• 11 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Ukrajinci sú pri chuti a rozhodli sa vziať Putinovi niečo cenné! Môžeme čakať jadrový útok?!

Ukrajinci sú pri chuti a rozhodli sa vziať Putinovi niečo cenné! Môžeme čakať jadrový útok?!

Ukrajincom sa darí postupovať ďalej a podľa slov ukrajinského poradcu v otázkach obrany Jurija Saka v tom nemienia prestať a vziať si chcú aj niečo, čo Rusi získali v roku 2014.

Áno ide o ostrov Krym, ktorý od roku 2014 podľa Moskvy patrí Rusku. Ukrajina a EÚ si myslí niečo iné. Ukrajinci si ho teraz chcú vziať späť.

„Oslobodíme našu zem a obnovíme ukrajinské územie v rámci medzinárodne uznaných území, ktoré zahŕňajú Krym,“ povedal Sak pre BBC.

„Som presvedčený, že naše vojenské plánovanie bude stále na dobrej úrovni ako v Kyjive, Černihive, Charkive a teraz v Chersone,“ dodal.

Už skôr sme počuli z ruskej strany, že Moskva si bude brániť okupované územie aj jadrovými zbraňami. Či sa tak stane je ale podľa niektorých analytikov skôr nereálne.

Kremeľ aj napriek ruskému sťahovaniu pokladá Cherson a okolie za súčasť Ruska

Kremeľ naďalej pokladá Chersonskú oblasť, kde sa úspešne rozvíja ukrajinská protiofenzíva a ruské vojská ustupujú, za súčasť Ruska. Povedal to hovorca ruského prezidenta Vladimíra Putina Dmitrij Peskov. V stiahnutí z pravého, západného brehu Dnepra vrátane oblastnej metropoly Chersonu nevidí hovorca nič ponižujúce.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

„Je to (Chersonská oblasť) subjekt Ruskej federácie. Toto postavenie je stanovené a zakotvené v zákonoch. Tu nie sú a nemôžu byť žiadne zmeny,“ povedal Peskov. Hovorca odmietol odpovedať na otázky novinárov, ako prezident Putin prijal hlásenie generála Sergeja Surovinkina o situácii v Chersone a rozhodnutie stiahnuť odtiaľ ruské vojská, ktoré prijal minister obrany Sergej Šojgu.

V Chersone ľudia vychádzajú na ulice vítať ukrajinských vojakov, tvrdia médiá

Ľudia v Chersone vychádzajú na ulice s ukrajinskými vlajkami, aby privítali ukrajinských vojakov, uviedol miestny portál Most, od ktorého túto správu prevzali aj ďalšie ukrajinské médiá, napríklad denník Ukrajinská pravda. Ľudia s vlajkami sa podľa webu schádzajú na centrálnom námestí Slobody, kde sa na jar konali demonštrácie proti ruskej okupácii mesta. Snímok ukrajinského vojaka v uliciach jedného z chersonských sídlisk medzitým zverejnil server RBK-Ukrajina.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  WHO vyzýva na prípravu na ďalšiu globálnu zdravotnú krízu

Už skôr sa v centre Ruskom okupovaného mesta objavila ukrajinská vlajka. Vyvesili ju príslušníci hnutia odporu, uviedol RBK-Ukrajina s odvolaním sa na snímku, ktorú zverejnil miestny novinár Konsťantyn Ryženko.

Cherson, dôležitý prístav pri ústí Dnepra, okupovalo Rusko 254 dní

Od začiatku ruského útoku na Ukrajinu 24. februára bol Cherson jedným z dôležitých cieľov invázie, o jeho ohrození informovala ukrajinská rozviedka už pred začatím invázie. Rusi mesto obsadili 2. marca. Cherson sa stal prvým veľkým ukrajinským mestom, ktorého sa Rusi zmocnili po vpáde na Ukrajinu.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu nariadil 9. novembra v Chersonskej oblasti stiahnutie ruských vojsk z pravého brehu Dnepra, kde sa Cherson nachádza. Ruské úrady už predtým nariadili evakuáciu obyvateľov Chersonu na ľavý breh rieky Dneper.

Podobné články

Už žiadne komáre či iný hmyz u vás doma. Stačí nastriekať WD-40 na okná

Už žiadne komáre či iný hmyz…

Výrobok s názvom WD-40 je nepostrádateľným nástrojom každého správneho majstra doma. Jeho schopnosť premazať takmer čokoľvek je už dobre známa, no…
Vôňa tohto korenia v lese neveští nič dobré. Keď ho zacítiš, okamžite utekaj!

Vôňa tohto korenia v lese neveští…

Les je miesto, kam radi chodíme na túry – najmä na jar a v lete. Fyzická aktivita na čerstvom vzduchu a…
Pretierate si často oči? Ani neviete, ako zlý môže byť tento nevinný zvyk

Pretierate si často oči? Ani neviete,…

Pretieranie očí je zvyk, ktorý môže mať fatálne následky pre náš zrak. V extrémnych prípadoch môžete dokonca úplne oslepnúť. Vysvetlíme vám,…
Našli ste si pod rohožkou sušienku? Radšej sa obráťte na políciu, niekto sleduje váš dom

Našli ste si pod rohožkou sušienku?…

Zlodeji, ktorí vykrádajú domy, nedávno prišli s novým spôsobom, ako zistiť, či niekto odišiel na dovolenku. Tento trik vyzerá tak nevinne,…
Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov…

Podľa Andersa Rasmussena sú na samite NATO potrebné bezpečnostné záruky a cesta k členstvu, aby sa zabránilo eskalácii. Bývalý generálny tajomník…
Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu navrhujú sa zdá primalý rodinám obetí

Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu…

Bratislava – Dušan Dědeček, ktorý bol obvinený zo smrti piatich mladých ľudí v tragédii, ktorá sa udiala v októbri minulého roku…

Pridaj komentár