• 2 marca, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

V Nemecku vyhodili 110 dôchodcov z domu pre seniorov a ubytovali tam migrantov

V Nemecku vyhodili 110 dôchodcov z domu pre seniorov a ubytovali tam migrantov
Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!

V Berlíne bolo nečakane prepustených 110 obyvateľov domova pre seniorov. Prevádzkovateľom a prenajímateľom sú cirkevné inštitúcie patriace pod berlínsku Diakoniu.

Pikantné je, že v budove sú teraz ubytovaní utečenci, čo je vďaka verejným dotáciám oveľa lukratívnejšie ako starostlivosť o seniorov.

Každý, kto sa niekedy zaoberal témou starostlivosti o seniorov, vie: na ničom nezáleží tak ako na bezpečnom mieste v dome, aby bol večer života člena rodiny, ktorý potrebuje starostlivosť, čo najpríjemnejší a bez stresu. V neposlednom rade je dôležitá aj blízkosť domova k príbuzným.

V berlínskej Diakonii Johannesstift preto zavládlo veľké prekvapenie a zúfalstvo, keď bolo jasné, že domov pre seniorov „Wohnen & Pflege Schillerpark“ v berlínskej štvrti Wedding už nebude mať budúcnosť.

Dokonale vyhovujúca budova na Müllerstraße, určená pre 141 obyvateľov domova, bola v roku 2006 prenajatá od Nadácie Paula Gerharda Stifta na veľkom pozemku. Podľa spoločnosti Johannisstift bola minimálna doba prenájmu 25 rokov vrátane možnosti predĺženia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Je to tu! Čínsky prezident sa pripravuje na vojnu, generálov vyzval "odvážte sa bojovať!"

Budúcnosť domova dôchodcov pre obyvateľov a prevádzkovateľov sa však začala odvíjať desať rokov pred vypršaním nájomnej zmluvy, keď Nadácia Paula Gerharda Stifta oznámila svoje vlastné požiadavky na rok 2021, vysvetlila pre FOCUS online hovorkyňa spoločnosti Johannisstift Lilian Rimkus. V tom čase bol domov dôchodcov koncipovaný ako komplexná starostlivosť spolu s ambulanciou a domovom pre seniorov, ktorý prevádzkuje samotná Nadácia Paula Gerharda Stifta.

Keďže spoločnosť poskytujúca ambulantnú starostlivosť si medzitým musela zbaliť kufre, obavy o budúcnosť sa rozšírili aj medzi obyvateľmi domova dôchodcov Paula Gerharda Stifta. Príbuzný jedného z nájomníkov však pojal podozrenie, keď sa v polovici novembra rozšírilo vyhlásenie podpísané pastorom Martinom von Essenom, vedúcim Nadácie Paula Gerharda Stifta.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zelenský: Nemáme muníciu, situácia nie je dobrá, pomôžte nám vyhrať!

Zaujímavé: vo vyhlásení sa píše, akoby nájomnú zmluvu vypovedala Diakonia Johannisstift. Okrem toho sa v ňom nespomína želané skutočné využitie Paula Gerharda Stifta, ale len „zatvorenie“ domova dôchodcov. Rovnako von Essen neuvádza žiadnu informáciu o tom, že nájomná zmluva mala trvať do roku 2031. Namiesto toho píše o „dohode“, v ktorej sa prevádzkovateľ domova dôchodcov a prenajímateľ koncom roka 2021 dohodli na „využívaní budovy“ do konca roka 2024.

Krátko pred koncom výpovede pastor a vedúci nadácie zdôrazňuje svoje „desaťročia skúseností“ s prácou s utečencami. A na záver oznamuje, že opátstvo Refugium bude od konca roka 2022/2023 „rozširovať“ svoje „miesta pre mnohoraké traumatizované osoby, ktoré potrebujú ochranu“.

Podobné články

Ukrajina zúri! Rusko preberá predsedníctvo Bezpečnostnej rady OSN, toto odkazujú svetu

Ukrajina zúri! Rusko preberá predsedníctvo Bezpečnostnej…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Prevzatie rotujúceho predsedníctva Bezpečnostnej rady OSN Ruskom je symbolickou ranou pre…
Francúzsko je na nohách, bez záujmu svetových médií

Francúzsko je na nohách, bez záujmu…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Hnev na dôchodkové reformy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona sa nezmiernil ani…
Čínsky genetický experiment môže viesť k armáde supervojakov odolných voči radiácii

Čínsky genetický experiment môže viesť k…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Správy z Číny naďalej potvrdzujú, že tamojší vedci sa stále snažia…
Americký generál povedal, do ktorého roku sa nepodarí Rusov poraziť

Americký generál povedal, do ktorého roku…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Podľa najvyššie postaveného amerického generála je nepravdepodobné, že Ukrajina získa späť…
Neuveríte, čo urobil Heger so Zelenským. Toto keď Putin uvidí

Neuveríte, čo urobil Heger so Zelenským.…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Dočasný premiér Eduard Heger bol na návšteve Ukrajiny, kde sa stretol…
„Morálne a finančne vyčerpané“ – Slovensko už nemá kapacity na pomoc Ukrajine

„Morálne a finančne vyčerpané“ – Slovensko…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Podpora Ukrajiny na Slovensku je „morálne a finančne vyčerpaná“, uviedla slovenská prezidentka Zuzana…

Pridaj komentár