• 28 apríla, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Západ pod vedením USA sa snaží vyvolať konflikt medzi Ruskom a Čínou, tvrdí minister obrany Šojgu

Západ pod vedením USA sa snaží vyvolať konflikt medzi Ruskom a Čínou, tvrdí minister obrany Šojgu

Keďže India bude v roku 2023 predsedať Šanghajskej organizácii spolupráce (ŠOS), jej hlavné mesto Naí Dillí v piatok hostí samit šéfov obrany ŠOS, na ktorom sa bude diskutovať o regionálnych a globálnych bezpečnostných hrozbách.

„Nepriateľské akcie na Ukrajine potvrdzujú, že Západ pod vedením USA sa snaží zatiahnuť ostatné krajiny do vojenskej konfrontácie s Moskvou a Pekingom“, uviedol v piatok ruský minister obrany Sergej Šojgu na prebiehajúcom samite ministrov obrany členských štátov Šanghajskej organizácie spolupráce (ŠOS).

„Washington a jeho komplici dnes realizujú svoj strategický plán, ktorý spočíva v provokovaní iných krajín do vojenskej konfrontácie s … predovšetkým s Ruskom a Čínou. Jasným potvrdením tejto zločineckej politiky je konflikt na Ukrajine. Jej skutočným cieľom je spôsobiť Rusku strategickú porážku, ohroziť Čínu a udržať si monopolné postavenie vo svete,“ vysvetlil Šojgu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Spojené štáty sa snažia reformovať systém medzinárodných vzťahov vytváraním kontrolovaných regionálnych aliancií, pričom využívajú vydieranie a hrozby, zdôraznil minister.

O konflikte na Ukrajine

Skutočným cieľom Západu v ukrajinskom konflikte je strategicky poraziť Rusko, ohroziť Čínu a udržať si monopolné postavenie vo svete, povedal ruský minister obrany Sergej Šojgu.

Od začiatku „špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine“ (ako nazývajú agresívnu inváziu Rusi na Ukrajine) boli proti Rusku nasadené bojové kapacity takmer všetkých krajín Severoatlantického vojenského bloku, uviedol šéf rezortu obrany.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Niečo sa chystá? "Pripravte sa na najhoršie!" vyhlásil čínsky prezident

„Západ vopred demonštroval svoju pripravenosť na konfrontáciu s Ruskou federáciou. Proti Rusku boli okamžite uvalené rozsiahle sankcie, boli zorganizované dodávky zbraní na Ukrajinu, spravodajská podpora, vojenskí poradcovia a žoldnieri,“ poznamenal Šojgu.

Snahy Západu ovplyvniť partnerov Moskvy s cieľom izolovať Rusko a zdiskreditovať jeho vedenie zlyhávajú, uviedol minister obrany.

„Na pozadí špeciálnej vojenskej operácie pokračujú pokusy ovplyvniť partnerov Ruska, aby ho (Moskvu) izolovali. Začala sa masívna informačná kampaň s cieľom zdiskreditovať ruské vedenie a jeho politiku. Prejavuje sa neochvejná ochota stupňovať celoplošný tlak bez ohľadu na súčasné poškodenie ich ekonomických a politických záujmov,“ zdôraznil Šojgu.

Podobné články

Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov…

Podľa Andersa Rasmussena sú na samite NATO potrebné bezpečnostné záruky a cesta k členstvu, aby sa zabránilo eskalácii. Bývalý generálny tajomník…
NATO nie je pripravené na boj s Ruskom – bývalý americký generál

NATO nie je pripravené na boj…

NATO by nebolo schopné presunúť jednotky a vybavenie na východ dostatočne rýchlo, aby zastavilo hypotetickú ruskú inváziu do Európy, varoval americký…
Rusi údajne odpálili obrovskú priehradu. Tisíce ľudí musí utekať

Rusi údajne odpálili obrovskú priehradu. Tisíce…

Ukrajinská armáda uviedla, že ruské sily vyhodili do vzduchu veľkú priehradu na juhu Ukrajiny, zatiaľ čo Moskvou dosadený predstaviteľ mesta Nová…
Začalo to: Ukrajinci spustili masívnu ofenzívu, umierajú stovky vojakov, Rusi sa bránia

Začalo to: Ukrajinci spustili masívnu ofenzívu,…

Ruské sily tvrdia, že odrazili „rozsiahlu ofenzívu“ ukrajinských jednotiek na piatich úsekoch frontovej línie v Donbase, uviedlo v pondelok v skorých…
Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…

Pridaj komentár