• 22 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Stančík sa pustil do Orbána: Takéto chyby by podľa neho náš Heger neurobil!

Stančík sa pustil do Orbána: Takéto chyby by podľa neho náš Heger neurobil!

Maďarský premiér Viktor Orbán pobúril Slovákov a zaujímavo aj liberálneho politika Andreja Stančíka. Orbán si totiž na futbalový zápas vzal šál, kde je mapa Veľkého Uhorska, na ktorej ale neexistuje časť Slovenska.

Podľa Stančíka Slovensko nepatrí Maďarsku „Viktor Orbán uverejnil na svojom facebooku a instagrame video, ako sa teší z víťazstva Maďarska vo futbale. Nič zvláštne samo o sebe.

Pozornému oku ale neujde šál, ktorý má Viktor Orbán na sebe. Je na ňom mapka Veľkého Uhorska vo farbách maďarskej vlajky. Územie slovenskej republiky je na tejto “mapke” súčasťou Maďarska, respektíve Veľkého Uhorska.“ začína svoj status Stančík.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia začali na škvrny dávať maslo a ostali prekvapení, ako to funguje

„Extrémne necitlivé, obzvlášť vzhľadom na vojnu na Ukrajine, kde si Rusko odtrhlo časť cudzieho územia. Takýto historický revizionizmus je v dnešnej dobe extrémne nebezpečný.

Slovenská republika je samostatný a zvrchovaný štát, nie súčasť Maďarska. V lepšom prípade ide o nedbalosť, no v horšom o provokáciu a útok na našu suverenitu a územnú celistvosť. Naši maďarskí partneri dobre vedia, ako citlivo sú takéto myšlienky a snahy vnímané na Slovensku.“ uvádza ďalej bývalý poslanec NR SR a dnes štátny tajomník.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ďalší medveď prišiel na záhrady medzi ľudí pri Bystrici: Preboha, veď tu sa hrajú malé deti a on nechce odísť!

„Neviem si ale predstaviť, ako sa takýto revizionistický, necitlivý a pre Slovensko urážlivý šál dostal na krk maďarského premiéra. Viem, ako citlivo sleduje protokol premiéra Hegera všetky symboly okolo neho a pochybujem, že protokol maďarského premiéra je neskúsený, či neprofesionálny.

Takýto šál by totiž nemal nosiť ani radový štátny zamestnanec Maďarska, určite nie premiér.

Nám na dobrých vzťahoch s naším južným susedom záleží a vzhľadom na niekedy komplikovanú minulosť si dávame dobrý pozor na citlivé otázky.“ dodáva v statuse Stančík.

Podobné články

Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

V USA a Európe hrozí vlna…

Deutsche Bank varovala, že v tomto roku sa vráti cyklus rozmachu a krachu a hrozí vlna nesplácania podnikových dlhov, najmä v…
57-ročný muž schudol 12 kíl a zbavil sa bolesti kĺbov. Použil na to cesnak, zázvor a citróny

57-ročný muž schudol 12 kíl a…

S pribúdajúcim vekom sa v našom tele ukladá čoraz viac toxínov a nadváhy. A s tým súvisí aj vznik rôznych ochorení.…
Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…
Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré…

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov,…

Pridaj komentár