• 11 mája, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 2minúty čítania

Tatranské parky chcú zakázať vstup so psom! Sem sa už nedostanete

Tatranské parky chcú zakázať vstup so psom! Sem sa už nedostanete

Tatranský národný park uvažuje o úprave návštevného poriadku, ktorý by zákazom vstupu so psami obmedzil turistov na určité časti parku. Tento návrh však ešte nie je schválený a budú sa musieť zohľadniť rôzne faktory, ktoré súvisia s ochranou prírody.

Hlavným dôvodom pre takýto krok je ochrana divej zveri v oblasti národného parku. Plánovaná úprava návštevného poriadku sa snaží minimalizovať rušenie a narušovanie prírody. Podľa legendárneho chatára Petra Petrasa by sa za prísny zákaz mohli sami psičkári, ktorí v lokalitách TANAP-u často správajú nezodpovedne, a to najmä preto, že svojich miláčikov nedávajú na vôdzky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyhadzujete banánové šupky? Už to nikdy neurobíte, ak chcete mať kvalitné hnojivo

Ak by nová zmena prešla, turisti so psami by sa mohli dostať maximálne po Hrebienok, zatiaľ čo vysokohorské chaty a vyššie položené destinácie by už navštíviť nemohli. Tento krok by bol však len jedným z mnohých, ktoré by mohli pomôcť ochrane prírody a života v Tatranskom národnom parku.

V poľskej časti Tatranského národného parku už niekoľko rokov platí úplný zákaz vstupu turistov so psami. Tento krok však vyvolal odpor u mnohých turistov, ktorí si chcú so svojimi domácimi miláčikmi užiť krásy prírody. Preto sa v prípade Slovenska budú musieť zvážiť všetky možnosti a hľadať kompromisné riešenia, ktoré by boli prijateľné pre všetkých zainteresovaných strán.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci kričali, keď uvideli "tornádo" vo Svidníku. Toto na Slovensku len tak nevidieť

Podobné články

Chlapec sa v krátkom tričku vybral to Tatier. Domov sa už nevrátil

Chlapec sa v krátkom tričku vybral…

Zakopané – V nedeľu 28. mája sa na poľskej strane Tatier stala tragédia, kedy mladý turista zomrel po tom, čo spadol…
Rodičia Aneta a Adam zmizli v Tatrách, deťom napísali: Veľa šťastia v ďalšom živote

Rodičia Aneta a Adam zmizli v…

Aneta (44) a Adam (49), manželia pochádzajúci z varšavskej štvrti Mokotov, zmizli minulý piatok nezanechajúc po sebe žiadne stopy. Ich zmiznutie…
Pozrite, čo behá po Slovensku! Obrieho medveďa natočil Slovák na fotopascu

Pozrite, čo behá po Slovensku! Obrieho…

Peter, známy ako Medvedí Lesný Duch, práve zverejnil na platforme YouTube ďalšie fascinujúce video z jeho fotopascí. Po dôkladnom prezeraní záberov…

Pridaj komentár