• 8 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Slováci sa chystajú v sobotu rovno do stanového mestečka migrantov v Kútoch

Slováci sa chystajú v sobotu rovno do stanového mestečka migrantov v Kútoch

Nelegálni migranti z Blízkeho Východu či Afriky sú v týchto dňoch na Slovensku najväčšou tému a kým sme zábery utekajúcich mužov videli len v televízii či na internete, dnes to máme priamo v našich obciach.

V Kútoch pri českých hraniciach postavil štát stanové mestečko, kde musel dodať ďalšie stany, aby mali kde migrantov umiestniť.

Migrantov môžeme vidieť sa potulovať aj pri diaľniciach či videli sme ich spať na ceste priamo v centre Nitry.

Toto nenechali pokojných voličov pronárodných strán a tí organizujú v sobotu 12.novembra 2022 o 10-tej hodine protestnú akciu priamo v stanovom mestečku migrantov v Kútoch pri Železničnej stanici.

Kto za akciou stojí nie je jasné, žiadny oficiálny organizátor sa neprihlásil. Pozvánku zdieľajú väčšinou kotlebovské skupiny a rôzne protivládni aktivisti.

Polícia na svojej stránke však tvrdí, že migranti sú pokojní a vďační za to, čo pre nich štát robí. Do dnešného dňa by malo byť v Kútoch cez 200 migrantov. 1700 migrantov denne utečie maďarských policajtom cez srbsko-maďarskú hranicu smerom na Slovensko. Migranti sa chcú dostať do Nemecka.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Trik babičky na čerstvý chleba tri týždne. Vložte k chlebu túto vec, ktorú má každý

Policajný prezident Štefan Hamran bol hosťom v diskusnej relácii Na Rovinu, kde hovoril o horúcej téme migrácie na Slovensku a v krajinách V4.

Hamran sa sťažoval na českú políciu, ktorá vracia vo veľkom migrantov na Slovensko „Česi nazbierajú (migrantov pozn. red.), my ani nevieme, či nám vracajú tých, ktorí prešli cez územie Slovenskej republiky, lebo preberajú aj od Nemcov masívne“ povedal policajný prezident.

To by mohlo znamenať, že Slovensko má na svojom území migrantov, ktorí už boli v Nemecku a tí ich vrátili.

Hamran tvrdí, že aj keď sa Maďarsko snaží zadržať migrantov, nedarí sa im to a denne im prejde 1700 nelegálnych migrantov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Každý to má doma a dokáže si vytvoriť úžasnú zmes pre krásnu pleť

Budapešť však tvrdí, že migrantov, ktorí už prejdú k nám, nebude prijímať naspäť. Hamran hovoril aj o tom, že platí uznesenie Európskeho parlamentu, ktoré tvrdí, že sýrskych utečencov nesmieme vracať naspäť do Sýrie.

Migrantom v pohraničnej obci Kúty pri Českej republike už obec vykopala prívod elektriny, aby im v stanoch mohli kúriť a svietiť.

To vyvolalo vo viacerých občanoch rozhorčenie a kritizujú, že vždy sa nájdu peniaze pre všetkých ale pre Slovákov nie.

Migranti sa nevedia dostať do Českej republiky, kde ich policajti nekompromisne otáčajú naspäť. Slovenská cudzinecká polícia dáva migrantom povolenie na 30 dní na našom území. Migranti sa tak voľne pohybujú bez dozoru.

@mario_vidak

♬ original sound – Mário Vidák

Podobné články

Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

V USA a Európe hrozí vlna…

Deutsche Bank varovala, že v tomto roku sa vráti cyklus rozmachu a krachu a hrozí vlna nesplácania podnikových dlhov, najmä v…
57-ročný muž schudol 12 kíl a zbavil sa bolesti kĺbov. Použil na to cesnak, zázvor a citróny

57-ročný muž schudol 12 kíl a…

S pribúdajúcim vekom sa v našom tele ukladá čoraz viac toxínov a nadváhy. A s tým súvisí aj vznik rôznych ochorení.…
Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…
Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré…

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov,…

Pridaj komentár