• 11 mája, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Slováci môžu dostávať mesačne od štátu 200€. Stačí splniť tieto podmienky

Slováci môžu dostávať mesačne od štátu 200€. Stačí splniť tieto podmienky

Pracovná dochádzka býva pre mnohých zamestnancov veľkou výzvou, najmä ak sa pracovisko nachádza na väčšej vzdialenosti od ich bydliska. Zvlášť pre ľudí, ktorí si ešte len hľadajú zamestnanie, môže byť dochádzka veľkou finančnou záťažou. Našťastie, existuje niekoľko foriem finančnej podpory zo strany štátu, ktoré môžu pomôcť zamestnancom znížiť svoje náklady na cestovanie.

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny poskytuje príspevok na dochádzku do práce pre zamestnancov v celkovej výške až do 200 eur mesačne. Tento príspevok môže pokryť náklady zamestnanca na cestovanie z miesta trvalého alebo prechodného pobytu do miesta výkonu zamestnania a späť.

Podmienkou je, že zamestnanec bol najmenej tri mesiace v evidencii uchádzačov o zamestnanie a bol vyradený z dôvodu vzniku pracovného pomeru. Navyše, zamestnanec musí písomne požiadať o príspevok najneskôr do jedného mesiaca od nástupu do zamestnania a jeho trvalý alebo prechodný pobyt musí byť iný ako adresa miesta výkonu práce.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čo je to za žltý prach? Väčšina ľudí netuší, odkiaľ vlastne pochádza. Povieme vám to

Finančný príspevok sa poskytuje maximálne počas 6 mesiacov na základe písomnej dohody medzi úradom a zamestnancom. Výnimku má zamestnanec, ktorý bol pred zamestnaním znevýhodneným uchádzačom. V tomto prípade mu úrad príspevok môže poskytnúť aj v priebehu ďalších 6 mesiacov. Zamestnanec môže po uplynutí jedného roka od ukončenia poskytovania príspevku opakovane požiadať o jeho opätovné poskytnutie.

Výška príspevku na dochádzku závisí od vzdialenosti adresy zamestnanca a adresy zamestnania. Minimálna vzdialenosť, pri ktorej má zamestnanec nárok na príspevok, je minimálne 1 kilometer. Maximálnu výšku príspevku dostanú zamestnanci, ktorých zamestnanie je vzdialené minimálne 200 km od miesta ich bydliska.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Trik babičky na čerstvý chleba tri týždne. Vložte k chlebu túto vec, ktorú má každý

Zamestnanci tak môžu dostať mesačne od 15 do 200€. Tu sa dočítate viac.

Uchádzač musí splniť tieto podmienky: 

  • bol najmenej tri mesiace vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie,
  • z evidencie uchádzačov o zamestnanie bol vyradený z dôvodu vzniku pracovného pomeru,
  • je zamestnancom,
  • o príspevok na dochádzku písomne požiada najneskôr do jedného mesiaca od nástupu do zamestnania,
  • adresa trvalého alebo prechodného pobytu je iná ako adresa miesta výkonu práce.

Podobné články

Slováci dostávajú za „neviditeľnú“ značku mastné pokuty a už totálne zúria. Je toto normálne?

Slováci dostávajú za „neviditeľnú“ značku mastné…

Na jednom z najväčších prievidzských sídlisk sa obyvateľom neustále zhoršuje nálada kvôli problému s dopravným značením pred miestnymi potravinami, ktoré viedlo…
Budeme na diaľnici jazdiť maximálne 60-tkou? Vedec to navrhuje, ako dobré riešenie

Budeme na diaľnici jazdiť maximálne 60-tkou?…

Profesor Vincent Kaufmann, odborník na výskum mobility a profesor na Švajčiarskom federálnom technologickom inštitúte v Lausanne, predstavil šokujúci nápad na riešenie…
Slováci majú nárok na 200€ mesačne od štátu. Stačí splniť tieto požiadavky

Slováci majú nárok na 200€ mesačne…

Príspevok na dochádzku za prácou sa vypláca aj pre zamestnancov v Slovenskej republike. Podľa portálu ISTP, ide o finančnú podporu na…

Pridaj komentár