• 26 januára, 2023
  • 1 komentár
  • 4minúty čítania

Zelenský: Putin je pre mňa nikto!

Zelenský: Putin je pre mňa nikto!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovore pre britskú televíziu Sky vo štvrtok označil svojho ruského náprotivka Vladimira Putina za „nikoho“, človeka, ktorý žije v informačnej bubline a nemá potuchy o tom, čo sa deje na bojisku. Jeho slová vyvolali v Kremli ostrú reakciu. Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev označil Zelenského za cirkusového psa.

Zelenskyj v rozhovore zopakoval svoje predchádzajúce vyjadrenia o tom, že nechápe, kto v Rusku rozhoduje. Povedal, že Kremeľ nemá záujem o žiadne rokovania, pretože nemá záujem o mier. Samotný ukrajinský prezident z tohto dôvodu nechce rokovať s Ruskom.

„Prečo? Rokovali sme s ním ešte pred začiatkom invázie v plnom rozsahu. Videl som človeka, ktorý hovorí jednu vec, ale robí druhú. Tak prečo sa s ním stretnúť? Podať si ruku? To ma nezaujíma. Kto to vlastne je? Po začiatku invázie je pre mňa nikým, nikým,“ zdôraznil Zelenskyj.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Veľké vyhlásenie Putina: Západ chce bojovať do posledného Ukrajinca. Nevidím ochotu jednať

Medvedev, ktorý v súčasnosti zastáva post podpredsedu ruskej bezpečnostnej rady, Zelenského slová ostro kritizoval na sociálnej sieti Telegram.

„Toto stvorenie už ani nie je klaun, ale len cirkusový pes. Pudel pri nohách svojho trénera, ktorý skáče, keď jeho pán píska,“ napísal. Ukrajinský spravodajský server Unian s úškrnom poznamenal, že týmito slovami Medvedev presne opísal svoje vlastné postavenie medzi ruskými elitami.

Bývalý ruský prezident sa tiež urazil, že Západ do veľkej miery súhlasí so Zelenského rétorikou. „Delirium je silne podporované západnými lekármi, ktorí pravidelne navštevujú pacienta v jeho bydlisku. Pacientovi dávajú peňažné, zbrojné a slovné injekcie, ktoré stimulujú jeho stav bludu,“ povedal Medvedev.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Maďarský minister vyškolil Američanov: Nepleťte sa do cudzích vecí!

Na Zelenského reagoval aj hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Vo vyhlásení uviedol, že ukrajinský prezident sa už dlho nemôže rovnať hlave Ruskej federácie.

Rusko útočí na Ukrajinu už 11 mesiacov. Vo štvrtok Ukrajinci oznámili ďalší veľký letecký útok zo strany Rusov. Zahynulo pri ňom najmenej 11 ľudí. Západné krajiny prisľúbili dodať Kyjevu západné tanky a výcvik ukrajinských vojakov na týchto strojoch by sa mal začať v priebehu niekoľkých dní.

Podobné články

Vedci z CERN-u oznámili, že po zapnutí Veľkého hadrónového urýchľovača sa deje niečo zvláštne

Vedci z CERN-u oznámili, že po…

Najsilnejšie magnetické pole, aké bolo kedy namerané kdekoľvek vo vesmíre, nevytvorilo žiadne zistiteľné magnetické monopóly. Hoci početné výpočty možných javov, ktoré…
SLEDUJEME NAŽIVO: Asteroid preletí medzi zemou a mesiacom nebezpečne blízko. Bude viditeľný teleskopom

SLEDUJEME NAŽIVO: Asteroid preletí medzi zemou…

Agentúra Associated Press informovala, že „zabijak miest „, asteroid známy ako 2023 DZ2, prejde v sobotu medzi obežnou dráhou Zeme a Mesiaca. Asteroid,…
Je veľmi pravdepodobné, že zakážu aplikáciu TikTok

Je veľmi pravdepodobné, že zakážu aplikáciu…

Generálny riaditeľ spoločnosti TikTok Shou Chew dostal vo štvrtok zabrať, keď vystúpil pred výborom pre energetiku a obchod Snemovne reprezentantov v Kongrese v USA,…
Akcie nemeckej Deutsche Bank prudko padajú. Európania, držte si klobúky a peňaženky

Akcie nemeckej Deutsche Bank prudko padajú.…

Vrámci nedávnej bankovej krízy, ktorá sa preniesla na svetové trhy, sa ďalšia banka dostáva do problémov – tentoraz v Nemecku. Deutsche…
Putin tvrdo reaguje na Slovensko: Darovaním stíhačiek ste si úplne pokazili vzťahy s Ruskom

Putin tvrdo reaguje na Slovensko: Darovaním…

V piatok 24. marca 2023 Rusko označilo presun štyroch stíhačiek typu MiG-29 zo Slovenska na Ukrajinu za nepriateľský krok a porušenie…
Na okupovanom Kryme vztýčili ukrajinskú vlajku. Odpor proti Putinovi rastie

Na okupovanom Kryme vztýčili ukrajinskú vlajku.…

Na komunikačnej veži na Kryme bola tento týždeň podľa jedného z úradníkov vztýčená ukrajinská vlajka. Podľa neho na čiernomorskom polostrove, ktorý…

1 Komentáre

  • Ďakujem ti Volodymir za túto informáciu a aby si vedel, že ako človek, ktorý odmietne ponuku na prímerie (počas Vianoc pravoslávnych) a ponuky na mierové rokovania (pričom si kladieš nereálne požiadavky) a radšej uprednostníš predlžovanie utrpenia a agónie vlastných občanov, pričom „si sám za to môžeš“ (pamätáme Majdan 2014) si aj ty pre mňa NIKTO.
    P.S. Vidím, že po všetkých zbraniach čo ti tam naposielali a naposledy po tankoch sa ti stále máli, keď teraz túžiš ešte aj po lietadlách. Tebe by sa asi hodila rovno zlatá rybka čo plní želania.
    Teším sa ako si prídeme, keď bude po všetkom, vykolíkovať nové pozemky na Ukrajinu, ako kompenzáciu za všetky prostriedky posielané na UK (o ktoré nás tí naši ožobračujú=demilitarizácia, a idúce aj z našich daní), pretože milý Volodymir, nič nie je zadarmo. Ako sa hovorí – zadarmo ani kura nehrabe. Vivat západný kapitalizmus.

Pridaj komentár