na okná

Už žiadne komáre či iný hmyz…

Výrobok s názvom WD-40 je nepostrádateľným nástrojom každého správneho majstra doma. Jeho schopnosť premazať takmer čokoľvek je už dobre známa, no…
Vôňa tohto korenia v lese neveští nič dobré. Keď ho zacítiš, okamžite utekaj!

Vôňa tohto korenia v lese neveští…

Les je miesto, kam radi chodíme na túry – najmä na jar a v lete. Fyzická aktivita na čerstvom vzduchu a…
Pretierate si často oči? Ani neviete, ako zlý môže byť tento nevinný zvyk

Pretierate si často oči? Ani neviete,…

Pretieranie očí je zvyk, ktorý môže mať fatálne následky pre náš zrak. V extrémnych prípadoch môžete dokonca úplne oslepnúť. Vysvetlíme vám,…
Našli ste si pod rohožkou sušienku? Radšej sa obráťte na políciu, niekto sleduje váš dom

Našli ste si pod rohožkou sušienku?…

Zlodeji, ktorí vykrádajú domy, nedávno prišli s novým spôsobom, ako zistiť, či niekto odišiel na dovolenku. Tento trik vyzerá tak nevinne,…
Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov…

Podľa Andersa Rasmussena sú na samite NATO potrebné bezpečnostné záruky a cesta k členstvu, aby sa zabránilo eskalácii. Bývalý generálny tajomník…
Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu navrhujú sa zdá primalý rodinám obetí

Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu…

Bratislava – Dušan Dědeček, ktorý bol obvinený zo smrti piatich mladých ľudí v tragédii, ktorá sa udiala v októbri minulého roku…

Pridaj komentár