• Slovensko
  • 6 júla, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 169
  • 5minúty čítania

Vláda skončila?! OĽANO Matoviča neodvolá, ako to bude Sulíkova podmienka na zotrvanie vo vláde

Vláda skončila?! OĽANO Matoviča neodvolá, ako to bude Sulíkova podmienka na zotrvanie vo vláde

Napätie medzi stranou SaS a OĽANO je obrovské a ak sa naplní scenár, že strana Richarda Sulíka bude podmieňovať zotrvanie vo vláde len po vylúčení Igora Matoviča, tak tu máme možný koniec vlády.

Hnutie OĽANO sa však zhodlo, že si Igora Matoviča nedajú „Žiadate opäť odchod predsedu hnutia OĽaNO z vlády. Vaša požiadavka je v príkrom rozpore s koaličnou zmluvou a hnutie OĽaNO s ňou nesúhlasí a taktiež určite nebude hlasovať za predčasné voľby,“ uviedlo hnutie.

Celé vyhlásenie hnutia OĽANO.

Toho, čo nás spája, je viac ako toho, čo nás rozdeľuje!

Naša koalícia získala od ľudí vo voľbách 2020 veľmi silný mandát vytrhnúť Slovensko z rúk mafie, ktorá počas 12 rokov vlád Roberta Fica a Petra Pellegriniho ovládla celý štát.

Popri štáte, kde sa predávali rozsudky a boli masívne zneužívané orgány činné v trestnom konaní sme od prvého dňa do vienka dostali celosvetovú pandémiu Covid-19, následnú ekonomickú krízu, vojnu na Ukrajine, utečeneckú krízu, najvyššiu infláciu v EÚ za posledných 40 rokov či mnohonásobný nárast cien plynu a elektriny.

Problémov a kríz sme sa nezľakli, aj keď je to mimoriadne ťažké. Popri ich riešení sme spustili masívnu očistu OČTK tým, že sme dali vyšetrovateľom absolútnu slobodu ísť po krku zločincom.

Ukončili sme politiku „našich ľudí“ a konečne sme si pred zákonom všetci rovní.

Cez Plán obnovy sme získali 6 miliárd eur na obnovu Slovenska a po 12 rokoch bez akýchkoľvek reforiem sme mnohé spustili – reformu nemocníc, národných parkov, vysokých škôl, súdnej mapy, verejného obstarávania, nájomného bývania, podpory rodín, a ďalšie.

Dosiahli sme výborné renomé Slovenska v zahraničí a na východ sme získali historicky prvú automobilku.

Odstránili sme krivdy pri dôchodkoch matiek, zrušili doplatky na lieky, zdvojnásobili sme tzv. vianočné dôchodky, či zaviedli tehotenský príspevok.

Presadili sme stovky menších či väčších zmien k lepšiemu.

Nedokázali sme to sami. Dokázali sme to spolu s vami.

Napriek všetkým prekážkam, napriek ťažkej situácii, propagande a šíreniu nenávisti opozíciou. A chceme ísť s vami ďalej.

Áno, priznávame, že počas tých dvoch rokov sa udiali aj veci, ktoré nás v koalícií rozdeľovali. Mali sme nezhody počas pandémie, ktorej bremeno bolo najmä na pleciach OĽANO, keďže sme zodpovední za rezort zdravotníctva.

Nezhody vyvrcholili vašou požiadavkou na odstúpenie nášho ministra zdravotníctva a premiéra. Vyhoveli sme vašej požiadavke, lebo Slovensko v ťažkých časoch potrebovalo stabilitu.

Dnes žiadate opäť odchod predsedu hnutia OĽANO z vlády. Vaša požiadavka je v príkrom rozpore s koaličnou zmluvou a hnutie OĽANO s ňou nesúhlasí a taktiež určite nebude hlasovať za predčasné voľby.

Tvrdíte totiž, že predseda OĽANO pri Rodinnom balíčku pre pomoc rodinám „vulgárne zneužil legislatívny proces“, „presadil ho s opozíciou napriek vôli koaličného partnera“ a „rozvrátil ním verejné financie“. Nič z toho nie je pravda.

Vaša strana SaS ústami predsedu na rokovaní koaličnej rady totiž dala plný súhlas na navrhnuté finančné krytie a predloženie Rodinného balíčka do parlamentu v skrátenom legislatívnom konaní s tým, že síce s ním nesúhlasí, ale nebude ho vetovať. Tým akékoľvek spochybňovanie procesu a finančného krytia balíčka zo strany SaS stráca zmysel a nie je úctivé k pravde.

Ako ďalší dôvod uvádzate osobné útoky. Buďme poctiví a priznajme si, že sú spravidla vždy z oboch strán. Niet pochýb, že sú zbytočné a úplne zbytočne prekrývajú všetko dobré, čo sme spolu spravili.

Posledný príklad vzájomného obviňovania sa, kto sa „spojil s fašistami“, je dobrým príkladom toho, že to nemalo vôbec žiadny zmysel. Preto sme sa za našu stranu sporu aj verejne ospravedlnili.

Vážení predstavitelia strany SaS, koaliční partneri, ide o všetko. Rozhodnete o budúcnosti Slovenska, ktoré môže byť dobrým miestom pre život, alebo opäť a ešte viac ovládnuté mafiou.

Ďalšie povalenie vlády bude viesť ešte k horšiemu výsledku ako tomu bolo v roku 2012, a to, že k Ficovi a Pellegrinimu sa do koalície pridajú fašisti z Republiky.

Uvrhnete Slovensko do katastrofy. Nerobte to! Vráťte sa na rokovania koaličných rád a poďte spolu s nami prijímať dôležité rozhodnutia na pomoc ľuďom. Čaká nás spolu ešte veľmi veľa práce. Chceme spolu s vami ukázať ľuďom, že dobro krajiny je viac ako osobné spory.

Toho, čo nás spája, je viac ako toho, čo nás rozdeľuje!

Podobné články

Ďalšia tragédia: Opitý vodič v Čadci vletel do matky s deťmi

Ďalšia tragédia: Opitý vodič v Čadci vletel do matky…

Ďalšia nehoda len pár dní po tragédii v Bratislave sa udiala dnes v Čadci, kedy opitý vodič narazil do matky s…
Čech prišiel pred palác Čaputovej a takto vulgárne o nej hovoril: Veď to je blbka, ktorá ničomu nerozumie!

Čech prišiel pred palác Čaputovej a takto vulgárne o…

Pred prezidentským palácom protestovali v septembri viaceré skupiny nespokojných občanov a objavili sa tam aj ľudia z Českej republiky. Jeden z…
Maďari nemusia tri roky platiť za ruský plyn, dostali odklad

Maďari nemusia tri roky platiť za ruský plyn, dostali…

Krajina Viktora Orbána Maďarsko je jednou z najviac závislých na ruskom plyne. Orbán sa netají svojim pozitívnym vzťahom s ruským prezidentom…
Dědeček sa rád chválil známosti z politiky. Dokonca kandidoval za tieto strany

Dědeček sa rád chválil známosti z politiky. Dokonca kandidoval…

Dušan Dědeček, ktorý svojou opitou jazdou zavraždil piatich ľudí a ďalší brutálne zranil sa na sociálnych sieťach chválil stretnutiami s vysokopostavenými…
Musíme čo najviac pomáhať Ukrajine. Dám si aj desať svetrov! My sa máme dobre, hlási česká senátorka

Musíme čo najviac pomáhať Ukrajine. Dám si aj desať…

Česká politička Němcová vyhlásila, že si pokojne oblečie aj desať svetrov, pretože Ukrajine musíme pomáhať a že Česi sa majú „zlatě“.…
Americký miliardár navrhuje, aby sa Ukrajina vzdala Krymu a to najprv Zelenskému pomáhal

Americký miliardár navrhuje, aby sa Ukrajina vzdala Krymu a…

Mierový plán amerického miliardára Elona Muska, podľa ktorého by sa mala Ukrajina vzdať Krymu, zaviazať sa k neutralite a usporiadať nové…
Dědeček po vytriezvení prosil policajtov, aby ho zastrelili na stanici. Už mu hrozí doživotie

Dědeček po vytriezvení prosil policajtov, aby ho zastrelili na…

Dušanovi Dědečkovi nakoniec nehrozí trest len 7 až 12 rokov, ako hovorili prvotné informácie, ale dokonca až doživotie, uvádza polícia. „Na…
Tisíce českých domácností idú platiť za kúrenie päťkrát viac: Môžete byť radi, že bude vôbec plyn

Tisíce českých domácností idú platiť za kúrenie päťkrát viac:…

Asi tritisíc domácností v českom Břeclave budú platiť za teplo a teplú vodu päťnásobok doterajšej čiastky. Dôvod? Dodávateľ plynu jednostranne ukončil…
Putin nariadil presun jadrového vojenského vlaku na Ukrajinu? Sledujte tie zábery (Video)

Putin nariadil presun jadrového vojenského vlaku na Ukrajinu? Sledujte…

Vojenský konvoj bol vyfotografovaný, ako mieri k frontovej línii vo vlaku napojenom na ruskú obrannú divíziu, ktorá manipuluje s jadrovými zbraňami…

Pridaj komentár