• 1 mája, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Švédske mesto vymazalo reklamu kvôli „príliš veľkému počtu“ bielych ľudí

Švédske mesto vymazalo reklamu kvôli „príliš veľkému počtu“ bielych ľudí

Podľa údajov samotného mesta Boras má 32 % jeho obyvateľov zahraničný pôvod, čo je v súlade s celkovým počtom obyvateľov Švédska.

Švédske mesto Boras odstránilo reklamu, ktorá mala propagovať obec, po nátlaku miestnych novín, ktoré tvrdili, že vo videu vystupuje príliš veľa bielych ľudí.

Vo videu, ktoré vyrobila mestská spoločnosť Boras TME, sú zobrazení bežní obyvatelia Borasu, ktorí sa venujú každodenným činnostiam.

„Vo filme však úplne chýbajú ľudia s cudzím pôvodom,“ sťažovali sa miestne noviny Boras Tidning a bili na poplach kvôli alarmujúcemu nedostatku vnímanej „rozmanitosti“ v reklame „len pre bielych“.

Kritika prinútila spoločnosť Boras TME reagovať, keďže manažérka trhu Alexandra Perez Libergová priznala, že došlo k chybám, a prisľúbila zlepšenie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  "Migranti budú čoskoro silní" - nemecký denník vyvolal rozruch, musel mazať

„Rozumiem kritike a budeme ju brať na vedomie. Film je teraz odstránený zo všetkých našich platforiem, kým nebude zavedený aktualizovaný film. Nová verzia bude obsahovať to, čo je v našom poslaní, teda reprezentovať rozmanitosť a inklúziu,“ uviedla Perez Libergová.

Spoločnosť tiež prisľúbila, že pôjde o krok ďalej a prehodnotí „ďalšie materiály na trhu“, aby „bola rozmanitosť ešte zreteľnejšia aj tam“.

Boras je mesto a sídlo rovnomennej obce v kraji Vastra Gotaland v južnom Švédsku s približne 66 000 obyvateľmi. Je to priemyselné mesto a dôležitý železničný uzol. Podľa vlastných štatistík mesta má 32 % jeho obyvateľov zahraničný pôvod.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

To je v súlade s celkovou populáciou Švédska, z ktorej má zahraničný pôvod približne tretina, pričom v mladších vekových kategóriách je tento podiel ešte vyšší.

Len za niekoľko desaťročí prešlo Švédsko obrovskou demografickou zmenou. Masové prisťahovalectvo zmenilo demografické zloženie na nepoznanie, okrem iných Sýrčanov, Iračanov a Afgancov, ktorí vytvorili početné komunity a zatienili historickú fínsku menšinu. Podiel ľudí s neeurópskym pôvodom sa výrazne zvýšil z takmer nulového v 60. rokoch 20. storočia na odhadovaných 19 % v roku 2022.

Tobias Hubinette, výskumník rasy a multikulturalizmu na Karlstadskej univerzite a samozvaný antirasistický aktivista, pri komentovaní nedávnych demografických zmien označil Švédsko za „najrozmanitejšiu a najheterogénnejšiu krajinu západného sveta po USA“.

Podobné články

Švédski demokrati sa snažia prehodnotiť stratégiu EÚ a pripraviť pôdu pre odchod z únie

Švédski demokrati sa snažia prehodnotiť stratégiu…

Podľa najväčšej švédskej pravicovej strany početné ústupky krajiny Bruselu narúšajú jadro národnej demokracie a nemajú podporu verejnosti. Cieľom stratégie, ktorú navrhujú,…
Realita Švédska: Mladík nechcel platiť za autobus, rovno začal mlátiť vodiča

Realita Švédska: Mladík nechcel platiť za…

Celkom bežná cesta autobusom vo Švédsku. Aspoň podľa dopravcu sú tieto incidenty celkom bežné. Natíska sa otázka, či by nebolo dobré…
Švédske gangy sa rozrastajú o 1000 nových členov ročne a bude to ešte horšie, varuje šéf polície

Švédske gangy sa rozrastajú o 1000…

V celom Švédsku sa každoročne do zločineckých gangov zapojí viac ako 1 000 ľudí a tempo náboru sa neznižuje, varoval v…
Švédsky politik kritizuje EÚ: Rozhodujú za nás nikým nevolení úradníci!

Švédsky politik kritizuje EÚ: Rozhodujú za…

Podľa lídra národno-konzervatívnej strany Švédski demokrati Jimmieho Akessona sa EÚ stala pre Švédsko „demokratickým problémom“, keďže legislatíva, ktorú zavádzajú nevolení bruselskí…
Švédska raketa havarovala a padla do Nórska

Švédska raketa havarovala a padla do…

Nórsko označilo havárie rakiet za „alarmujúce incidenty, ktoré môžu spôsobiť vážne škody“, a vyzvalo tých, ktorí by mohli spôsobiť narušenie hraníc,…
Maďarsko odkladá hlasovanie parlamentu o kandidatúre do NATO a Švédsku vysvetľujú, v čom je problém

Maďarsko odkladá hlasovanie parlamentu o kandidatúre…

Predstavitelia maďarskej vlády vo štvrtok reagovali na kritiku švédskeho premiéra Ulfa Kristerssona po tom, ako maďarský parlament odložil ratifikáciu švédskej kandidatúry…

Pridaj komentár