• 8 mája, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Žena stratená v austrálskej divočine prežila len vďaka vínu

Žena stratená v austrálskej divočine prežila len vďaka vínu

48-ročná Austrálčanka Lillian Ipová prežila päť dní hlboko v austrálskej buši, keď jedla cukríky a pila jednu fľašu vína, uviedla pre médiá.

Minulú nedeľu Ipová zle odbočila krátko po tom, ako sa vydala na cestu, ktorá mala byť krátkou v štáte Victoria – len aby jej auto uviazlo v ťažkom bahne po tom, ako zle odbočila.

Po zistení, že si nemôže zavolať pomoc kvôli nepoužiteľnému mobilnému telefónu, sa Ipová – ktorá je abstinentkou – rozhodla, že sa bude živiť jedinou dostupnou formou výživy: jednou fľašou vína a sladkosťami, ktoré mali byť darčekom pre jej matku.

V obave z najhoršieho Ipová dokonca napísala svojej rodine list, v ktorom im povedala, že ich miluje. Po piatich dňoch v divočine ju však zachránili záchranné zložky, ktoré ju spozorovali z oblohy v rámci leteckého pátrania. Odviezli ju do nemocnice, kde ju ošetrili kvôli dehydratácii, ale odvtedy ju už prepustili.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Mladého Rusa roztrhal v Egypte žralok. Ľudia kričali a všetko natáčali

„Myslela som si, že tam zomriem,“ povedala pre 9News Australia po tom, ako ju našli, a dodala, že „sa už chystala vzdať“ a že mala pocit, akoby jej „celé telo zlyhalo“.

Ipovú, ktorá používala kúrenie v aute, aby sa cez noc zahriala, našli 37 míľ (60 km) od najbližšieho mesta, uviedla polícia štátu Victoria. Dodali, že rozhodujúcim faktorom jej úspešnej záchrany boli zdravotné problémy, ktoré jej nedovoľovali vzdialiť sa príliš ďaleko od auta.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Egypt zasiahla masívna piesočná búrka. Všetko skolabovalo, toto ste nikdy nevideli

„Použila zdravý rozum, aby zostala pri svojom aute a nezatúlala sa do buše, čo pomohlo polícii, aby ju našla,“ povedal seržant z policajnej stanice Wodonga Martin Torpey. Dodal, že zachránenej žene sa „nesmierne uľavilo a bola vďačná“, keď na miesto dorazili záchranári.

A po tom, čo sa počas neplánovaného pobytu v buši vo Victorii starala len o fľašu vína a nejaké sladkosti, sa prvá žiadosť Ipovej po jej záchrane zdala byť primeraná.

„Prvé, čo mi prišlo na um, bola voda a cigareta,“ povedala pre 9News. „Vďaka Bohu, že tá policajtka mala cigaretu.“

Podobné články

Veľká austrálska banka ruší výber hotovosti v pobočkách. Ľudia sa pýtajú, čo sa deje?

Veľká austrálska banka ruší výber hotovosti…

Rozhorčení členovia komunity sa na sociálnych sieťach vyjadrili na protest proti rozhodnutiu veľkej banky obmedziť služby v niektorých pobočkách. Verejnosť bola…

Pridaj komentár