• 10 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

USA nepošlú Ukrajine špičkové drony, aj keď ich žiadali opakovane. Boja sa, že by Rusko

USA nepošlú Ukrajine špičkové drony, aj keď ich žiadali opakovane. Boja sa, že by Rusko

Ukrajina nedostane po opakovaných žiadostiach od Spojených štátov špičkové bezpilotné lietadlá Grey Eagle MQ-1C. Kyjev ich opakovane žiadal od USA.

Spojené štáty podľa portálu Wall Street Journal odmietli poslať tieto drony Ukrajine, lebo sa obávali, že by mohli eskalovať vojnu na Ukrajine a poslať Rusku signál, že USA poskytli Zelenskému zbrane, ktoré dokážu zasiahnúť Rusko.

Americkí predstavitelia mali tiež obavy, že drony by mohli byť zostrelené, čím by nepriateľ, a síce Rusko, mohol získať prístup k niektorým z najnovších technológií, akými sú napríklad palubné kamery. 

Kyjev: Rusi podnikli za 24 hodín desiatky útokov, boje pokračujú pri Bachmute

Ruská armáda podnikla na Ukrajinu za posledných 24 hodín 11 raketových a 22 ďalších leteckých útokov, uviedol vo svojom vyhlásení ukrajinský generálny štáb. Na ukrajinské územie útočila aj zo salvových raketometov. Okupačné jednotky sa podľa Kyjeva snažia udržať dočasne dobyté územia av určitých oblastiach sa sústredia na obmedzenie operácií ukrajinskej armády. Inde, napríklad v okolí Bachmutu a Avdijivky na východe Doneckej oblasti pokračujú aj naďalej v útočných akciách.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Argentína sa pripojí k banke BRICS

Ruská federácia pripravuje novú ofenzívu. Ukrajinský generál vyslovil desivú predpoveď

Ukrajinský generál Mykola Malomuž sa obáva, že Rusko pripravuje nový útok a rozsiahlu ofenzívu proti Ukrajine. Exšéf zahraničnej spravodajskej služby by sa tiež nečudoval, keby Moskva v budúcnosti siahla po všeobecnej mobilizácii. Podľa Malomuža sa okupanti z Ukrajiny nestiahnu, kým nebudú porazení.

Ukrajinský štáb hlási ďalšie úspechy

Ukrajinské letectvo vykonalo za posledný deň minimálne šesť úspešných úderov. Dva útoky boli vedené na ruskej vojenskej základne a ďalšie štyri na pozície protivzdušnej obrany nepriateľa. Vyplýva to z pravidelného hlásenia ukrajinského generálneho štábu ozbrojených síl.

Protivzdušné sily Ukrajiny zase podľa všetkého za posledných 24 hodín zostrelili osem bezpilotných lietadiel. Z toho malo ísť päťkrát o iránsky samovražedný dron Šáhid ao troch ruských Orlanov. Ukrajinské delostrelectvo potom za posledný deň zasiahlo jedno veliteľské stanovište, jeden priestor koncentrácie živej sily, zbraní a vojenskej techniky, muničný sklad a ďalšie dôležité vojenské objekty okupantov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dedo ukázal, ako dokonale vyčistiť šporák. Stačí pár kvapiek tohto

Putin nedorazí na summit G20 na Bali, uviedli usporiadatelia

Ruský prezident Vladimír Putin sa nezúčastní nadchádzajúceho samitu veľkých svetových ekonomík G20 na indonézskom ostrove Bali. S odkazom na vyhlásenie indonézskej vlády o tom informovala agentúra Reuters. Svoju účasť už skôr podľa médií potvrdil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ale podmienil ju Putinovou neprítomnosťou. Ukrajina sa už od februára bráni ruskej invázii.

Putina na rokovaní na Bali zastúpi ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Ruský prezident sa k jednej zo schôdzok pripojí na diaľku cez video, uviedol hovorca usporiadateľov.

Podobné články

Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

V USA a Európe hrozí vlna…

Deutsche Bank varovala, že v tomto roku sa vráti cyklus rozmachu a krachu a hrozí vlna nesplácania podnikových dlhov, najmä v…
57-ročný muž schudol 12 kíl a zbavil sa bolesti kĺbov. Použil na to cesnak, zázvor a citróny

57-ročný muž schudol 12 kíl a…

S pribúdajúcim vekom sa v našom tele ukladá čoraz viac toxínov a nadváhy. A s tým súvisí aj vznik rôznych ochorení.…
Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…
Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré…

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov,…

Pridaj komentár