• 3 februára, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Trump šokuje národ: Putinovi verím viac ako americkým tajným službám

Trump šokuje národ: Putinovi verím viac ako americkým tajným službám

Odkedy Donald Trump vstúpil na politickú scénu, vedú sa debaty o tom, či má ruského prezidenta Vladimira Putina vo vrecku, alebo je len blázon.

Spor sa vyostril po šokujúcich výrokoch bývalého predsedu pravicových sociálnych demokratov v pondelok.

Trump celkom neuvážene naznačil, že Američania by urobili lepšie, keby dôverovali Putinovi než vlastným spravodajským službám.

„Spomeňte si na Helsinki, keď sa ma trojhviezdičkový reportér spýtal, komu verím viac, či ruskému prezidentovi Putinovi alebo našim ‚spravodajcom‘,“ napísal Trump v pondelok v príspevku na sociálnej sieti Truth.

„Môj inštinkt v tom čase bol, že v Jamesovi Comeym a McCabeovi (ktorého manželku podporovala skorumpovaná Hillary, zatiaľ čo skorumpovaná Hillary bola vyšetrovaná) sme mali naozaj zlých ľudí,“ pokračoval Trump.

„Brennan, Peter Strzok (ktorého manželka pracuje v Komisii pre cenné papiere a burzy) a jeho milenka Lisa Pageová. Teraz na zoznam pridajte McGonigalovú a ďalších šmejdov. Koho by ste volili, Putina alebo týchto outsiderov?“ dodal Trump.

Podľa Johna Bowdena, washingtonského korešpondenta denníka The Independent, zatiaľ čo otázka „Koho by ste volili?“ rozčúlilo umiernených aj ľavicových voličov, ale pre publikum, ku ktorému sa Trump prihovára, to dáva zmysel.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Maďarský minister vyškolil Američanov: Nepleťte sa do cudzích vecí!

„Toto je príklad komentárov, ktoré vyvolávajú nadšenie a súhlas Trumpových priaznivcov,“ napísal Bowden.

Bowden však dodal, že Trumpovo vyhlásenie by mohlo „odradiť aj potenciálnych spojencov vo Washingtone, keďže sa snaží o tretí pokus o kandidatúru na prezidenta“.

Ukrajina bude brániť Bachmut tak dlho, ako to bude možné, tvrdí Zelenskyj

Ukrajina bude brániť Bachmut tak dlho, ako bude môcť, povedal prezident Volodymyr Zelenskyj. Frontové mesto na východe krajiny, na ktoré už niekoľko mesiacov útočia ruské sily, označil za ukrajinskú pevnosť. Informovala o tom agentúra Reuters.

„Bakhmut sa nevzdá. Budeme bojovať tak dlho, ako budeme môcť. Bachmut považujeme za našu pevnosť,“ povedal Zelenskyj na tlačovej konferencii po samite s predstaviteľmi Európskej únie v Kyjeve. Dodal, že Ukrajina je schopná udržať Bachmut a oslobodiť aj okupované časti Donbasu, ak dostane zbrane dlhého doletu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ukrajinskí vojaci rozstrieľajú auto matke s dieťaťom, lebo ich predbehla. Polícia vysvetľuje hoax

Ukrajinské ministerstvo naberá dobrovoľníkov do útočných brigád, informuje tlač

Ukrajinské ministerstvo vnútra vytvára „útočnú gardu“ v podobe ôsmich brigád, do ktorých hľadá dobrovoľníkov. Sľubuje im oslobodenie Luhanska, Donecka a Krymu od ruských okupantov, uviedol dnes na svojej webovej stránke denník Ukrajinska pravda. Spomínané mestá na východe Ukrajiny a Krymský polostrov sú pod kontrolou Rusov od jari 2014.

„Ukrajina sa pripravuje na ofenzívu až po Krym a Čierne more, aby vyhnala okupantov zo svojho územia. Ministerstvo vnútra začína vytvárať útočné brigády Národnej gardy. Ide o brigády dobrovoľníkov, motivovaných vlastencov, ktorí sa budú podieľať na oslobodení Luhanska, Donecka a Krymu,“ citovali noviny policajtov.

Kremeľ označil správy o ponuke ukrajinského územia výmenou za mier za nepravdivé

Kremeľ odmietol správy o tajnom návrhu USA na mierové urovnanie medzi Ruskom a Ukrajinou a označil ich za nepravdivé, informovala tlačová agentúra TASS. Správu švajčiarskeho denníka Neue Zürcher Zeitung, že Washington ponúkol Moskve v polovici januára pätinu ukrajinského územia, Spojené štáty predtým odmietli.

Podobné články

Video zo slovenského parlamentu trhá rekordy vo svete. Je však na chválu?

Video zo slovenského parlamentu trhá rekordy…

Ešte dva týždne predtým, ako Rusko zaútočilo agresívne na Ukrajinu, sa stalo v parlamente niečo, z čoho podporovatelia nášho východného suseda…
Migranti začínajú vo veľkom prichádzať do Európy, z Afriky ich prišiel rekord za 4 dni

Migranti začínajú vo veľkom prichádzať do…

Taliansko sa snaží kontrolovať svoje hranice po tom, ako na jeho južné pobrežie v uplynulých dňoch dorazil rekordný počet nelegálnych prisťahovalcov.…
Vláda ide chrániť zdravie Talianov a zakáže laboratórne pestované potraviny

Vláda ide chrániť zdravie Talianov a…

V návrhu zákona, ktorý v utorok schválila talianska vláda, bude talianskemu priemyslu zakázané vyrábať laboratórne pestované potraviny a krmivo pre zvieratá.…
Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah, ktorý je pravdivý a neohrozuje našu demokraciu

Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah,…

Dočasný premiér Eduard Heger a lídri krajín ako Česko, Ukrajina, Estónsko či Litva vyzvali veľké digitálne platformy, akou je napríklad aj…
Ruská televízia sa vyhráža Slovensku: Hoďme im raketu do Bratislavy, tam, kde sedí premiér Heger

Ruská televízia sa vyhráža Slovensku: Hoďme…

Ruská televízia vyslala nedávno šokujúce správy, ktoré vyvolali vlnu nevôle a obáv. Podľa zdrojov z ruského ministerstva zahraničia označila Ruská federácia…
Musk a odborníci žiadajú pozastavenie vývoja systémov umelej inteligencie. Niečo sa deje?

Musk a odborníci žiadajú pozastavenie vývoja…

Toto posolstvo bolo vyjadrené v otvorenom liste, ktorý podpísali stovky najväčších technologických osobností vrátane Elona Muska. Elon Musk spolu so skupinou…

Pridaj komentár