• 10 januára, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 7minúty čítania

Zvláštne: Nadmerná úmrtnosť zaznamená v Anglicku. Čo sa to deje?

Zvláštne: Nadmerná úmrtnosť zaznamená v Anglicku. Čo sa to deje?

Nadmerná úmrtnosť nad päťročný priemer v Anglicku a Walese je v poslednom týždni roku 2022 viac ako 20 %.

Prof. Sir David Spiegelhalter, emeritný profesor štatistiky na Univerzite v Cambridge, povedal: „V roku 2018 sa v USA uskutočnil prvý výročný štatistický prieskum:

V týždni od 17. do 23. decembra došlo v Anglicku a Walese k veľkému nárastu počtu úmrtí na nekardiovaskulárne ochorenia na 2 064, pričom v predchádzajúcom týždni to bolo 796. Zvýšil sa počet úmrtí v domácom prostredí aj v nemocniciach.

To by odrážalo úmrtia, ku ktorým došlo v polovici decembra, keď bolo veľmi chladné počasie. Je pravdepodobné, že tento nárast je do veľkej miery spôsobený chladom, hoci k nemu pravdepodobne prispeli aj rastúce problémy s prístupom k zdravotnej starostlivosti NHS, hoci nie je možné povedať, o koľko.“

Ľudia mladší ako 40 rokov sú vyzývaní, aby si nechali skontrolovať srdce, pretože môžu byť potenciálne ohrození syndrómom náhleho úmrtia dospelých, píše uznávaný portál dailymail.co.uk

Tento syndróm, známy ako SADS, sa stal osudným pre všetky typy ľudí bez ohľadu na to, či dodržiavajú zdravý životný štýl.

Podpor náš nový portál a zdieľaj naše články na sociálnych sieťach. Sme vám za to veľmi vďační a ďakujeme každému jednému za ochotu! A nezabudnite! Slovensko na prvom mieste! Ďakujeme!

SADS je „súhrnný termín na označenie neočakávaných úmrtí mladých ľudí“, uviedla Kráľovská austrálska akadémia všeobecných lekárov, pričom najčastejšie sa vyskytuje u ľudí mladších ako 40 rokov.

Tento termín sa používa vtedy, keď sa pri pitve nenájde zjavná príčina smrti.

Nadácia SADS so sídlom v USA uviedla, že viac ako polovica zo 4 000 úmrtí detí, dospievajúcich alebo mladých dospelých v dôsledku SADS ročne má jeden z dvoch hlavných varovných príznakov.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  USA obvinili Rusov! Neuveríte, čo nechcú dovoliť Rusi, aby im mohla inšpekcia skontrolovať

Medzi tieto príznaky patrí rodinná anamnéza diagnózy SADS alebo náhleho nevysvetliteľného úmrtia člena rodiny a mdloby alebo záchvaty počas cvičenia alebo pri vzrušení či vyľakaní, uviedol portál news.com.au.

Minulý rok zomrela v spánku 31-ročná Catherine Keaneová, ktorá žila s dvoma priateľmi v Dubline.

Jej matka Margherita Cumminsová pre Irish Mirror povedala: „Všetci pracovali z domu, takže nikto nevenoval pozornosť tomu, keď Catherine neprišla na raňajky.

„O 11.20 hod. jej poslali textovú správu a keď neodpovedala, skontrolovali jej izbu a zistili, že zomrela.

„Jej kamarátka počula v jej izbe hluk o 3.56 ráno a teraz verí, že vtedy zomrela.

Pani Cumminsová uviedla, že jej dcéra „chodila do posilňovne a každý deň prešla 10 000 krokov“.

‚Utešujem sa tým, že odišla v spánku a nepoznala bolesť, a som za to vďačná. Vždy som sa bála o deti, ktoré jazdia v aute, ale nikdy som nepredpokladala, že to príde. Nikdy som si nemyslela, že niekedy v živote prídem o dieťa,‘

Bakerov inštitút pre srdce a cukrovku v Melbourne vyvíja prvý register SADS v krajine.

‚Ročne sa vo Viktórii vyskytne približne 750 prípadov, keď sa ľuďom mladším ako 50 rokov náhle zastaví srdce (zástava srdca),‘ povedal hovorca.

„Z nich sa približne u 100 mladých ľudí ročne nezistí žiadna príčina ani po rozsiahlych vyšetreniach, ako je napríklad úplná pitva (fenomén SADS).

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Francúzsky novinár navštívil ruských vojakov: Sú neobyčajne odhodlaní a posadnutí históriou

Kardiologička a výskumníčka Dr. Elizabeth Paratzová uviedla: „Bakerov register bol prvý v krajine a jeden z mála na svete, ktorý kombinoval informácie zo záchranky, nemocnice a súdneho lekárstva.

‚(Umožňuje vidieť), že ľudia mali zástavu srdca a na zadnej strane sa nezistila žiadna príčina,‘ povedala doktorka Paratzová.

Domnieva sa, že potenciálna nedostatočná informovanosť môže byť spôsobená tým, že ‚mnohé z nich sa odohrávajú mimo tradičných lekárskych zariadení‘.

‚Väčšina týchto prípadov SADS, 90 %, sa odohráva mimo nemocnice – človek to nezvládne – takže v skutočnosti sa o väčšinu týchto pacientov stará personál záchrannej služby a súdni lekári,‘ povedala doktorka Paratzová.

„Myslím si, že aj lekári to podceňujú. Vidíme len 10 % pacientov, ktorí prežijú a dostanú sa do nemocnice. Sami vidíme len špičku ľadovca.

Pre rodinu a priateľov obetí je SADS „veľmi ťažko uchopiteľná entita“, pretože je to „diagnóza ničoho“, dodal doktor Paratz.

Dr. Paratz uviedol, že z hľadiska verejného zdravia nie je boj proti SADS „taký jednoduchý, ako keď sa každý v Austrálii nechá geneticky vyšetriť“, pretože vedci stále nemajú stopercentne jasno v tom, „aké gény to spôsobujú“.

„Najlepšou radou by bolo, ak ste sami mali príbuzného prvého stupňa – rodiča, súrodenca, dieťa – ktorý mal nevysvetliteľné úmrtie, veľmi sa odporúča, aby ste navštívili kardiológa,“ povedala.

Podobné články

Ukrajinskí poslanci si nakúpili luxusné autá za desiatky miliónov dolárov

Ukrajinskí poslanci si nakúpili luxusné autá za desiatky miliónov…

Od začiatku vojny s Ruskom ukrajinskí poslanci nakúpili nové vozidlá za takmer 1,3 milióna dolárov. Informovala o tom ukrajinská investigatívna webová…
Slovenská lekárka sa smiala: Dieťa som očkovala dvakrát a následne dostalo 3x covid

Slovenská lekárka sa smiala: Dieťa som očkovala dvakrát a…

Slovenská lekárka Kristína Visolajská v relácii na RTVS hovorila o tom, že covid u detí by nebagatelizovala. Myslí si aj to,…
Šéf OSN vyhlásil, že svet smeruje k „širšej vojne“ na Ukrajine. Čo si o tom máme myslieť?

Šéf OSN vyhlásil, že svet smeruje k „širšej vojne“…

Generálny tajomník OSN Antonio Guterres v pondelok v prejave na 193-člennom Valnom zhromaždení OSN varoval, že svet smeruje k „širšej vojne“…
Zemetrasenie v Turecku vraj spôsobil americký HAARP, konšpirujú už ľudia na internete. Toto sú vraj dôkazy

Zemetrasenie v Turecku vraj spôsobil americký HAARP, konšpirujú už…

Zemetrasenie v Turecku spôsobené HAARP útokom podporovaným USA? Konšpiračná teória, pretože niekoľko sekúnd pred prvým zemetrasením sa na oblohe objavili zvláštne…
TA3 stiahla z archívu rozhovor s odborníkom, ktorý hovoril o Ukrajine. Čo také nepohodlné tam povedal?

TA3 stiahla z archívu rozhovor s odborníkom, ktorý hovoril…

Televízia TA3 vo svojej relácii Tak takto?! pozvala hosťa profesora Jeffreyho Sachsa, ktorý hovoril o vojne na Ukrajine. Rozhovor však televízia…
Pred zemetrasením v Turecku sa na oblohe objavilo záhadné modré svetlo

Pred zemetrasením v Turecku sa na oblohe objavilo záhadné…

Pred zemetrasením niekto v tureckom meste Hatay odfotografoval a nafilmoval vzácnu scénu: najprv sa ozval šuchot, potom sa na oblohe objavilo…
Nemecký kancelár predpovedá porážku Ukrajiny?

Nemecký kancelár predpovedá porážku Ukrajiny?

Nemecký kancelár Olaf Scholz urobil niekoľko vyhlásení, ktorých cieľom bolo objasniť zvláštny postoj Spolkovej republiky Nemecko k vojenskej pomoci Ukrajine. Berlín…
Putin mal prejav, z ktorého ide strach. Je presvedčený, že dnes bojuje proti moderným nacistom

Putin mal prejav, z ktorého ide strach. Je presvedčený,…

Ruský prezident Vladimir Putin mal prejav k 80. výročiu víťazstva Červenej armády v Stalingrade. Z jeho slov musia mať viacerí západní…
Dnes už ďalšie zemetrasenie v Turecku: Budovy sa tam rúcajú ľuďom pred očami (Video)

Dnes už ďalšie zemetrasenie v Turecku: Budovy sa tam…

Turecko hlási, že juhovýchod krajiny zasiahlo druhé silné zemetrasenie za menej ako 12 hodín. Štátne médiá v Sýrii tiež uviedli, že…

Pridaj komentár