• 30 októbra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

V Južnej Kórei sa udupalo na smrť 149 ľudí na oslavách Halloweenu. Vraj chceli vidieť celebritu v bare

V Južnej Kórei sa udupalo na smrť 149 ľudí na oslavách Halloweenu. Vraj chceli vidieť celebritu v bare

Počet ľudí, ktorí v sobotu zomreli pri oslavách Halloweenu v juhokórejskom Soule, stúpol na 149. Podľa agentúry AP bolo ďalších 150 osôb v davovej tlačenici zranených. Podľa úradov je 19 osôb vo vážnom stave. Medzi mŕtvymi sú aj dvaja cudzinci.

Vážnosť situácie dokladá to, že juhokórejský prezident Jun Sok-jol nariadil nasadenie záchranárov špecializovaných na pomoc po katastrofách. Na mieste zasahovalo cez 800 záchranárov.

Niektorých zo zranených zdravotníci oživovali priamo v uliciach metropoly, ďalších previezli do nemocníc. Medzi zranenými prevládajú mladé dievčatá okolo 20 rokov.

Podľa agentúry Reuters sú medzi prevezenými do nemocníc aj cudzinci. „Ľudia boli jeden na druhom. Niektorí strácali postupne vedomie, iní už boli zjavne mŕtvi,“ popísal situáciu Čche Song-pom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Niečo sa chystá? "Pripravte sa na najhoršie!" vyhlásil čínsky prezident

AP s odvolaním sa na juhokórejské médiá uviedli, že tlačenici spôsobila informácie o tom, že sa v jednom z miestnych barov nachádza bližšie nešpecifikovaná celebrita.

Prvotné informácie boli o 50 ľuďoch, ktorí utrpeli srdcové zlyhanie. Agentúra AFP upozornila, že v Južnej Kórei sa bežne o zástave srdca hovorí, kým smrť oficiálne nestanoví lekár.

Podľa stanice BBC bolo v obľúbenej štvrti Itewon, ktorá je známa množstvom barov a nočných klubov, až 100 000 ľudí, ktorí si chceli po pandémii opäť užiť Halloween bez povinného nosenia masiek.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Správy uverejnené na sociálnych sieťach už skôr počas dňa poukazovali na to, že oblasť je preplnená a že sa v nej mnoho ľudí necíti bezpečne.

Sústrasť a podporu Južnej Kórei vyjadrilo množstvo zahraničných politikov, napríklad britský premiér Rishi Sunak či francúzsky prezident Emmanuel Macron. „Tragédia v Soule ma hlboko zarmútila,“ napísal na Twitteri český minister zahraničia Jan Lipavský.

Podobné články

Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

V USA a Európe hrozí vlna…

Deutsche Bank varovala, že v tomto roku sa vráti cyklus rozmachu a krachu a hrozí vlna nesplácania podnikových dlhov, najmä v…
57-ročný muž schudol 12 kíl a zbavil sa bolesti kĺbov. Použil na to cesnak, zázvor a citróny

57-ročný muž schudol 12 kíl a…

S pribúdajúcim vekom sa v našom tele ukladá čoraz viac toxínov a nadváhy. A s tým súvisí aj vznik rôznych ochorení.…
Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…
Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré…

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov,…

Pridaj komentár