• 17 mája, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 2minúty čítania

Sudkyňa nedovolila obžalovanému Horváthovi dať si inzulín. Na mieste odpadol

Sudkyňa nedovolila obžalovanému Horváthovi dať si inzulín. Na mieste odpadol

Hlavné pojednávanie s obžalovaným Lehelom Horváthom, členom brutálneho gangu sátorovcov, sa stalo predmetom záujmu prokuratúry. Príbuzní obžalovaného namietajú postup sudkyne Špecializovaného trestného súdu, ktorá podľa nich nedovolila Horváthovi včas podať si inzulín. Svoj podnet poslali aj Súdnej rade Slovenskej republiky.

Hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR a Úradu špeciálnej prokuratúry, Zuzana Drobová, uviedla: „Na základe trestného oznámenia a informácií z médií bude Krajská prokuratúra v Bratislave overovať, či v tomto prípade došlo k spáchaniu trestného činu.“ Doplňuje tiež, že dohľad nad činnosťou podriadených prokurátorov bude vykonávať prokurátor Generálnej prokuratúry SR.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Použite ocot v záhrade a uvidíte, čo sa stane. Tieto triky vás prekvapia

S cieľom zabezpečiť komplexné posúdenie celého prípadu uložil generálny prokurátor SR, Maroš Žilinka, špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi úlohu preskúmať aj zákonnosť postupu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorý bol prítomný počas hlavného pojednávania.

Rodina obžalovaného sa rozhodla adresovať list, v ktorom vyjadrujú podozrenie zo spáchania trestného činu a podávajú podnet na disciplinárne konanie voči sudkyni a Súdnej rade SR. V liste tvrdia, že sudkyňa opakovane zabránila obžalovanému podať si inzulín, čo malo za následok jeho kolaps.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ošúpané zemiaky si vložte do topánok. Vyriešte 2 problémy naraz!

Lehel Horváth, ktorý v minulosti pracoval pre gang sátorovcov, bol odsúdený na doživotie za mafiánske vraždy, pri ktorých mlel obete v mlynčeku na mäso. Horváth však proti verdiktu odvolal a Najvyšší súd SR tento prípad vrátil na prvostupňový súd, kde prebieha aktuálne hlavné pojednávanie.

Podobné články

Mariana Kočnera oslobodil súd z vraždy Jána Kuciaka

Mariana Kočnera oslobodil súd z vraždy…

Špecializovaný trestný súd dnes opakovane rozhodoval o tom, či bude Marian Kočner a Alena Zsuzsová vinní či nevinní v prípade vraždy…
Matovič si myslí, že po voľbách možno skončí vo väzení

Matovič si myslí, že po voľbách…

Toto volebné obdobie nebolo pre nominantov či poslancov strany Roberta Fica veľmi prijemne. Niektorí sú trestne stíhaní či skončili vo väzbe.…

Pridaj komentár