• 12 októbra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 6minúty čítania

Unikol dokument, kde má USA a NATO jadrové bomby umiestnené v Európe! Len kúsok od Slovenska

Unikol dokument, kde má USA a NATO jadrové bomby umiestnené v Európe! Len kúsok od Slovenska

Ešte v roku 2019 unikol dokument o tom, kde má NATO uložené jadrové zbrane v Európe. Dokument bol okamžite stiahnutý, no jeho kópia sa šírila po internete a dnes je viac ako aktuálna.

Má ísť o šesť základní v piatich krajinách v Európe, kde sa má nachádzať 150 jadrových bômb.

Ešte v januári sa Spojené štáty, Rusko, Čína, Veľká Británia a Francúzsko vo vzácnom prejave na tému globálnej bezpečnosti spoločne zhodli na tom, že „jadrovú vojnu nemožno vyhrať a nikdy nesmie byť vedená“.

Tento záväzok, ktorý bol výsledkom niekoľkomesačných rokovaní, zhrnul vtedy vysoký úradník amerického ministerstva zahraničia takto: „potvrdenie toho, že je to niečo, čomu sa chceme vyhnúť“.

Teraz však, v súvislosti so stále hrozivejšou rétorikou zo strany Ruska, americký prezident Biden vyhlásil, že Putin „nežartuje, keď hovorí o možnom použití taktických jadrových zbraní“, a varoval:

„Nemyslím si, že existuje niečo také ako možnosť ľahko (použiť) taktickú jadrovú zbraň a neskončiť Armagedonom“. Biden dodal historický kontext: „Od čias Kennedyho a kubánskej krízy sme nečelili vyhliadke na Armagedon.“

Podpor náš nový projekt. Píšeme správy, ktoré sa dnešnému systému nie veľmi páčia! Veľmi nám to pomôže a nezabudni! Slovensko na prvom mieste! Kliknite sem pre možnosť podporiť nás!

Ako uvádza Martin Armstrong zo spoločnosti Statista, v súčasnosti je podľa odhadov v rukách deviatich krajín takmer 13 000 jadrových hlavíc.

Na vrchole zoznamu, ktorý zostavila Federácia amerických vedcov (FAS), sú samozrejme Rusko a USA s kombinovaným arzenálom cez 11 000 hlavíc. FAS koncom roka 2021 varovala, že „miesto plánovania jadrového odzbrojenia štáty s jadrovými zbraňami zrejme plánujú ponechať si rozsiahle arzenály na neurčito. Všetky pokračujú v modernizácii svojich zostávajúcich jadrových síl… a zdá sa, že všetky sú odhodlané ponechať si jadrové zbrane na neurčito“.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Vedec z Wu-chanu prehovoril "ako to bolo v skutočnosti s vytvorením Covidu-19"

Armstrong však ďalej vysvetľuje, že v roku 2019 orgán pridružený k NATO zverejnil a následne zmazal dokument, ktorý zrejme potvrdil niečo, čo sa už dlho tušilo – americké jadrové zbrane sú uložené na leteckých základniach v niekoľkých európskych krajinách. Kópiu dokumentu zverejnili belgické noviny De Morgen, ktoré uviedli, že jadrové bomby B61 sú uložené na šiestich základniach v Európe.

Ako upresňuje informačný list Centra pre kontrolu zbrojenia a nešírenia zbraní, ide o základne Kleine Brogel v Belgicku, Büchel v Nemecku, Aviano a Ghedi v Taliansku, Volkel v Holandsku a Incirlik v Turecku.

Prítomnosť týchto zbraní vyplýva z dohody uzavretej počas studenej vojny v 60. rokoch 20. storočia, ktorej cieľom bolo odstrašiť Sovietsky zväz a presvedčiť zúčastnené krajiny, že začatie vlastných programov jadrových zbraní nie je nutné.

B61 je strategická a taktická termonukleárna gravitačná bomba s nízkou až strednou účinnosťou, ktorá má dvojstupňovú radiačnú implozívnu konštrukciu. Môže byť umiestnená na rade lietadiel, ako sú F-15E, F-16 a Tornado. Môže byť vypustená rýchlosťou až Mach 2 a zvrhnutá až do výšky 50 stôp, kde má 31-sekundové oneskorenie, aby lietadlo mohlo uniknúť z dosahu výbuchu.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Zelenský je prekážkou k mieru a Európa sa zabíja sama kvôli USA, vyhlásil francúzsky politik

Ide o tieto základne, či sú tam bomby ešte stále, je však otázne:

  • Nemecký Büchel, veľká letecká základňa asi šesťdesiat kilometrov južne od Kolína nad Rýnom. Atómoviek je tam 20. Pre ich použitie musia vydať súhlas jednak Američania, tak Nemecko ako hostiteľská krajina. Je to štandardný postup platný vo všetkých ďalších štátoch.
  • Údajne až 30 atómoviek je na leteckej základni Aviano v severnom Taliansku, šesťdesiat kilometrov od Benátok.
  • Ďalšou atómovou základňou v Taliansku je Ghedi-Torre, kde má byť v súčasnej dobe okolo 20 jadrových zbraní.
  • V Belgicku pri holandských hraniciach je letecká základňa Kleine Brogel, kde je 10 až 12 atómoviek. Belgicko nikdy ich rozmiestnenie na svojom území oficiálne nepotvrdilo.
  • V Holandsku je umiestnených 22 atómových bômb, čo pred časom potvrdil aj premiér Rutte. Nachádzajú sa na leteckej základni Volkel na juhu krajiny.
  • Omnoho ďalej je základňa v tureckom Incirlik, je až pri sýrskych hraniciach, kde je pripravených 50 bômb.
@magazin1sk

Podobné články

Očkovaní tvoria väčšinu úmrtí na Covid-19, tvrdia údaje CDC. Riešenie? Mali by sa viac očkovať

Očkovaní tvoria väčšinu úmrtí na Covid-19, tvrdia údaje CDC.…

Údaje Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) ukázali, že väčšinu úmrtí na COVID-19 v auguste tvorili očkovaní a posilnení ľudia,…
Šok v živom vysielaní: Kolíková bude premiérkou a nastúpi úradnícka vláda!

Šok v živom vysielaní: Kolíková bude premiérkou a nastúpi…

O poriadny šok pre ľudí v diskusiách sa postaral poslanec OĽANO Šipoš, ktorý v relácii Na Telo naznačil, že sa chystá…
„Náš protest obehne celý svet! Policajt sa priznal, že volí Kotlebu!“ Pred domom Žilinku bolo dusno, ale skromne

„Náš protest obehne celý svet! Policajt sa priznal, že…

V nedeľu na obed sa pred domom Generálneho prokurátora Maroša Žilinku protestovalo a streto sa tam asi šesť ľúdi. Aktivista, ktorý…
Pred domom Žilinku stojí jeden protestujúci: Ďakujme Zelenskému, že tu dnes nie sú ruské tanky!

Pred domom Žilinku stojí jeden protestujúci: Ďakujme Zelenskému, že…

Pred domom Generálneho prokurátora Maroša Žilinku sa dnes koná protest ľudí, ktorí nie sú spokojní s jeho prácou. Aktivista Kováč, ktorý…
Zbrane z Ukrajiny prúdia teroristom do Afriky, vyhlásil nigérijský prezident Buhari

Zbrane z Ukrajiny prúdia teroristom do Afriky, vyhlásil nigérijský…

Nigérijská vláda tvrdí, že zbrane dodané zo Západu ukrajinskej vláde sa začali šíriť v západoafrickom regióne. Podľa nigérijského prezidenta sa tieto…
Vedec z Wu-chanu prehovoril „ako to bolo v skutočnosti s vytvorením Covidu-19“

Vedec z Wu-chanu prehovoril „ako to bolo v skutočnosti…

Vedec, ktorý pracoval v laboratóriu vo Wuhane, tvrdí, že vírus COVID vytvoril človek – obviňuje americké úrady z „najväčšieho zlyhania spravodajských…
Macron sympatizuje s Putinom? Západ by podľa neho mal uvažovať o bezpečnostných zárukách pre Rusko

Macron sympatizuje s Putinom? Západ by podľa neho mal…

Západ by mal podľa francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona vopred zvážiť, ako sa postaví k ruským bezpečnostným požiadavkám ohľadom Severoatlantickej aliancie, pokiaľ…
Transsexuál dal odkaz Slovákom: Každý novoobjavený druh je vzácnosť, ktorá obohacuje planétu

Transsexuál dal odkaz Slovákom: Každý novoobjavený druh je vzácnosť,…

Transsexuálny DJ(ka) B-Complex (DJ Matia Lenická) dostal od ministra životného prostredia Jána Budaja ocenenie za prínos Slovensku. Trans osoba sa vyjadrila…
Vláda chystá ďalšie stanové mestečko pre migrantov! Musíme ich niekde zohriať pred zimou!

Vláda chystá ďalšie stanové mestečko pre migrantov! Musíme ich…

Nelegálna migrácia na Slovensku sa stala ku konca roka veľkým problém a obrovský počet migrantov už mohli Slováci vidieť rôzne popri…

Pridaj komentár