• 3 mája, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Švédsky politik kritizuje EÚ: Rozhodujú za nás nikým nevolení úradníci!

Švédsky politik kritizuje EÚ: Rozhodujú za nás nikým nevolení úradníci!

Podľa lídra národno-konzervatívnej strany Švédski demokrati Jimmieho Akessona sa EÚ stala pre Švédsko „demokratickým problémom“, keďže legislatíva, ktorú zavádzajú nevolení bruselskí byrokrati, získava príliš veľký vplyv na rozhodovanie členských štátov – až do tej miery, že parlamentné voľby v jednotlivých krajinách strácajú zmysel.

Švédski demokrati, externý, ale kľúčový spojenec súčasnej menšinovej vlády, spustili vlnu kritiky Európskej únie v článku, ktorý napísal ich večný líder Jimmie Akesson.

Vrcholný predstaviteľ Švédskych demokratov nešetril slovami, keď vyzval na „vážne“ zhodnotenie členstva krajiny v únii.

V názorovom článku Akesson prirovnal EÚ k „kazajke“, v ktorej nemeckí, francúzski a poľskí politici rozhodujú o tom, aké auto si Švédi môžu kúpiť, aké drahé by mali byť pohonné hmoty a aké druhy stromov môžu Švédi vyrúbať na svojej vlastnej pôde.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Podľa najvyššieho švédskeho demokrata hrozí, že legislatíva EÚ bude mať taký veľký vplyv na rozhodovanie v krajine, že švédske parlamentné voľby čoskoro stratia význam.

„Politici a byrokrati iných krajín, ktorých nemôžeme zvoliť ani zosadiť, majú dnes väčší vplyv na švédsku legislatívu ako ja a moji zvolení kolegovia vo švédskom Riksdagu,“ napísal.

„Švédsko sa jednoducho vzdalo významnej časti nášho práva rozhodovať o sebe samých. Aj keď nás v únii zastupujú naši politici, sme v tomto kontexte príliš malí na to, aby sme niečo reálne zmenili. Samozrejme, že to tak nemôžeme mať,“ dodal Akesson a označil za „úžasné“, že 60 percent všetkých rozhodnutí vo švédskych samosprávach ovplyvňuje EÚ.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Akesson ďalej varoval, že vplyv EÚ na členské štáty rastie, a predpokladal pokračujúci presun moci do Bruselu. Osobitnú pozornosť zameral na snahu EÚ kontrolovať imigračnú politiku, čo je pre stranu kandidujúcu na protiimigračnej platforme jednou z kľúčových tém.

„Aj medzi Švédmi existuje široká podpora prísnej imigračnej politiky. Napriek tomu dnes bezprostredne hrozí, že ak nebudeme konať, EÚ prijme rozhodnutia, ktoré pôjdu presne opačným smerom,“ zdôraznil Akesson.

Podobné články

Orbán sa pustil do politikov EÚ: Samé blá blá a žiadne činy, ste bez energie a odhodlania

Orbán sa pustil do politikov EÚ:…

Európska únia stráca svoju konkurencieschopnosť a potrebuje viac odhodlaných a zanietených ľudí, vyhlásil podľa miestnych médií maďarský premiér Viktor Orbán. V…
Zákaz kúrenie drevom nás neminie. Zamrznú ľudia, ktorí nebudú mať na elektrinu?

Zákaz kúrenie drevom nás neminie. Zamrznú…

Vždy, keď sa na verejnosti objavia informácie o tom, že sa veľmi silno presadzuje zákaz plynových kotlov alebo krbov, mnohí ľudia…
EÚ nám zatrhne obľúbené potraviny pre emisie? Nepáči sa jej odkiaľ sa vozia

EÚ nám zatrhne obľúbené potraviny pre…

Je všeobecne známe, že na starom kontinente v súčasnosti neexistuje dôležitejšia téma ako ochrana klímy. Hoci bežných ľudí sa to až…
Kvôli EÚ nám zdražia autá od roku 2025 o pekne vysokú sumu

Kvôli EÚ nám zdražia autá od…

Vstupom do platnosti novej emisnej normy Euro 7 by sa automobily od roku 2025 mohli zdražiť minimálne o 2 000 eur…
EÚ nám drasticky zdaní benzín či naftu. Od tohto roku sa pripravte na extrémne ceny za tankovanie

EÚ nám drasticky zdaní benzín či…

Systém emisných kvót, ktorým sa už dnes zaoberajú rôzne odvetvia, sa v budúcnosti rozšíri aj na cestnú dopravu. Motoristi už o…
Takto na nás zarábajú! V nemeckom LIDL kúpite veci aj o 100€ lacnejšie ako u nás!

Takto na nás zarábajú! V nemeckom…

Cena za rovnaký tovar v rôznych krajinách EÚ môže byť odlišná, aj keď by sme očakávali, že v rámci Európskej únie…

Pridaj komentár