• 29 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Takto dopadol najvyspelejší kontinent: Okná si zabezpečte proti prievanu, vypnite radiátory

Takto dopadol najvyspelejší kontinent: Okná si zabezpečte proti prievanu, vypnite radiátory

Vojna na Ukrajine a energetická kríza sú problém, ktorý trápia celú Európu a vysoké účty ničia rodinné rozpočty. Veľká Británia je na tom naozaj zle a vláda sa rozhodlo o obrovskú kampaň za 18 miliónov libier, v ktorej idú radiť Britom, ako doma ušetriť.

Domácnostiam bude oznámené, aby znížili svoje kotly na 60 °C v rámci vládneho úsilia vo výške 18 miliónov libier na zníženie účtov za energiu.

V rámci kampane, ktorá sa spustí v najbližších týždňoch, dostanú domácnosti technické tipy, ako túto zimu ušetriť za energie.

Odporúčania zahŕňajú domácnostiam, aby stíšili radiátory v prázdnych miestnostiach a aby si zabezpečili okná a dvere proti prievanu.

Tiež im bude povedané, že môžu znížiť teplotu, na ktorú kotol ohrieva vodu pred jej odoslaním do radiátorov – známej ako výstupná teplota kotla – zo 75 °C na 60 °C.

Downing Street sa rozhodla dať kampani zelenú aj napriek predchádzajúcim obavám, že by to mohlo byť považované za nechcený zásah zo strany „štátu opatrovateľky“.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

„Ide o to, aby sa ľudia naučili tipy a triky na udržanie nižších účtov za energiu,“ povedali zdroje z prostredia vlády, ktoré nechceli byť menované.

Posledné prípravy kampane ešte prebiehajú, no predpokladá sa, že pôjde o sériu reklám v televízii, rádiu, ako aj na bokoch autobusov. Vláda bude na propagáciu svojich rád využívať aj svoje sociálne siete a existujúcu webovú stránku Pomoc pre domácnosti.

Minulý mesiac čelila premiérka Liz Trussová odporu od konzervatívcov v súvislosti s jej rozhodnutím vetovať podobnú kampaň zameranú na povzbudenie verejnosti, aby šetrila na účtoch za energiu.

Kancelár Jeremy Hunt povedal: „Vzhľadom na to, že Putinova vojna zvyšuje ceny plynu na celom svete, viem, že mnohé rodiny sa túto zimu a neskôr obávajú o svoje účty za energiu.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

„Náš rozsiahly balík energetickej podpory odvráti ľudí od najhoršej krízy, no zároveň je potrebné, aby trvalo znižovali svoje náklady. Z dlhodobého hľadiska potrebujeme, aby sa Británia stala energeticky nezávislejšia, pomocou výroby čistejšej, dostupnejšej energie, ale potrebujeme aj efektívnejšie domy a budovy.“

Briti však dokončujú novú jadrovú elektráreň

„Dnes spúšťame prvé z mnohých opatrení, aby sme zabezpečili, že britská verejnosť sa už nikdy nedostane do tejto pozície, keďže pracujeme na energeticky nezávislej budúcnosti,“ povedal G. Shapps.

Má v pláne aj cestu do jadrovej elektrárne Sizewell C v Suffolku, aby pripomenul dokončenie dohody medzi vládou a francúzskym štátom vlastneným gigantom EDF o výstavbe novej jadrovej elektrárne.

Dohoda, ktorá má byť oznámená v utorok 29.novembra, bude zahŕňať vládnu investíciu v hodnote 700 miliónov libier do toho, čo bude prvou štátnou podporou jadrového projektu za viac ako 30 rokov.

Podobné články

Vôňa tohto korenia v lese neveští nič dobré. Keď ho zacítiš, okamžite utekaj!

Vôňa tohto korenia v lese neveští…

Les je miesto, kam radi chodíme na túry – najmä na jar a v lete. Fyzická aktivita na čerstvom vzduchu a…
Pretierate si často oči? Ani neviete, ako zlý môže byť tento nevinný zvyk

Pretierate si často oči? Ani neviete,…

Pretieranie očí je zvyk, ktorý môže mať fatálne následky pre náš zrak. V extrémnych prípadoch môžete dokonca úplne oslepnúť. Vysvetlíme vám,…
Našli ste si pod rohožkou sušienku? Radšej sa obráťte na políciu, niekto sleduje váš dom

Našli ste si pod rohožkou sušienku?…

Zlodeji, ktorí vykrádajú domy, nedávno prišli s novým spôsobom, ako zistiť, či niekto odišiel na dovolenku. Tento trik vyzerá tak nevinne,…
Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov…

Podľa Andersa Rasmussena sú na samite NATO potrebné bezpečnostné záruky a cesta k členstvu, aby sa zabránilo eskalácii. Bývalý generálny tajomník…
Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu navrhujú sa zdá primalý rodinám obetí

Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu…

Bratislava – Dušan Dědeček, ktorý bol obvinený zo smrti piatich mladých ľudí v tragédii, ktorá sa udiala v októbri minulého roku…
Žujte kúsok hneď po jedle a zabudnete na nadúvanie. Osvedčená metóda našich babičiek

Žujte kúsok hneď po jedle a…

Zabudnite na tráviace ťažkosti po jedle. Len jeden tenký plátok tohto lacného výrobku vás zachráni pred nepríjemnými tráviacimi problémami. Vyskúšajte to…

Pridaj komentár