• 28 marca, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

V USA vraždil transsexuál: Na základnej škole strieľal do detí aj učiteľov, niekoľko ich umrelo

V USA vraždil transsexuál: Na základnej škole strieľal do detí aj učiteľov, niekoľko ich umrelo

Polícia v pondelok identifikovala osobu obvinenú zo streľby na základnej škole v Nashville v štáte Tennessee ako 28-ročnú Audrey Haleovú.

Policajný zbor mesta Nashville (MNPD) v pondelok potvrdil, že v pondelok popoludní boli v súkromnej kresťanskej škole Covenant School v Nashville smrteľne postrelení traja dospelí a tri deti.

Podľa polície sa útočník dostal do súkromnej školy Covenant School bočným vchodom po tom, čo otvoril dvere streľbou. Bola ozbrojená dvoma „puškami útočného typu“ a ručnou strelnou zbraňou. Bola tiež vybavená podrobným plánom školy a zanechala po sebe manifest, uviedol policajný náčelník John Drake po prehliadke domu páchateľky. Polícia tam našla mapu prístupov k škole aj manifest „s niekoľkými poznámkami“.

Tri deti – všetky vo veku deväť rokov – boli so strelnými zraneniami prevezené do detskej nemocnice Monroe Carell vo Vanderbilte. Hovorca nemocnice neskôr oznámil, že lekárom sa nepodarilo zachrániť ich životy.

Polícia tiež oznámila smrť troch zamestnancov vo veku 60 až 61 rokov vrátane riaditeľky školy Katherine Kooneovej, ktorá viedla školu s približne 200 žiakmi a 50 zamestnancami od júla 2016, uviedla agentúra AP.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rusi údajne odpálili obrovskú priehradu. Tisíce ľudí musí utekať

Po streľbe mnohí vysokopostavení konzervatívci špekulovali, že strelec mohol byť transsexuál, ale iní kritizovali zameranie na Haleovu rodovú identitu a tvrdili, že tento faktor nie je nevyhnutne relevantný pre streľbu.

Šéf nashvillskej polície John Drake sa v pondelok večer na tlačovej konferencii vyjadril k internetovým špekuláciám o Haleovej rodovej identite.

„Áno, považuje sa za transrodovú,“ povedal Drake.

Počas tlačovej konferencie sa reportér Drakea opýtal, či sa polícia domnieva, že Haleova identita súvisí s týmto zločinom.

„To vám môžeme poskytnúť neskôr. Existuje na to určitá teória. Prešetrujeme všetky stopy,“ povedal Drake a dodal, že polícia skúma manifest a mapu súvisiace s incidentom. Povedal, že polícia naďalej skúma možnú teóriu o streľbe, ale verejne nezverejnila žiadny motív.

Drake povedal, že polícia sa domnieva, že Hale predtým navštevoval túto školu.

„Podľa mojich prvotných zistení… v istom období bola študentkou tejto školy, ale nie je isté, v ktorom ročníku, to všetko. Ale to je to, čo mi bolo zatiaľ povedané,“ povedal.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Orbán sa pustil do politikov EÚ: Samé blá blá a žiadne činy, ste bez energie a odhodlania

Viac informácií o Haleovej identite nebolo v pondelok popoludní bezprostredne známych.

Polícia identifikovala aj obete streľby, ktorými sú 9-ročné deti Evelyn Dieckhausová, Hallie Scruggsová a William Kinney. Dospelé obete boli identifikované ako 61-ročná Cynthia Peaková, 60-ročná Katherine Koonceová a 61-ročný Mike Hill.

Polícia potvrdila, že Hale mal v držbe dve útočné pušky a jednu ručnú zbraň.

Riaditeľ MNPD pre styk s médiami Don Aaron na predchádzajúcej tlačovej konferencii uviedol, že polícia dostala hlásenie o „aktívnom strelcovi“ v Covenant School približne o 10:13. Polícia strelca zasiahla a ten bol o 10:27 mŕtvy, povedal Aaron.

Pred pondelkovou streľbou sa podľa Everytown Research and Policy tento rok na školách v USA odohralo 33 prípadov streľby. Spomedzi nich bolo zranených najmenej 25 ľudí a osem bolo zabitých, uviedla organizácia. V minulom roku došlo k 177 prípadom streľby na školských pozemkoch.

Podobné články

Väčšina Američanov si myslí, že existujú len dve pohlavia, ukázal prieskum

Väčšina Američanov si myslí, že existujú…

Viac ako sedem z desiatich (71 %) dospelých Američanov súhlasí s tvrdením, že „existujú dve pohlavia, mužské a ženské“, ako vyplýva…
Bankrot USA je možný tento piatok, majú posledných 60 miliárd dolárov

Bankrot USA je možný tento piatok,…

Svetový finančný trh vykazoval zmiešané signály v súvislosti s blížiacim sa termínom stanovenia stropu dlhu USA. Indexy na Wall Street v…
V Amerike schválili policajné robotické psy: Pozrite sa, čo to všetko dokáže

V Amerike schválili policajné robotické psy:…

Mestská rada Los Angeles povolila miestnemu policajnému oddeleniu používať robotické „psie“ zariadenie napriek protestom obyvateľov a niektorých nesúhlasiacich členov rady. New…
Niečo sa chystá? Americkým senátorom rozdali satelitné telefóny pre prípad núdzovej komunikácie

Niečo sa chystá? Americkým senátorom rozdali…

Viac ako 50 senátorov dostalo satelitné telefóny na núdzovú komunikáciu v súvislosti s rastúcimi obavami z bezpečnostných rizík pre členov Kongresu,…
USA hrozí platobná neschopnosť: Je šanca, že nedokážu zaplatiť dlhy

USA hrozí platobná neschopnosť: Je šanca,…

Americká ministerka financií Janet Yellenová v nedeľu v rozhovore pre televíznu stanicu NBC v relácii Meet the Press varovala, že šance…
Nemecké mesto bolo vyhlásené za „hlavné mesto sexu sveta“. Veľký počet gay barov a podujatí

Nemecké mesto bolo vyhlásené za „hlavné…

Kolín nad Rýnom bol vyhlásený za sexuálne najoslobodenejšie mesto na svete, pretože vďaka množstvu gay barov a LGBT podujatí sa dostal…

Pridaj komentár