• 2 mája, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Slovák vyrábal mastičky z marihuany, dostal 15 rokov väzenia. Je to bývalý majster Európy

Slovák vyrábal mastičky z marihuany, dostal 15 rokov väzenia. Je to bývalý majster Európy

Trnavský okresný súd odsúdil muža za pestovanie marihuany na 15-ročné väzenie a prepadnutie majetku. V utorok bol vinným uznávaný bývalý majster Európy v rýchlostných člnoch Josef Šipoš, ktorý tvrdil, že pestoval marihuanu na výrobu mastí. Rozsudok nie je právoplatný, pretože obžalovaný sa odvolal, a prokurátor si ponechal lehotu na odvolanie.

Podľa hovorkyne súdu Jany Kondákorovej, okresný súd Trnava obžalovaného uznal za vinného z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Sudca uložil mu trest odňatia slobody vo výmere 15 rokov so zaradením do ústavu na výkon trestu odňatia slobody so stredným stupňom stráženia a trest prepadnutia majetku, ktorého vlastníkom sa stáva štát.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Máte to určite vo vrecku a veľmi to priťahuje kliešte. Môžete dostať tieto choroby

Rozsudok však kritizuje politická strana Progresívne Slovensko (PS), ktorá poukazuje na to, že muža odsúdili za výrobu liečivých mastí a vyzýva na dekriminalizáciu marihuany. Podpredseda PS Martin Hojsík vyhlásil, že nie je spravodlivé, aby človek dostal za pár marihuanových cigariet vyšší trest ako vrah, mafián alebo skorumpovaný sudca.

Strana SaS na rozsudok reagovala s tým, že takéto neprimerané trestanie je neakceptovateľné, a to najmä v porovnaní s trestami za vraždu alebo zabitie. Jej poslanci chcú preto v parlamente predložiť pozmeňujúci návrh k novele Trestného zákona, aby nebolo trestné ani najmenšie množstvo marihuany. Zároveň chcú, aby mali sudcovia povinnosť prehodnotiť už rozhodnuté prípady, čo by sa týkalo aj spomínaného prípadu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nevylievajte vodu zo zemiakov. Prezradíme vám jej čarovné schopnosti

Ak by bol prípad posudzovaný podľa novej drogovej trestnej politiky, rozhodnutie by bolo jednoznačne iné, tvrdí poslankyňa Mária Kolíková (SaS).

Podobné články

V slovenských väzniciach je rekordne veľa cudzincov. Najviac je tam Ukrajincov

V slovenských väzniciach je rekordne veľa…

Historicky najväčší počet väznených cudzincov bol zaznamenaný v slovenských väzniciach ku koncu minulého roka. Podľa správy Zboru väzenskej a justičnej stráže…
Matovič si myslí, že po voľbách možno skončí vo väzení

Matovič si myslí, že po voľbách…

Toto volebné obdobie nebolo pre nominantov či poslancov strany Roberta Fica veľmi prijemne. Niektorí sú trestne stíhaní či skončili vo väzbe.…

Pridaj komentár