• 21 novembra, 2022
  • 1 komentár
  • 3minúty čítania

Ukrajina nám ide zvýšiť poplatok za tranzit ropy. To je tá vďaka za našu pomoc?

Ukrajina nám ide zvýšiť poplatok za tranzit ropy. To je tá vďaka za našu pomoc?

Kým Slovensko posiela Ukrajine vojenskú a civilnú pomoc, aby prežila zimu v miliónoch eur, tak Ukrajine sa chystá zvýšiť cenu za tranzit ruskej ropy, ktorá k nám prúdi cez jej územie.

Ukrajina chce od budúceho roka zvýšiť poplatok za tranzit ropy do Maďarska a na Slovensko o viac ako 18 percent na 13,60 eura za tonu.

S odkazom na prevádzkovateľov ukrajinskej siete ropovodov Ukrtransnafta o tom dnes informovala agentúra Bloomberg. Ukrajinský podnik tvrdí, že na zvýšenie ceny je nútený kvôli tomu, že Rusi poškodili jeho energetickú infraštruktúru.

„Pokračujúce ničenie ukrajinskej energetickej infraštruktúry viedlo k výraznému nedostatku elektriny, k zvýšeniu jej nákladov, k nedostatku paliva a náhradných dielov,“ stojí v liste, do ktorého mal Bloomberg možnosť nahliadnuť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rusko posiela do Bieloruska protilietadlové raketové systémy S-400

Čakať teda môžeme ešte drahšie pohonné hmoty v čase, kedy my posielame Ukrajine pomoc.

Nemecko poskytne Poľsku systémy protivzdušnej obrany

Nemecko poskytne Poľsku systémy protivzdušnej obrany, potvrdil to poľský minister obrany Mariusz Blaszczak, informuje Kyiv Independent.

Rozhodnutie o poskytnutí systému Patriot oznámila pôvodne nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová, v nadväznosti na incident z minulého týždňa, pri ktorom dopadla na poľské územie raketa ukrajinskej protivzdušnej obrany.

Kyjev a Moskva vyzvali na ochranu Záporožskej elektrárne, viní sa vzájomne z útokov

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Aj Venezuela chce vstúpiť pod krídla Číny a Ruska do BRICS

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a hovorca Kremľa Dmitrij Peskov dnes vyzvali, aby medzinárodné spoločenstvo ochránilo Záporožskú jadrovú elektráreň, ktorú na Ukrajine okupujú ruské vojská.

Obaja pritom vo svojich vyhláseniach obvinili druhú stranu z ostreľovania zariadenia, ktoré je najväčším svojho druhu v Európe. Informovala o tom agentúra Reuters.

Areálom jadrovej elektrárne v sobotu av nedeľu otriasli silné explózie. Odborníci Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE), ktorí sú v zariadení prítomní, ohlásili škody na niektorých budovách, systémoch a vybavení. Poškodenie ale podľa nich jadrovú bezpečnosť neohrozuje.

Podobné články

Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

V USA a Európe hrozí vlna…

Deutsche Bank varovala, že v tomto roku sa vráti cyklus rozmachu a krachu a hrozí vlna nesplácania podnikových dlhov, najmä v…
57-ročný muž schudol 12 kíl a zbavil sa bolesti kĺbov. Použil na to cesnak, zázvor a citróny

57-ročný muž schudol 12 kíl a…

S pribúdajúcim vekom sa v našom tele ukladá čoraz viac toxínov a nadváhy. A s tým súvisí aj vznik rôznych ochorení.…
Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…
Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré…

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov,…

1 Komentáre

  • Nemůže to být tím, že byla Ukrajina přepadena a je ve válce? Možná jí teď chybí v rozpočtu nějaké peníze a potřebuje z něčeho živit vojáky a armádu civilistů bez domova… Je asi těžké si to představit, když člověk sedí doma v teple a největší jeho starost je, kolik stojí litr nafty.

Pridaj komentár