• 20 októbra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Takto ste Putina nevideli: S puškou v ruke kontroloval vojakov, ktorí idú na front (Video)

Takto ste Putina nevideli: S puškou v ruke kontroloval vojakov, ktorí idú na front (Video)

Ruský prezident Vladimír Putin navštívil juhovýchodne od Moskvy stredisko, kde sa cvičia zmobilizovaní vojaci pred vyslaním na Ukrajinu.

Informovali o tom ruské tlačové agentúry Interfax a RIA Novosti, podľa ktorých si prezident vypočul hlásenie ministra obrany Sergeja Šojgua o vojenskej príprave povolaných vojakov.

„Putin skontroloval priebeh výcviku zmobilizovaných vojakov vo vojenskom priestore v Riazanskej oblasti,“ uviedla agentúra Interfax.

Ruský prezident sa podľa nej konkrétne prizeral zlaďovaniu jednotiek a zameral sa aj na pripravenosť mobilizovaných vojakov plniť úlohy na Ukrajine.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Maďarský minister vyškolil Američanov: Nepleťte sa do cudzích vecí!

O zlaďovaní vojakov vo vnútri jednotiek, ale aj o ich príprave v oblasti rôznych vojenských odborností ho informoval Šojgu.

Putin vyhlásil čiastočnú mobilizáciu v Rusku 21. septembra. Šojgu vtedy uviedol, že úrady do zbrane povolajú 300-tisíc záložníkov s predchádzajúcou vojenskou skúsenosťou. Obaja činitelia zdôrazňovali, že všetkým mobilizovaným sa pred vyslaním na Ukrajinu dostane výcviku.

Podľa správ médií a pravidelných hlásení ukrajinskej armády o bojoch boli ale niektorí mobilizovaní poslaní rovno na front, často so zlým vybavením.

Povolávacie rozkazy podľa svedectva dostávali v niektorých prípadoch napríklad aj chronicky chorí, otcovia mnohých detí alebo muži, ktorí výrazne presiahli branný vek, čo koncom septembra uznal aj sám Putin. Z chýb obvinil úrady a vyzval ich, aby nezrovnalosti napravili.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Tak toto je masaker! V Paríži vyšlo do ulíc stotisíc ľudí, žiadajú hlavu Macrona

Mobilizácia dopadla viac na chudobnejšie regióny obývané primárne inými etnikmi ako Rusmi, čo vyvoláva napätie medzi rôznymi skupinami ruskej spoločnosti, upozornili americkí analytici z Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

V médiách sa objavovali správy, že povolávacie rozkazy dostávali hromadne napríklad obyvatelia niektorých oblastí v Burjatsku na ruskom Ďalekom východe, generálny štáb ukrajinskej armády zas upozornil na vyslanie krymských Tatárov do miest tvrdých bojov.

Podobné články

Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah, ktorý je pravdivý a neohrozuje našu demokraciu

Heger písal Facebooku: Uprednostňujte taký obsah,…

Dočasný premiér Eduard Heger a lídri krajín ako Česko, Ukrajina, Estónsko či Litva vyzvali veľké digitálne platformy, akou je napríklad aj…
Ruská televízia sa vyhráža Slovensku: Hoďme im raketu do Bratislavy, tam, kde sedí premiér Heger

Ruská televízia sa vyhráža Slovensku: Hoďme…

Ruská televízia vyslala nedávno šokujúce správy, ktoré vyvolali vlnu nevôle a obáv. Podľa zdrojov z ruského ministerstva zahraničia označila Ruská federácia…
Musk a odborníci žiadajú pozastavenie vývoja systémov umelej inteligencie. Niečo sa deje?

Musk a odborníci žiadajú pozastavenie vývoja…

Toto posolstvo bolo vyjadrené v otvorenom liste, ktorý podpísali stovky najväčších technologických osobností vrátane Elona Muska. Elon Musk spolu so skupinou…
Pozrite! Naše stíhačky už lietajú na Ukrajine: Ďakujeme Slováci, že Rusko máte za teroristický štát!

Pozrite! Naše stíhačky už lietajú na…

Štyri stíhačky MiG-29, ktoré Slovensko darovalo Ukrajine, chránia oblohu nad Charkovom. Uviedla to v stredu podpredsedníčka ukrajinského parlamentu Olena Kondratjuková v…
Čo to plánuje Putin? Rusi cvičia s jadrovými raketami a tisícmi vojakov v teréne

Čo to plánuje Putin? Rusi cvičia…

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým raketovým systémom Jars a niekoľkými tisíckami vojakov. Tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na ruské…
Bratislavčan uvidel zlodeja, ako mu kradne bicykel. Neuveríte, ako reagoval zlodej (Video)

Bratislavčan uvidel zlodeja, ako mu kradne…

Neuveríte, čo sa stalo obyvateľovi Bratislavy pri tom, ako podvečer fajčil na balkóne. Dvaja muži sa mu rozhodli ukradnúť bicykel, no…

Pridaj komentár