• 27 októbra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Ruský parlament schválil zákaz propagandy homosexuality či netradičných vzťahov

Ruský parlament schválil zákaz propagandy homosexuality či netradičných vzťahov

Štátna duma, dolná komora ruského parlamentu, vo štvrtok v prvom čítaní schválila úpravu kontroverzného zákona o takzvanej propagande homosexuality.

Norma sa doteraz vzťahovala len na maloletých. Ak návrh prejde celým schvaľovacím procesom, bude zákaz šírenia údajnej propagandy platiť aj pre dospelých, informovala agentúra Interfax.

Úprava zákona tiež ukladá, že trestné bude „propagandu netradičných vzťahov“ šíriť nielen na verejnosti, ale aj cez internet, médiá, knihy, audiovizuálne služby, kino a reklamy. Stanovuje tiež výšku pokút za porušenie zákona, ktoré sa pre bežných občanov pohybujú v rozmedzí 50 000 až 400 000 rubľov.

Rusko schválilo kontroverzný zákon o zákaze propagácie homosexuality medzi mládežou v júni 2013. Autori zákona vtedy argumentovali tým, že je potrebné deti ochrániť pred šírením osvety o komunite LGBT+ a jej príslušníkoch. Norma si vyslúžila ostrú kritiku od Západu aj obrancov ľudských práv.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dedo ukázal, ako dokonale vyčistiť šporák. Stačí pár kvapiek tohto

Rusi sa vyhrážajú zostrelením Muskových satelitov

Hovorca ruského ministerstva zahraničia Konstantin Voroncov pohrozil zostrelením satelitov Starlink, ktoré poskytujú Ukrajincom prístup k internetu a družíc Planet Labs a Maxar, ktoré vytvárajú detailné satelitné snímky, informoval o tom bieloruský mediálny projekt Nexta.

ISW: Putin nemá záujem o vyjednávanie. Zachováva si územné ambície presahujúce nelegálne anektované oblasti

Americký think tank tvrdí, že nedávne vyhlásenia ruského diktátora Vladimíra Putina naznačujú, že Rusko „usiluje o vojenské víťazstvo na Ukrajine a zmenu režimu v Kyjeve“. ISW ďalej uvádza, že Putinovu rétoriku, že „Ukrajina stratila suverenitu“ – počas stretnutia so Spoločenstvom nezávislých štátov – posilnil predseda Dumy Vjačeslav Volodin, ktorý povedal, že „Ukrajina stratila schopnosť existovať ako štát“ a „Ukrajina je okupovaná NATO“.

CNN: Šéf CIA navštívil v októbri Ukrajinu, aby sa stretol so Zelenským

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Putin tras sa! Zelenský to ohlásil: Je čas začať! Už nemôžeme čakať!

Šéf americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) William Burns podľa informácií televízie CNN tento mesiac navštívil Ukrajinu, aby sa stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a ďalšími predstaviteľmi. Spravodajský web CNN to napísal v stredu s odvolaním sa na dva nemenované zdroje oboznámené s cestou.

CNN píše, že Burnsova cesta prišla v čase, keď sa USA stále viac obávajú, že Rusko môže v boji na Ukrajine siahnuť po jadrových zbraniach. Burns a ďalší americkí predstavitelia verejne vyhlásili, že nevidia žiadne dôkazy o tom, že by sa Moskva na takýto krok aktívne pripravovala, ale činitelia oboznámení so spravodajskými informáciami varujú, že riziko je možno najvyššie od februára, keď Rusko začalo inváziu na Ukrajinu. Americký prezident Joe Biden v utorok Rusko varoval, že by urobilo vážnu chybu, ak by na Ukrajine použilo taktickú jadrovú zbraň.

Podobné články

Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

V USA a Európe hrozí vlna…

Deutsche Bank varovala, že v tomto roku sa vráti cyklus rozmachu a krachu a hrozí vlna nesplácania podnikových dlhov, najmä v…
57-ročný muž schudol 12 kíl a zbavil sa bolesti kĺbov. Použil na to cesnak, zázvor a citróny

57-ročný muž schudol 12 kíl a…

S pribúdajúcim vekom sa v našom tele ukladá čoraz viac toxínov a nadváhy. A s tým súvisí aj vznik rôznych ochorení.…
Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…
Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré…

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov,…

Pridaj komentár