• 22 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Šok v ruskej TV! Priznávajú, že kvôli sankciám nebudú môcť vyrábať a hovoria o kapitulácii. To im Putin dovolil?

Šok v ruskej TV! Priznávajú, že kvôli sankciám nebudú môcť vyrábať a hovoria o kapitulácii. To im Putin dovolil?

Dnešný svet je tak prepojený, že jeden kontinent bez druhého len ťažko môže fungovať. My potrebujeme to, čo majú Rusi a Rus zase to, čo im vie doviezť Európa či USA. Kvôli ruskej invázii na Ukrajine a tvrdým sankciám však cítia problémy Európania, Rusi ale aj Američania.

Kým prozápadní politici tvrdia, že musíme držať sankcie, aby sme čo najviac poškodili ruskú ekonomiku, iní si zase myslia, že tým najviac ubližujeme sebe. Dodávajú, že Rusi sú na sankcie zvyknutí. No nie je to také jednoduché, ako to vyzerá a cítia to aj Rusi.

V ruskej televízii o tom už dokonca minulý týždeň otvorene diskutovali. Nasledujúce video zachytáva krátke úseky z dvoch ruských televíznych relácií vysielaných tento týždeň. Diskutujúci sa zamýšľajú nad dopadom sankcií a prekvapivo sa spomína aj možnosť kapitulácie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dedo ukázal, ako dokonale vyčistiť šporák. Stačí pár kvapiek tohto

Diskutujúci sa tam v štátnej televízii pýtajú, na čom budú za chvíľu jazdiť alebo čo použijú na výrobu mobilných telefónov. Rusko totiž potrebuje západné technológie.

Gazprom by na budúci týždeň mohol znížiť dodávky plynu do Moldavska cez Ukrajinu

Ruský plynárenský gigant Gazprom by mohol od 28. novembra začať znižovať dodávky plynu do Moldavska cez Ukrajinu. Oznámil to Gazprom a súčasne obvinil Ukrajinu, že zadržiava dodávky plynu určené pre Moldavsko. Táto trasa je využívaná aj na prepravu do Európy, aj keď už v značne obmedzenej miere, upozornila agentúra Bloomberg.

Bielorusko žiada o zvýšenie poplatku za tranzit ropy od januára o 39 percent

Bielorusko chce od januára zvýšiť poplatok za tranzit ropy o 39 percent. Odôvodňuje to očakávaním, že objem ropy v bieloruskej časti prepravného systému klesne o polovicu. S odvolaním sa na Igora Ďomina, hovorcu ruskej spoločnosti Transnefť, o tom informovala agentúra TASS.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Zvýšiť poplatok za tranzit ropy do Maďarska a na Slovensko chce od januára aj Ukrajina, potvrdil pondelňajšiu správu agentúry Bloomberg Ďomin. Uviedol, že Transnefť dostala list od prevádzkovateľa ukrajinskej siete ropovodov Ukrtransnafta, v ktorom žiada zvýšenie taríf pre tranzit ropy cez ropovod Družba cez Ukrajinu.

Výpadky prúdu môžu na Ukrajine trvať až do jari, uviedol ukrajinský energetik

Výpadky a odstávky prúdu na Ukrajine, spôsobené ruskými útokmi na energetickú infraštruktúru, môžu trvať až do jari. Uviedol to šéf ukrajinskej energetickej spoločnosti Yasno Serhij Kovalenko. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v prejave v noci na utorok opäť vyzval Ukrajincov, aby šetrili elektrinou.

Podobné články

Už žiadne komáre či iný hmyz u vás doma. Stačí nastriekať WD-40 na okná

Už žiadne komáre či iný hmyz…

Výrobok s názvom WD-40 je nepostrádateľným nástrojom každého správneho majstra doma. Jeho schopnosť premazať takmer čokoľvek je už dobre známa, no…
Vôňa tohto korenia v lese neveští nič dobré. Keď ho zacítiš, okamžite utekaj!

Vôňa tohto korenia v lese neveští…

Les je miesto, kam radi chodíme na túry – najmä na jar a v lete. Fyzická aktivita na čerstvom vzduchu a…
Pretierate si často oči? Ani neviete, ako zlý môže byť tento nevinný zvyk

Pretierate si často oči? Ani neviete,…

Pretieranie očí je zvyk, ktorý môže mať fatálne následky pre náš zrak. V extrémnych prípadoch môžete dokonca úplne oslepnúť. Vysvetlíme vám,…
Našli ste si pod rohožkou sušienku? Radšej sa obráťte na políciu, niekto sleduje váš dom

Našli ste si pod rohožkou sušienku?…

Zlodeji, ktorí vykrádajú domy, nedávno prišli s novým spôsobom, ako zistiť, či niekto odišiel na dovolenku. Tento trik vyzerá tak nevinne,…
Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov…

Podľa Andersa Rasmussena sú na samite NATO potrebné bezpečnostné záruky a cesta k členstvu, aby sa zabránilo eskalácii. Bývalý generálny tajomník…
Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu navrhujú sa zdá primalý rodinám obetí

Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu…

Bratislava – Dušan Dědeček, ktorý bol obvinený zo smrti piatich mladých ľudí v tragédii, ktorá sa udiala v októbri minulého roku…

Pridaj komentár