• 5 decembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 6minúty čítania

„Ako vám ublížili utečenci? Každý Slovák by si ich mal vziať domov!“ a potom to prišlo! Muž uzemnil liberálku

„Ako vám ublížili utečenci? Každý Slovák by si ich mal vziať domov!“ a potom to prišlo! Muž uzemnil liberálku

Na dnešnom proteste v Ilave proti stanovému mestečku pre migrantov prišlo cez 500 ľudí, ktorí odmietajú vo svojom okrese ubytovať dočasne ľudí zo Sýrie.

Na popud šéfa ĽSNS Mariana Kotlebu prišli stovky ľudí, ktorí pred okresným úradom skandovali heslá proti nelegálnym migrantom. Ako tvrdia, majú strach, keď vidia, čo sa deje v západnej Európe.

Na proteste sa však objavila aj žena, ktorá obhajovala migrantov. Tvrdila, že sú to len ľudia a dokonca súhlasila s tým, aby si ich každý vzal domov.

Do potyčky s ňou prišlo viacero obyvateľov, ktorí nechcú migrantov. Jeden zo starších mužov jej oponoval, keď jej tvrdil, aby títo migranti ostali doma a bojovali za svoju vlasť, tak, ako Slováci počas vojny.

Cez víkend sa na sociálnych sieťach objavil email. ktorý mal byť odoslaný z okresného úrad v Ilave. V tomto emaily žiadali starostov okolitých obcí, aby pomohli vytypovať miesto na ďalšie mestečko pre nelegálnych migrantov.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba zvolal v pondelok ľudí, aby prišli vyjadriť svoju nespokojnosť pred okresný úrad v Ilave a chcel sa stretnúť so zamestnankyňou krízové oddelenia, ktorá mala email rozposlať. Na mieste sa zišlo cez 500 nahnevaných ľudí, ktorí odmietajú tábor pre migrantov vo svojom okrese.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Najnovší prieskum praje opozičným stranám. Voľby by vyhral Fico

Vedúca krízového oddelenia sa však podľa prednostky úradu nemôže s Marianom Kotlebom stretnúť pre „neodkladné pracovné povinnosti“. Prednostka úradu v Ilave sa dokonca odmietla rozprávať aj s poslancami Národnej rady z ĽSNS a odišla po pár vetách. Dodala však, že budú organizovať referendum, čo potvrdilo, že v ilavskom okrese sa plánuje mestečko pre migrantov.

Kotleba ani občania sa s touto informáciou však neuspokojili a skandovali heslá proti prednostke úradu, ktorá sa odmietla s poslancami či Kotlebom baviť na túto tému.

„Ja vám chcem oznámiť, že boli sme na tom okresnom úrade, za pani Časarovou, vedúcou odboru krízového riadenia. To je tá pani, ktorá všetkým starostom v okrese poslala správy, že ich žiada do dnešného dňa, do 11-tej hodiny vytypovať lokalitu na novy imigračný tábor pre Sýrčanov tu v okrese Ilava. Namiesto nej sa s nami v zasadačke úradu stretla pani prednostka okresného úradu v Ilave, ktorá nám oznámila, že nám nemá k tomu čo povedať, a že nás odkazuje na oficiálnu tlačovú správu ministerstva vnútra a s týmto odišla, že ona sa s nami nemá viac o čom baviť.“ odkázal pred okresným úradom stovkám nahnevaných občanov v Ilave.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ďalšia tragická smrť v Michalovciach: O život prišla nevinná žena, polícia o páchateľovi mlčí

Ako dodal Kotleba, takúto aroganciu štátnej moci ešte nevidel. Šéf ĽSNS s poslancami ešte v budove úradu hľadal niekoľko minút spomínanú vedúcu krízového oddelenia, snažil sa jej dovolať či dokonca jej boli zvoniť na zvončeku v jej bytovke a snažili sa s ňou kontaktovať. Telefón nedvíhala a Kotlebovcom či ľuďom, ktorí boli s nimi sa však neukázala.

Neskôr išiel dav občanov s Marianom Kotlebom do vedľajšej obce Slávnica. Dostal totiž informáciu o tom, že v tejto obci by mal byť postavený tábor pre migrantov.

Starostka obce sa však neozývala, okolo úradu boli desiatky policajtov. Po niekoľkých minútach, kedy sa snažil Marian Kotleba a občania kontaktovať so starostkou, sa starostka obce Slavnica objavila a informácie o tábore pre migrantov odmietla. Kotleba jej poďakoval a občania tlieskali.

Ľudia v Ilave sa boja migrantov a spomínajú na krízu v roku 2015 a s ňou spojené teroristické útoky „Budeme sa báť večer chodiť na prechádzky a púšťať deti von!“ ozvala sa miestna obyvateľka.

Pozrite si celú reportáž z dnešnej akcie v Ilave:

Podobné články

Pozrite! Naše stíhačky už lietajú na Ukrajine: Ďakujeme Slováci, že Rusko máte za teroristický štát!

Pozrite! Naše stíhačky už lietajú na…

Štyri stíhačky MiG-29, ktoré Slovensko darovalo Ukrajine, chránia oblohu nad Charkovom. Uviedla to v stredu podpredsedníčka ukrajinského parlamentu Olena Kondratjuková v…
Čo to plánuje Putin? Rusi cvičia s jadrovými raketami a tisícmi vojakov v teréne

Čo to plánuje Putin? Rusi cvičia…

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým raketovým systémom Jars a niekoľkými tisíckami vojakov. Tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na ruské…
Bratislavčan uvidel zlodeja, ako mu kradne bicykel. Neuveríte, ako reagoval zlodej (Video)

Bratislavčan uvidel zlodeja, ako mu kradne…

Neuveríte, čo sa stalo obyvateľovi Bratislavy pri tom, ako podvečer fajčil na balkóne. Dvaja muži sa mu rozhodli ukradnúť bicykel, no…
Mladík v Košiciach si sadol na SBS-kára a bodal ho do hlavy. Súd ho pustil na slobodu

Mladík v Košiciach si sadol na…

Mladík z Košíc, Ján, sa dostal do vážnych problémov potom, čo napadol 51-ročného muža nožom a spôsobil mu zranenia, ktoré vyžadujú…
Matovič schytal fľašou z obecenstva: „Ty úbožiak!“ reagoval krikom šéf OĽANO

Matovič schytal fľašou z obecenstva: „Ty…

Bývalý premiér a minister financií Igor Matovič sa opäť stretol s občanmi a tentokrát v Námestove, kde s nimi diskutoval. Na…
Slovenský parlament zahalili ukrajinské vlajky. Títo poslanci ich tam doniesli

Slovenský parlament zahalili ukrajinské vlajky. Títo…

Slovenský parlament dnes navštívila podpredsedníčka Najvyššej rady Ukrajiny Olena Kondratiuková. Tá ďakuje Slovákom za stíhačky, ktoré sme darovali Ukrajincom. „V mene…

Pridaj komentár