• 19 februára, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 6minúty čítania

Žiadne UFO? Američania asi zostrelili balónik za 12 dolárov, strelou za 400-tisíc dolárov

Žiadne UFO? Američania asi zostrelili balónik za 12 dolárov, strelou za 400-tisíc dolárov

Jedným zo zostrelených objektov mohol byť neškodný pikobalón. Illinoiský hobby klub nahlásil, že sa im jeden stratil v rovnakom čase a oblasti, kam letectvo strely vyslalo. Cena pikobalónu začína na 12 dolároch, strela Sidewinder stojí 400 tisíc dolárov. Nadšenci sa strachujú, koho pikobalón bude zostrelený ako ďalší, informujú české Parlamentní Listy.

Illinoiský hobby klub si myslí, že Pentagon dal zostreliť ich piko balón. Teda malú elektronickú sondu, zavesenú na balónik naplnený héliom. V dňoch 10., 11. a 12. februára vyslal Pentagon stíhačky, aby strelami AIM-9X Sidewinder zostrelili neidentifikovateľné objekty vznášajúce sa nad územím Yukonu. V tom istom čase sa stratil pikobalón hobby klubu.

Server Aviation Week zistil, že strieborný balón hobby klubu bol naposledy zaznamenaný prostredníctvom rádiového signálu práve 10. februára pri západnom pobreží Aljašky s tým, že ďalší deň letel nad územím Yukonu. Teda 11. februára, kedy bol v tej oblasti letectvom zostrelený objekt podobného popisu – rovnaký tvar, nadmorská výška aj nosnosť. Hobby klub balónik označil za „stratený v akcii“ 15. februára.

Obvykle tento typ pikobalónov možno kúpiť za 12 až 180 USD, závisí od modelu. Na porovnanie, jedna strela stojí 400.000 USD. „Hádam, že to boli pravdepodobne piko balóny,“ hovorí bývalý inžinier FedEx Tom Medlin. Sám vlastní 3 fóliové pikobalóny predávané japonskou spoločnosťou Yokohama za 12 USD, ktoré sa práve vznášajú nad severnou aj južnou pologuľou. Ich materiál považuje za kvalitný a odolný voči vysokej nadmorskej výške.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zelené lasery nad Havajom signalizujú blížiacu sa vojnu, tvrdí expert

Aviation Week kontaktoval FBI a Severoamerické veliteľstvo protivzdušnej obrany (NORAD). FBI neuznala, že by pikobalóny mohli byť onými záhadnými objektmi zostrelenými letectvom. Hovorca NORAD John Kirby 15. februára povedal novinárom, že všetky tri zostrelené objekty „môžu byť len balóniky s komerčným či iným neškodným účelom“, možnosť pikobalónov nezmienil. 

„Vyhodnotili sme, že ich nadmorské výšky boli podstatne nižšie ako pri čínskom balóne a predstavovali hrozbu pre civilnú komerčnú leteckú prevádzku. Hoci nemáme žiadny konkrétny dôvod domnievať sa, že vykonávali sledovanie akéhokoľvek druhu, nemohli sme to vylúčiť,“ hovorí Kirby.

Z tohto dôvodu sa negatívnej pozornosti od Bieleho domu aj Pentagonu a toho, že by pikobalóny všeobecne mohli byť označené za nebezpečné, obávajú ich nadšenci. Panujú obavy, koho pikobalón bude zostrelený nabudúce.

Iba pár dní predtým, ako nastal v USA humbuk okolo „špionážnych“ čínskych balónov, neďaleko malého mestečka East Palestine v štáte Ohio v USA havaroval a explodoval nákladný vlak prevážajúci nebezpečné chemikálie vrátane vinylchloridu. To vyvolalo požiar, ktorý trval niekoľko dní a úrady ho nedokázali bezpečne uhasiť. A tak sa uchýlili ku kontrolovanému spáleniu, pri ktorom sa do ovzdušia uvoľnili toxické chemikálie, informuje Global Times.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ukrajinský vojak otvorene: Keď nás vezú do Bachmutu proti Rusom, posielajú nás umrieť

Obrovský modro-čierny mrak jedovatých produktov spaľovania sa vzniesol na oblohu Ohia a na mnoho kilometrov tesne obklopil East Palestine a jej okolie. Začala sa čiastočná evakuácia obyvateľstva. 

Po vyhorení cisterien sa uvoľnili cesty, ľudia sa vrátili domov. Čoskoro však sociálne siete zaplavili znepokojivé zábery: obyvatelia zaznamenali hromadnú smrť domácich zvierat a sťažovali sa na bolesti hlavy, kŕče a nevoľnosť. Reakcia nasledovala okamžite: do oblasti prišli zamestnanci „nezávislého“ toxikologického laboratória, ktorí začali od obyvateľov vymáhať podpisy, že voči prepravnej spoločnosti nemajú žiadne nároky.

Tejto katastrofe sa napriek vysokým stávkam nedostalo prakticky žiadnej pozornosti národných médií. Prečo?

Takmer všetky washingtonské elity nachádzali každý deň nové a nové „UFO“ vo výške asi 10 000 metrov a hovorili o „bezpečnostných hrozbách“, no zatvárali oči pred hrozbou jedovatého plynu, ktorej čelia ich ľudia. Niektorí obyvatelia na sieti dokonca vtipkovali, že najlepší spôsob, ako upútať pozornosť vlády, je umiestniť na vykoľajený vlak štítok „Vyrobené v Číne“.

Podobné články

USA vyslali taktické bombardéry k ruským hraniciam. Ruská stíhačka okamžite štartovala

USA vyslali taktické bombardéry k ruským…

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že ruská stíhačka Su-35 bola v pondelok vyslaná nad Baltské more po tom, ako dva americké strategické…
Kotleba totálne naložil Sajfovi, ktorý kŕmi dcéru červíkmi. Pozrite, čo urobil vo videu

Kotleba totálne naložil Sajfovi, ktorý kŕmi…

Šéf ĽSNS Marian Kotleba skritizoval moderátora Mateja Cifru alias Sajfu, ktorý nahral na sociálnej sieti video, ako kŕmi svoje malé dieťa…
Niečo sa deje! Akcie európskych bánk začali prudko klesať

Niečo sa deje! Akcie európskych bánk…

Akcie európskych bánk na začiatku dnešného obchodovania prudko oslabili. Bankový index STOXX 600 po začiatku obchodovania strácal približne tri percentá a…
Sajfa kŕmi svoju malú dcérku sušeným hmyzom

Sajfa kŕmi svoju malú dcérku sušeným…

Známy moderátor Matej Sajfa Cifra uverejnil na sociálnej sieti video s jeho dcérou, ako jej dáva ochutnávať sušený hmyz. Európska únia…
Tak toto je extrém! Heger nevie, čo má Naď a jeden nevie, čo vie druhý? Novinári sa chytali za hlavy

Tak toto je extrém! Heger nevie,…

Keď jeden nevie, čo hovorí druhý? Alebo ako by sme nazvali tlačovku, kde dočasný premiér Eduard Heger a dočasný minister obrany…
Kotleba sa pekne obul do Danka: Vy ste nakúpili stíhačky do Američanov! Napĺňaš ciele NATO!

Kotleba sa pekne obul do Danka:…

Šéf ĽSNS Marian Kotleba sa vo svojom facebookovom statuse tvrdo oprel do šéfa strany SNS Andreja Danka. Kotlebovi sa nepáči, že…

Pridaj komentár