• 13 februára, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Slovensko má jednotku na psychologické operácie: Klamanie či masírovanie mozgov, priznal generál

Slovensko má jednotku na psychologické operácie: Klamanie či masírovanie mozgov, priznal generál

Ešte v roku 2017 v relácii na RTVS priznal slovenský generál Milan Maxim, že slovenská armáda má stredisko pre psychologické operácie.

„To je zvláštna jednotka, ktorá sa pripravuje, na pôsobenie ako jednotka špeciálna s cieľom vykonávať, pripravovať a plánovať psychologickú operáciu v priestore bojiska.“ opísal generál Maxim.

„Klamanie, masírovanie ľudí, mozgov, presviedčanie o našej pravde, atď…“ dodal generál.

Video sa teraz začalo objavovať na sociálnych sieťach a ľudia sa pýtajú, či konšpirujú, či takéto jednotky nie sú použité aj na obyčajné obyvateľstvo.

Rusko tvrdí, že za štyri dni posunulo front na Ukrajine o dva kilometre

Ruským jednotkám sa za štyri dni podarilo postúpiť na ukrajinskom fronte o dva kilometre na západ. S odvolaním sa na vyhlásenie ruského ministerstva obrany o tom v pondelok informovala tlačová agentúra Interfax. Ministerstvo nešpecifikovalo, v ktorej časti niekoľko sto kilometrov dlhej frontovej línie sa postupovalo, pričom najostrejšie boje sa odohrávali pri meste Bachmut.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Opitý 16-ročný chlapec na Orave havaroval s kamarátom. Ten náraz neprežil

„Ruskí vojaci zlomili odpor nepriateľa a postúpili niekoľko kilometrov hlbšie do jeho obrany,“ citovala agentúra Interfax z vyhlásenia. „Za štyri dni sa front posunul o dva kilometre na západ,“ dodalo ministerstvo. Informácie z bojiska nebolo možné nezávisle overiť.

Ruský súd odmietol prepustiť dôstojníka, ktorý nesúhlasil s vojnou

Krajský súd v stredoruskom meste Vladimir potvrdil rozhodnutie prvostupňového súdu, ktorý zamietol žalobu Farkhada Džabbarova. Usiloval sa o prepustenie z ozbrojených síl a zbavenie hodnosti dôstojníka v zálohe, pretože nesúhlasil s vojnou proti Ukrajine. O rozsudku informoval miestny spravodajský server Dovod.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Putin tras sa! Heger ťa dá zatknúť, ak sa u nás objavíš. Budú v strehu aj mestskí policajti?!

Do útočných brigád sa úradom na Ukrajine prihlásilo viac ako 15 000 dobrovoľníkov

Do ôsmich brigád takzvanej Útočnej gardy za oslobodenie Donbasu a Krymu, ktorú vytvára ukrajinské ministerstvo vnútra, sa už prihlásilo viac ako 15 000 dobrovoľníkov. Hovorkyňa ministerstva Maryana Reva v nedeľu v televízii uviedla.

„Za viac ako týždeň aktívnej kampane sme zaznamenali veľký záujem ľudí. Celkovo sme dostali viac ako 27 000 žiadostí a otázok. Ak hovoríme konkrétne o žiadostiach dobrovoľníkov, ktorí sa chcú pripojiť k našim brigádam, k dnešnému dňu ich je viac ako 15 000. Ľudia sa pýtajú našich poradcov na podmienky, ktoré ich čakajú, a potom sa aktívne prihlásia,“ uviedla hovorkyňa podľa denníka Ukrajinska pravda.

Podobné články

Pozrite! Naše stíhačky už lietajú na Ukrajine: Ďakujeme Slováci, že Rusko máte za teroristický štát!

Pozrite! Naše stíhačky už lietajú na…

Štyri stíhačky MiG-29, ktoré Slovensko darovalo Ukrajine, chránia oblohu nad Charkovom. Uviedla to v stredu podpredsedníčka ukrajinského parlamentu Olena Kondratjuková v…
Čo to plánuje Putin? Rusi cvičia s jadrovými raketami a tisícmi vojakov v teréne

Čo to plánuje Putin? Rusi cvičia…

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým raketovým systémom Jars a niekoľkými tisíckami vojakov. Tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na ruské…
Bratislavčan uvidel zlodeja, ako mu kradne bicykel. Neuveríte, ako reagoval zlodej (Video)

Bratislavčan uvidel zlodeja, ako mu kradne…

Neuveríte, čo sa stalo obyvateľovi Bratislavy pri tom, ako podvečer fajčil na balkóne. Dvaja muži sa mu rozhodli ukradnúť bicykel, no…
Mladík v Košiciach si sadol na SBS-kára a bodal ho do hlavy. Súd ho pustil na slobodu

Mladík v Košiciach si sadol na…

Mladík z Košíc, Ján, sa dostal do vážnych problémov potom, čo napadol 51-ročného muža nožom a spôsobil mu zranenia, ktoré vyžadujú…
Matovič schytal fľašou z obecenstva: „Ty úbožiak!“ reagoval krikom šéf OĽANO

Matovič schytal fľašou z obecenstva: „Ty…

Bývalý premiér a minister financií Igor Matovič sa opäť stretol s občanmi a tentokrát v Námestove, kde s nimi diskutoval. Na…
Slovenský parlament zahalili ukrajinské vlajky. Títo poslanci ich tam doniesli

Slovenský parlament zahalili ukrajinské vlajky. Títo…

Slovenský parlament dnes navštívila podpredsedníčka Najvyššej rady Ukrajiny Olena Kondratiuková. Tá ďakuje Slovákom za stíhačky, ktoré sme darovali Ukrajincom. „V mene…

Pridaj komentár