• 1 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 6minúty čítania

Ruské nálety ničia ukrajinskú infraštruktúru. Ľudia sú bez vody a elektriny, Američania sa museli skryť

Ruské nálety ničia ukrajinskú infraštruktúru. Ľudia sú bez vody a elektriny, Američania sa museli skryť

Veľká časť ukrajinského hlavného mesta Kyjev je po poslednom kole rozsiahlych ruských náletov v pondelok bez elektriny a vody.

Ruská armáda oznámila „úspešné“ údery na niekoľko dôležitých infraštruktúrnych zariadení v krajine.

„Ruské ozbrojené sily pokračovali v úderoch vysoko presnými leteckými a námornými zbraňami dlhého dosahu na ukrajinské vojenské a energetické zariadenia,“ uviedlo ministerstvo obrany. „Ciele úderov boli úspešné. Všetky pridelené objekty boli zasiahnuté.“ Medzitým ukrajinský premiér Denys Šmyhal potvrdil priame zásahy na 18 objektov – väčšina z nich bola spojená s energetickými dodávkami krajiny. Tieto zosilnené útoky vyvolali s klesajúcimi teplotami a blížiacou sa zimou rastúci pocit paniky.

„Rakety a drony zasiahli 10 regiónov, kde bolo poškodených 18 objektov, z ktorých väčšina súvisí s energetikou,“ uviedol Šmyhal na Telegrame. „Stovky sídiel v siedmich oblastiach Ukrajiny boli odrezané od sveta.“ Pod paľbou sa ocitli aj zariadenia v Čerkasoch a Kirovohrade. Ukrajinská armáda uviedla, že zachytila ​​strely nad Ľvovskou oblasťou, čo túto západnú časť krajiny ušetrilo škôd.

Denník Washington Post poznamenal, že „pokračujú výpadky elektriny v Kyjevskej, Záporožskej, Dnepropetrovskej a Charkovskej oblasti“ a ďalších. The Post vymenoval niektoré z nižšie uvedených regiónov, ktoré boli postihnuté rozsiahlymi výpadkami elektriny a prerušením dodávok vody:

Kyjevská oblasť: ruské údery poškodili budovy a záchranári pátrajú po obetiach, uviedla regionálna polícia. Po útokoch zostalo 80 % hlavného mesta bez vody a pravdepodobne dôjde k trvalým výpadkom elektriny, uviedol starosta Vitalij Kličko.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Niečo sa chystá? "Pripravte sa na najhoršie!" vyhlásil čínsky prezident

Charkov: Dva údery zasiahli objekty kritickej infraštruktúry vo východnom meste, spôsobili problémy so zásobovaním vodou a ovplyvnili sieť verejnej dopravy, uviedol starosta.

Záporožská oblasť: Podľa miestneho gubernátora bolo raketami zasiahnuté jedno zariadenie infraštruktúry, čo vyvolalo varovanie predstaviteľov južnej oblasti, že by mohli byť zasiahnuté aj tamojšie dodávky energie.

Čerkaská oblasť: Podľa vojenského správcu došlo po leteckých útokoch na infraštruktúrne zariadenia k výpadku prúdu v niektorých častiach regiónu.

Ukrajinský minister zahraničia Dmytro Kuleba útoky odsúdil ako ďalšie vojnové zločiny: „Ďalšia várka ruských rakiet zasiahla kritickú infraštruktúru Ukrajiny. Miesto na bojisku Rusko bojuje proti civilistom,“ napísal na Twitteri.

Kyjevský starosta Vitalij Kličko navyše na Telegrame oznámil, že tieto čerstvé údery zanechali 80 % obyvateľov hlavného mesta bez vody a približne 350 000 domácností bez elektriny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Členská krajina NATO vyhlásila, že nikdy nevkročí do vojny proti Rusku

„Pre všetky prípady vás žiadame, aby ste sa zásobili vodou z najbližších púmp a predajných miest,“ odporučil. Úrad starostu prisľúbil, že dodávky vody do postihnutých častí mesta budú obnovené do troch až štyroch hodín, pričom na tom naliehavo pracujú pohotovostné posádky komunálnych služieb.

Záchranné tímy v hlavnom meste údajne pátrajú po možných obetiach pod troskami budov zničených alebo poškodených novou salvou ruských úderov; v tejto chvíli však nie je jasný počet obetí.

Americká veľvyslankyňa uviedla, že ona a jej zamestnanci sa museli pri tomto poslednom útoku na hlavné mesto ukryť:

Ukrajinskí predstavitelia už pred pondelkovými útokmi odhadovali, že 40 % elektrických systémov v krajine bolo vážne poškodených, a vyzvali domácnosti, aby obmedzili ich používanie, najmä u veľkých spotrebičov, ktoré nie sú nevyhnutné. Ukrajinci sú ďalej varovaní, aby sa pripravili na dlhodobé výpadky elektriny, pretože mrazivá zima je za dverami.

Podobné články

Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

V USA a Európe hrozí vlna…

Deutsche Bank varovala, že v tomto roku sa vráti cyklus rozmachu a krachu a hrozí vlna nesplácania podnikových dlhov, najmä v…
57-ročný muž schudol 12 kíl a zbavil sa bolesti kĺbov. Použil na to cesnak, zázvor a citróny

57-ročný muž schudol 12 kíl a…

S pribúdajúcim vekom sa v našom tele ukladá čoraz viac toxínov a nadváhy. A s tým súvisí aj vznik rôznych ochorení.…
Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…
Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré…

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov,…

Pridaj komentár