• 25 apríla, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Známa slovenská banka šokovala ľudí: Na pobočkách postupne zabudnite na hotovosť!

Známa slovenská banka šokovala ľudí: Na pobočkách postupne zabudnite na hotovosť!

Digitálna doba prináša so sebou mnoho zmien, ktoré sa môžu niektorým ľuďom nepáčiť. Jednou z bánk, ktorá prenáša viac a viac svojich bankových potrieb z pobočiek na alternatívne spôsoby, je Tatra banka na Slovensku.

Tatra banka začala prostredníctvom SMS správ upozorňovať svojich klientov na zmeny týkajúce sa určitých pobočiek, ktoré sa menia z hotovostných na bezhotovostné. Na mape pobočiek banky je vidieť informácia o tejto zmene už u mnohých pobočiek, kde je uvedené, že budú poskytovať služby spojené so spracovaním hotovosti prostredníctvom bankomatu vklad/výber.

Hovorkyňa banky, Simona Miklošovičová, však nechcela potvrdiť, ktoré pobočky sa ešte zmenia na bezhotovostné. Zmena pobočky z hotovostnej na bezhotovostnú sa postupne týka viacerých pobočiek v súvislosti so stratégiou banky v tejto oblasti.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Tejto látky sa boja kliešte ako ohňa. Kúpite to v lekárni a nikdy by vás to nenapadlo

Pre klientov Tatra banky to znamená, že ak plánujú vklad väčšieho finančného obnosu, mali by sa pripraviť na to, že sa „pozhovárajú“ s bankomatom a nie so zamestnancom. Banka má aktuálne najväčšiu sieť vkladových bankomatov v rámci Slovenska.

Je otázne, či banka sleduje šetrenie finančných zdrojov, no vývoj ukazuje, že v budúcnosti sa bankové transakcie budú realizovať stále viac prostredníctvom digitálnych platforiem a menej osobne na pobočkách.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba straší digitálnym eurom a stratou slobody

Šéf ĽSNS Marian Kotleba na sociálnej sieti uverejnil video, v ktorom hovorí príhodu, ktorá sa mala stať jeho známemu v jednej zo slovenských bánk.

Kotleba vo videu hovorí o tom, že jednému jeho známemu mali v banke odmietnuť vydať hotovosť a personál mu povedal, aby si hotovosť vybral v bankomate.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Sladký melón spoznáte podľa tohto jediného znaku. Hľadajte ho v obchode

Podľa šéfa ĽSNS musí mať každý človek právo si vybrať hotovosť vo svojej banke ak mu to nie je dovolené, odišiel by z takej banky.

Čo však stálo za týmto konkrétnym prípadom a prečo mužovi nevedeli vydať hotovosť na pobočke nevieme. Niektorí tvrdia, že to mohlo byť preto, aby nemusel platiť poplatok za výber hotovosti na pobočke.

Marian Kotleba vo videu upozorňuje aj na digitálne euro, ktoré bude podľa neho ďalším krokom k menšej slobode, pretože bez hotovosti by ľudí vedeli kontrolovať do detailov.

Podobné články

Americké banky zaznamenali najväčší odlev kapitálu za posledných 40 rokov

Americké banky zaznamenali najväčší odlev kapitálu…

Ako v stredu informovala Federálna spoločnosť pre poistenie vkladov (FDIC), v prvom štvrťroku tohto roka banky v USA zaznamenali rekordný pokles…
Popredná americká banka uzavrela dohodu s ruským veriteľom, na ktorého boli uvalené sankcie

Popredná americká banka uzavrela dohodu s…

Najväčší americký veriteľ Citigroup uzavrel dohodu o prevode portfólia kreditných kariet svojej ruskej jednotky (Citibank) na komerčnú banku Uralsib, informovali v…
Moskva načrtla priority banky BRICS

Moskva načrtla priority banky BRICS

Ruský minister financií Anton Siluanov v utorok na otváracom ceremoniáli ôsmeho výročného zasadnutia Novej rozvojovej banky BRICS v Šanghaji vyzdvihol potenciál…
Kotleba ide po Mikulcovi a NAKA začala trestné stíhanie za miliónový vrtuľník

Kotleba ide po Mikulcovi a NAKA…

Marian Kotleba, predseda ĽSNS (Ľudová strana Naše Slovensko), informoval prostredníctvom sociálnej siete o zahájení vyšetrovania zo strany NAKA (Národná kriminálna agentúra)…
Saudská Arábia rokuje o vstupe do banky BRICS s cieľom rozšíriť možnosti financovania

Saudská Arábia rokuje o vstupe do…

Moskva považuje za jeden z hlavných cieľov Novej rozvojovej banky BRICS (NDB) ochranu členských štátov bloku (Brazília, Rusko, India, Čína a…
Po Slovensku sa začali objavovať letáky proti Globsecu: „Vypadnite globalisti!“

Po Slovensku sa začali objavovať letáky…

V Bratislave sa tento rok uskutoční bezpečnostná konferencia Globsec, na ktorej sa zúčastnia významné osobnosti politického života z rôznych kútov sveta.…

Pridaj komentár