• 1 novembra, 2022
  • 1 komentár
  • 5minúty čítania

Čo sa to chystá? Rusi mali premiestniť hypersonické rakety, proti ktorým sa nedá brániť do Bieloruska

Čo sa to chystá? Rusi mali premiestniť hypersonické rakety,  proti ktorým sa nedá brániť do Bieloruska

Britské ministerstvo obrany upozorňuje, že Rusko mohlo presunúť do Bieloruska hypersonické strely Kinžal

Na bieloruskom letisku Mačuliščy pri Minsku sa pravdepodobne nachádzajú dve ruské stíhačky MiG-31 a kontajner, ktorý slúži na uskladnenie hypersonických striel Kinžal, oznámilo britské ministerstvo a zverejnilo satelitné snímky letiska. Práve z lietadiel MiG-31 je možné tieto manévrovateľné strely odpaľovať.

Ruské strely dokážu prejsť až dvetisíc kilometrov a momentálne sa domnievajú vojenský experti, že proti ním nie je možna obrana. Tvrdí sa však aj to, že tieto strels nie sú veľmi presné.

Rusko ešte nevie, či opraví poškodené plynovody Nord Stream, povedal hovorca Kremľa

Rusko sa zatiaľ nerozhodlo, či opravia dve poškodené plynovodné potrubia Nord Stream, povedal podľa agentúry TASS hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Ten zároveň zopakoval obvinenie, s ktorým Moskva prišla cez víkend, že za poškodením potrubia zo septembra stojí Británia a že britskí odborníci sa vraj zapojili aj do sobotňajšieho útoku na ruské lode na nelegálne anektovanom polostrove Krym. Londýn obe ruské tvrdenia už cez víkend poprel.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Joe Biden sa potkol a spadol na pódiu pred ľuďmi

V Rusku začali odvody brancov do armády, službu má nastúpiť 120 tisíc ľudí

V utorok začali v Rusku plánované jesenné odvody do základnej vojenskej služby, uviedol spravodajský server Meduza. Trvať budú do konca decembra. Vojenskú službu má tento rok podľa nariadenia ruského prezidenta Vladimíra Putina nastúpiť 120-tisíc ľudí.

Fínsko vyzvalo Maďarsko a Turecko na rýchle schválenie žiadosti o vstup do NATO

Fínska premiérka Sanna Marinová vyzvala Maďarsko a Turecko, aby čo najskôr schválili žiadosti Fínska a Švédska o členstvo v Severoatlantickej alianci. Predsedníčka fínskej vlády sa tak vyjadrila na zasadnutí Severskej rady v Helsinkách. Uviedla tiež, že severské krajiny diskutujú o tom, ako by mohli túto zimu podporiť Ukrajinu a Moldavsko v otázke energetickej bezpečnosti.

Pokračujú práce na opravách škôd spôsobených ruským ostreľovaním, povedal Zelenskyj

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Británia je "de facto" vo vojne s Ruskom - Medvedev

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj v pondelok večer v pravidelnom večernom prejave uviedol, že pokračujú práce na opravách škôd spôsobených ruským ostreľovaním. Spomenul aj pondelňajšiu návštevu českých ministrov na čele s premiérom Petrom Fialom v Kyjeve.

„Česko teraz predsedá Európskej únii a takto sa Rusko správa k európskym štruktúram: pri návšteve českých predstaviteľov – 55 striel,“ povedal Zelenskyj, ktorý v prejave Českú republiku označil za jedného z najbližších priateľov Ukrajiny. Z 55 striel sa podľa neho 45 podarilo ukrajinskej obrane zostreliť.

Ruské sily v pondelok podnikli rozsiahle útoky na ukrajinskú energetickú infraštruktúru. Výbuchy otriasli Kyjevom, ale aj ďalšími mestami vrátane Charkova, Záporožia či Kryvého Rihu. Útoky zasiahli aj infraštruktúru na západe krajiny. Rusko v minulých týždňoch zosilnilo raketové údery proti ukrajinskej energetickej infraštruktúre a ďalším civilným cieľom potom, čo obvinilo Kyjev z explózie, ktorá poškodila most na anektovaný Krym.

Podobné články

Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

V USA a Európe hrozí vlna…

Deutsche Bank varovala, že v tomto roku sa vráti cyklus rozmachu a krachu a hrozí vlna nesplácania podnikových dlhov, najmä v…
57-ročný muž schudol 12 kíl a zbavil sa bolesti kĺbov. Použil na to cesnak, zázvor a citróny

57-ročný muž schudol 12 kíl a…

S pribúdajúcim vekom sa v našom tele ukladá čoraz viac toxínov a nadváhy. A s tým súvisí aj vznik rôznych ochorení.…
Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…
Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré…

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov,…

Pridaj komentár