• 16 mája, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Šéf šachovej federácie tvrdí, že ho v 90-rokoch uniesli mimozemšťania a takto to opísal

Šéf šachovej federácie tvrdí, že ho v 90-rokoch uniesli mimozemšťania a takto to opísal

Bývalý šéf Medzinárodnej šachovej federácie (FIDE) Kirsan Iljumžinov, ktorý pôsobil aj ako prezident ruskej republiky Kalmycko, tvrdí, že ho v 90. rokoch uniesli mimozemšťania.

Iljumžinov podrobne opísal toto „stretnutie“ v rozhovore pre internetovú stránku Sports.ru, ktorý bol uverejnený v utorok.

„[Stalo sa to] v septembri 1997 v Moskve. Zavolali ma na balkón. Vyšiel som von a čoskoro som sa ocitol na ich lodi. Všetko bolo jednoduché,“ tvrdil.

Z mimozemšťanov sa podľa bývalého šéfa FIDE vykľuli humanoidi, „o niečo vyšší ako my“, v žltých oblekoch. Iljumžinov tvrdil, že sa so svojimi únoscami rozprával približne osem hodín – ale vo svojom byte chýbal len asi jednu hodinu.

Iljumžinov tiež uviedol, že sa „mimozemšťanov“ pýtal, prečo sa neprezradili ľudstvu, a bolo mu povedané, že obyvatelia Zeme ešte nespĺňajú ich štandardy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Začalo to: Ukrajinci spustili masívnu ofenzívu, umierajú stovky vojakov, Rusi sa bránia

Pýtal som sa, prečo sa neotvoria, nepovedia o sebe každému. Jeden z nich odpovedal: „No, s mravcami sa predsa nekomunikuje. Vaša civilizačná úroveň ešte nedospela.“

V rozhovore Iljumžinov tiež vysvetlil, prečo o svojom nadpozemskom zážitku viac ako desať rokov mlčal. Prvýkrát ho novinárom prezradil až v roku 2010, keď ho o to „požiadali“ „mimozemšťania“.

„Teraz je moderné vyvolávať humbuk. V tom čase však nič také neexistovalo a ja sám som už bol populárny. Načo by mi bola negatívna sláva? Jednoducho som si povedal, že o tom poviem pravdu, navyše ma o to sami požiadali,“ uviedol.

Bývalý úradník sa domnieval, že verejné odhalenie pravdy by vtedy príliš poškodilo jeho verejný imidž a navyše by ho vtedajší prezident Boris Jeľcin neocenil.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Švajčiarske hlavné mesto hlasovalo za legálny kokaín

Napriek tomu bývalý šéf Kalmykie trval na tom, že o údajnom stretnutí súkromne povedal Jeľcinovi a prezident túto historku zmietol zo stola a povedal mu, aby „išiel robiť nejakú prácu“. Iljumžinov tiež uviedol, že o tejto záležitosti diskutoval s viacerými ďalšími bližšie nešpecifikovanými hlavami štátov a niektorí odpovedali, že tiež mali mimozemské stretnutia.

„Viacerí prezidenti štátov mi povedali, že mali kontakt s mimozemšťanmi. Verejne o tom nehovoria, pretože sa boja, že by ich mohli považovať za bláznov,“ povedal.

Iljumžinov viedol Kalmycko v rokoch 1993 až 2010 a na čele FIDE stál viac ako dve desaťročia, od roku 1995 do roku 2018.

Podobné články

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Slováci točia na oblohe záhadnú červenú guľu a nikto nevie, čo to je

Slováci točia na oblohe záhadnú červenú…

Slováci na oblohe zaznamenali záhadný objekt a nevedia si vysvetliť, čo to môže byť. V tmavej oblohe je pulzujúci objekt zafarbený…
UFO pristálo v Bolívii, potom zomrelo mimozemské dieťa, tvrdia svedkovia

UFO pristálo v Bolívii, potom zomrelo…

Miestni obyvatelia tvrdia, že pred tým, ako záhadne zmizlo, odfotili niečo, čo považujú za mŕtve mimozemské dieťa ležiace v rokline v…
Záhadné svetelné objekty z vesmíru v Kalifornii, čo to bolo?

Záhadné svetelné objekty z vesmíru v…

Na nočnej oblohe nad Kaliforniou a Oregonom boli spozorované záhadné svetelné pruhy.  „Boli sme viac šokovaní, ale zároveň ohromení, že sme…
Pentagon: V našej slnečnej sústave sa môže nachádzať materská loď mimozemšťanov

Pentagon: V našej slnečnej sústave sa…

Existuje možnosť, že planéty v našej slnečnej sústave navštevujú mimozemské materské lode a menšie sondy, uviedol v utorok v návrhu správy…
Únoscovia v Nemecku držia rukojemníkov v lekárni. Žiadajú miliónové výkupné

Únoscovia v Nemecku držia rukojemníkov v…

Dráma sa odohráva v nemeckom meste Karlsruhe v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko. Páchateľ alebo páchatelia držia niekoľko rukojemníkov v lekárni, ktorá sa…

Pridaj komentár