• 24 januára, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 8minúty čítania

Športovec dostal náhlu zástavu srdca, potom ukázal zvláštny symbol

Športovec dostal náhlu zástavu srdca, potom ukázal zvláštny symbol

Damar Hamlin mal na futbalovom ihrisku náhlu zástavu srdca. Podrobnosti jeho zranenia zostávajú záhadou. Keď sa Damar objaví na verejnosti, neukazuje svoju tvár.

Čo sa skutočne deje? Podľa niektorých pozorovateľov na sociálnych sieťach následne ukázal symbol iluminátskej pyramídy. Ini zase tvrdia, že chcel ukázať srdce.

Poslanci vyzvali na urýchlené vyšetrenie prudko rastúcej úmrtnosti v Británii, keďže každý týždeň zomiera tisíce ľudí viac ako zvyčajne.

Za sedem dní do 13. januára bolo v Anglicku a Walese zaznamenaných 17 381 úmrtí, čo je o 2 837 viac, ako je priemer v tomto ročnom období.

Ide o najvyšší počet nadlimitných úmrtí od 3 429 úmrtí v týždni do 12. februára 2021, keď Spojené kráľovstvo zažívalo druhú vlnu nákazy Covid-19 a očkovanie sa ešte len začalo.

Podpor náš nový portál a zdieľaj naše články na sociálnych sieťach. Sme vám za to veľmi vďační a ďakujeme každému jednému za ochotu! A nezabudnite! Slovensko na prvom mieste! Ďakujeme!

Pri tejto príležitosti tvorili úmrtia spojené s koronavírusom 37 % všetkých registrovaných úmrtí, uvádza Úrad pre národnú štatistiku.

V poslednom týždni však Covid-19 predstavoval len 5 % z celkového počtu úmrtí, čo znamená, že vysokú úmrtnosť pravdepodobne spôsobili iné faktory.

Zdravotnícki experti tvrdia, že medzi ne môžu patriť meškania sanitiek, dlhé čakanie na pohotovosti, neuspokojené potreby počas pandémie a veľké zaostávanie v bežnej starostlivosti NHS.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Ukrajinskí poslanci si nakúpili luxusné autá za desiatky miliónov dolárov

Nadbytočné úmrtia, niekedy nazývané aj dodatočné úmrtia, predstavujú počet úmrtí, ktorý je vyšší ako priemer za rovnaké obdobie v predchádzajúcich rokoch.

Túto zimu došlo k prudkému nárastu týchto údajov, pričom v posledných dvoch decembrových týždňoch bolo úmrtí o 21 % a 20 % viac ako priemer, po ktorých nasledovalo 14 % a 20 % v prvých dvoch januárových týždňoch.

Some 17,381 deaths were registered in England and Wales in the seven days to January 13 – 2,837 above average for the time of year. This is the highest number of excess deaths since 3,429 in the week to February 12, 2021, when the UK was experiencing its second wave of Covid-19 infections and vaccination had only just begun

Kráľovská akadémia urgentnej medicíny (Royal College of Emergency Medicine) varovala, že v dôsledku meškania záchrannej služby a liečby zomiera až 500 ľudí týždenne.

Labouristický tieňový minister zdravotníctva Andrew Gwynne v utorok obvinil vládu z „popierania a obchádzania zákona“ a Steva Barclaya označil za „čiastočne človeka, čiastočne boháča“, pretože odmietol akceptovať tieto údaje.

Počas otázok o zdravotníctve v Dolnej snemovni pán Gwynne povedal: „V roku 2022 bolo o 50 000 úmrtí viac, ako by sme inak očakávali.

„Ak nepočítame pandémiu, je to najhoršie číslo od roku 1951.

„Minister zdravotníctva – čiastočne človek, čiastočne boháč – tvrdí, že tieto čísla neakceptuje, ale každý týždeň zomrie až 500 ľudí čakajúcich na základnú starostlivosť a my stále dostávame to isté staré toryovské popieranie a obchádzanie zákona.

Ministerka zdravotníctva Maria Caulfieldová odpovedala: „Ja sa radšej zaoberám faktami… BMJ zaradil Spojené kráľovstvo do stredu tabuľky v Európe, pokiaľ ide o úmrtnosť, porovnateľnú s Talianskom.

„V skutočnosti má Nemecko vyššiu úmrtnosť – 15,6 %, Fínsko 20,5 % a Poľsko 13,3 %.

NEZABUDNI PREČÍTAŤ:  Rusi v TV navrhujú hodiť jadrovú bombu blízko Slovenska, aby zastavili dodávky zbraní

Povedala, že „pre nadmernú úmrtnosť existujú klinické dôvody, nie politické, a možno by si mal túto skutočnosť uvedomiť“.

Konzervatívna bývalá ministerka Esther McVeyová požiadala o „naliehavé a dôkladné vyšetrenie“ nadmerného počtu úmrtí.

Povedala poslancom Dolnej snemovne: „Hlavný lekár nedávno varoval, že súčasné nadmerné úmrtia, ktoré nie sú spôsobené vírusom HIV, sú sčasti spôsobené tým, že pacienti počas pandémie nedostávajú statíny alebo lieky na krvný tlak.

„Keď sa však pozrieme na údaje o statínoch na stránke openprescribing.net, ktorá je založená na mesačnom predpisovaní NHS, zdá sa, že k poklesu nedošlo.

Kde sú teda dôkazy? A ak neexistuje, čo spôsobuje tieto nadmerné úmrtia?

Zaviaže sa minister, že túto záležitosť urýchlene a dôkladne prešetrí?

Slečna Caulfieldová odpovedala: „Vidíme nárast nadmerného počtu úmrtí v tejto krajine, ale vidíme to aj vo Walese, v Škótsku, v Severnom Írsku a v celej Európe, a existuje celý rad faktorov.

„Ako sme videli v decembri, zvýšil sa počet ľudí hospitalizovaných s chrípkou, Covidom a inými zdravotnými problémami, a to nielen v tejto krajine, ale aj v celej Európe.

Z najnovších údajov vyplýva, že úmrtia súvisiace s chrípkou a zápalom pľúc predstavovali takmer štvrtinu (24 %) všetkých úmrtí registrovaných v Anglicku a Walese v prvých dvoch týždňoch roka.

Úmrtia, pri ktorých boli chrípka a zápal pľúc zaznamenané ako základná príčina smrti, predstavovali 9 % registrácií v týždni do 6. január

Podobné články

Ukrajinskí poslanci si nakúpili luxusné autá za desiatky miliónov dolárov

Ukrajinskí poslanci si nakúpili luxusné autá za desiatky miliónov…

Od začiatku vojny s Ruskom ukrajinskí poslanci nakúpili nové vozidlá za takmer 1,3 milióna dolárov. Informovala o tom ukrajinská investigatívna webová…
Slovenská lekárka sa smiala: Dieťa som očkovala dvakrát a následne dostalo 3x covid

Slovenská lekárka sa smiala: Dieťa som očkovala dvakrát a…

Slovenská lekárka Kristína Visolajská v relácii na RTVS hovorila o tom, že covid u detí by nebagatelizovala. Myslí si aj to,…
Šéf OSN vyhlásil, že svet smeruje k „širšej vojne“ na Ukrajine. Čo si o tom máme myslieť?

Šéf OSN vyhlásil, že svet smeruje k „širšej vojne“…

Generálny tajomník OSN Antonio Guterres v pondelok v prejave na 193-člennom Valnom zhromaždení OSN varoval, že svet smeruje k „širšej vojne“…
Zemetrasenie v Turecku vraj spôsobil americký HAARP, konšpirujú už ľudia na internete. Toto sú vraj dôkazy

Zemetrasenie v Turecku vraj spôsobil americký HAARP, konšpirujú už…

Zemetrasenie v Turecku spôsobené HAARP útokom podporovaným USA? Konšpiračná teória, pretože niekoľko sekúnd pred prvým zemetrasením sa na oblohe objavili zvláštne…
TA3 stiahla z archívu rozhovor s odborníkom, ktorý hovoril o Ukrajine. Čo také nepohodlné tam povedal?

TA3 stiahla z archívu rozhovor s odborníkom, ktorý hovoril…

Televízia TA3 vo svojej relácii Tak takto?! pozvala hosťa profesora Jeffreyho Sachsa, ktorý hovoril o vojne na Ukrajine. Rozhovor však televízia…
Pred zemetrasením v Turecku sa na oblohe objavilo záhadné modré svetlo

Pred zemetrasením v Turecku sa na oblohe objavilo záhadné…

Pred zemetrasením niekto v tureckom meste Hatay odfotografoval a nafilmoval vzácnu scénu: najprv sa ozval šuchot, potom sa na oblohe objavilo…
Nemecký kancelár predpovedá porážku Ukrajiny?

Nemecký kancelár predpovedá porážku Ukrajiny?

Nemecký kancelár Olaf Scholz urobil niekoľko vyhlásení, ktorých cieľom bolo objasniť zvláštny postoj Spolkovej republiky Nemecko k vojenskej pomoci Ukrajine. Berlín…
Putin mal prejav, z ktorého ide strach. Je presvedčený, že dnes bojuje proti moderným nacistom

Putin mal prejav, z ktorého ide strach. Je presvedčený,…

Ruský prezident Vladimir Putin mal prejav k 80. výročiu víťazstva Červenej armády v Stalingrade. Z jeho slov musia mať viacerí západní…
Dnes už ďalšie zemetrasenie v Turecku: Budovy sa tam rúcajú ľuďom pred očami (Video)

Dnes už ďalšie zemetrasenie v Turecku: Budovy sa tam…

Turecko hlási, že juhovýchod krajiny zasiahlo druhé silné zemetrasenie za menej ako 12 hodín. Štátne médiá v Sýrii tiež uviedli, že…

Pridaj komentár