• 29 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Zelenský je prekážkou k mieru a Európa sa zabíja sama kvôli USA, vyhlásil francúzsky politik

Zelenský je prekážkou k mieru a Európa sa zabíja sama kvôli USA, vyhlásil francúzsky politik

To je tragédia – vidieť, ako Európa zabije sama seba v mene Spojených štátov, hovorí bývalý francúzsky prezidentský kandidát Nicolas Dupont-Aignan

Francúzsky poslanec si myslí, že aliancia medzi Ruskom, Francúzskom a Nemeckom je záruka prežitia Európy v 21. storočí. Ukrajina vo svojom rade chce zatiahnuť Európu do vojny s Ruskom.

Podľa jeho slov, Francúzsko a celá Európa sa musia s Ruskom dohodnúť, európske krajiny potrebujú mier, ale Zelenský je k tomu prekážkou.

Väčšina európskych politikov však tvrdí, že Rusko je teroristickým štátom, ktorý zabíja na Ukrajine nevinných civilistov a odmietajú s Putinom spolupracovať. Podobne je na tom aj slovenská vláda či prezidentka Zuzana Čaputová.

ISW: Rusko zrejme nebude schopné vystupňovať útoky na ukrajinskú infraštruktúru

Rusko kvôli malým zásobám striel zrejme nebude schopné vystupňovať vzdušné útoky na ukrajinskú infraštruktúru, uviedol vo svojom pravidelnom hodnotení situácie na ukrajinskom bojisku americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW). Novú vlnu úderov ale podľa neho Moskva zrejme chystá už na budúce dni.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chlapec sa v krátkom tričku vybral to Tatier. Domov sa už nevrátil

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj koncom minulého týždňa varoval, že ruské sily pripravujú ďalšie útoky. Hovorkyňa ukrajinského južného veliteľstva Natalija Humenjuková v súvislosti s tým uviedla, že v pondelok začala službu v Čiernom mori ďalšia ruská loď schopná odpaľovať rakety. Podľa Humenjukovej to svedčí o prípravách na novú vlnu masívnych raketových úderov v priebehu nadchádzajúceho týždňa. K podobnému záveru dospeli podľa ISW aj niektorí ruskí vojenskí blogeri.

AP: Ukrajinskí chirurgovia pracujú kvôli poškodenej energetickej sieti s baterkami

Oleh Duda je chirurg, ktorý sa v Ľvovskej nemocnici venuje starostlivosti o pacientov s rakovinou. Nedávno bol uprostred zložité a nebezpečné operácie, keď počul v blízkosti výbuchy. O chvíľu neskôr zhasli svetlá. Nemal inú možnosť ako pokračovať v práci s čelovým svietidlom. Za tri minúty naskočil generátor a svetlá sa znova rozsvietili, pôsobilo to však ako večnosť, napísala agentúra AP.

Ničivé údery, ktoré pokračovali aj minulý týždeň a opäť uvrhli krajinu do temnoty, zrušili systém zdravotnej starostlivosti, už aj tak poznačený roky korupcie, zlým hospodárením, pandémiou čovidu a deviatimi mesiacmi vojny. Plánované operácie sa odkladajú, záznamy o pacientoch nie sú kvôli výpadkom internetu k dispozícii a zdravotníci musia pri vyšetrovaní pacientov v temných miestnostiach používať baterky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Väčšina Američanov si myslí, že existujú len dve pohlavia, ukázal prieskum

Ministri zahraničia NATO budú rokovať o ďalšej podpore Ukrajiny

O ďalšej podpore Ukrajiny pred očakávanými ťažkými zimnými mesiacmi bojov s ruským agresorom budú dnes rokovať ministri zahraničia krajín Severoatlantickej aliancie. Počas prvého dňa dvojdňového zasadnutia v Bukurešti preberú okrem iného aj možnosti, ako modernizovať arzenál ukrajinskej armády, aby zodpovedal štandardom NATO.

Generálny tajomník Jens Stoltenberg chce zástupcov aliančných vlád vyzvať, aby zvýšili dodávky nielen zbraní, ale aj vojenského vybavenia potrebného na náročné zimné boje. Na tlačovej konferencii pred zasadnutím vyhlásil, že aliancia dodá Kyjevu ďalšie palivo, zimnú výstroj či rušičky bezpilotných lietadiel. Ukrajina sa v poslednej dobe stretáva s útokmi dronov, ktoré dodáva Rusku Irán a ktoré po útoku na cieľ explodujú. Proti nim má Ukrajine pomôcť technika rušiaca signál bezpilotných strojov.

Podobné články

Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

V USA a Európe hrozí vlna…

Deutsche Bank varovala, že v tomto roku sa vráti cyklus rozmachu a krachu a hrozí vlna nesplácania podnikových dlhov, najmä v…
57-ročný muž schudol 12 kíl a zbavil sa bolesti kĺbov. Použil na to cesnak, zázvor a citróny

57-ročný muž schudol 12 kíl a…

S pribúdajúcim vekom sa v našom tele ukladá čoraz viac toxínov a nadváhy. A s tým súvisí aj vznik rôznych ochorení.…
Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…
Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré…

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov,…

Pridaj komentár