• 5 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Rusi vraj bojujú s bandou šialených nacistických feťákov a s častou umierajúceho sveta, hlásia z Kremľa

Rusi vraj bojujú s bandou šialených nacistických feťákov a s častou umierajúceho sveta, hlásia z Kremľa

S novým označením pre nepriateľa prišiel v piatok podpredseda ruskej bezpečnostnej rady a bývalý prezident Dmitrij Medvedev. Podľa neho Rusko bojuje proti „umierajúcemu svetu“ s jeho „nemravnými zvykmi“, a že jeho konečným cieľom je zastaviť „najvyššieho vládcu pekla“. Vladimír Putin potom ďalej hovorí o „nacistickom režime“ v Kyjeve.

„Máme schopnosť poslať všetkých nepriateľov do pekelného ohňa, ale to nie je naša úloha,“ napísal Medvedev v príspevku Prečo je naša vec správna, ktorý publikoval pri príležitosti piatkového Dňa národnej jednoty.

„Načúvame Stvoriteľovým slovám v našich srdciach a riadime sa nimi. Tieto slová nám dávajú náš posvätný cieľ. Cieľom je zastaviť najvyššieho vládcu pekla, nech už sa volá akokoľvek – Satan, Lucifer, alebo Iblís. Jeho cieľom je totiž záhuba,“ dodal muž, ktorý sa v minulosti ešte ako ruský prezident profiloval ako liberálny a moderne zmýšľajúci politik.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Podľa Medvedeva je Rusko vo vojne s „časťou umierajúceho sveta“, „bandou šialených nacistických feťákov, nimi omámeným a vystrašeným národom“, rovnako ako s „veľkou svorkou štekajúcich psov zo západných chovov“ a „pestrým stádom chrochtajúcich podsvinčiat“.

„Našou zbraňou je Pravda. Preto je naša vec správna. Preto bude víťazstvo naše! Šťastný sviatok!“ zakončil Medvedev príspevok.

Medvedev od začiatku invázie stupňuje svoju provojnovú a nacionalistickú rétoriku. Ním zverejňované názory sa niekedy zhodujú s tými, ktoré zastáva kremeľské vedenie. Niektorí ruskí činitelia v posledných dňoch začali vyzývať na „desatanizáciu“ Ukrajiny.

Rad myšlienok ku Dňu národnej jednoty vyriekol aj samotný prezident Vladimír Putin. Zopakoval historicky mylnú tézu, že Ukrajinci a Rusi sú jeden a ten istý národ.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Drony útočia na ruské hlavné mesto. Moskva zažíva vojnu na vlastnej koži

„Ukrajine sa bohužiaľ podarilo vštepiť do mysle miliónov ľudí také pseudohodnoty, ktoré viedli k tomu, že na tomto území vzniklo protiruské naladenie,“ povedal Putin na stretnutí s ruskými historikmi a náboženskými predstaviteľmi pri príležitosti sviatku Dňa národnej jednoty.

„Rozbuška rozpadu našej krajiny bola veľmi šikovne pripravená,“ dodal. Horké je to podľa neho preto, že konfrontácia sa odohráva „vlastne vo vnútri jedného národa“, čím de facto upiera Ukrajincom právo na národné sebaurčenie, hoci sa ním často zaštiťuje.

Podľa neho je to ukrajinský ľud, kto je hlavnou obeťou „zámerného podnecovania nenávisti voči Rusom“. Kto toto podnecovanie spôsobil, už nepovedal, zrejme však myslí Západ. Práve manipuláciu Západom opakovane používa spolu s obvinením z neonacizmu ako hlavné dôvody na začatie invázie.

Podobné články

Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

V USA a Európe hrozí vlna…

Deutsche Bank varovala, že v tomto roku sa vráti cyklus rozmachu a krachu a hrozí vlna nesplácania podnikových dlhov, najmä v…
57-ročný muž schudol 12 kíl a zbavil sa bolesti kĺbov. Použil na to cesnak, zázvor a citróny

57-ročný muž schudol 12 kíl a…

S pribúdajúcim vekom sa v našom tele ukladá čoraz viac toxínov a nadváhy. A s tým súvisí aj vznik rôznych ochorení.…
Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…
Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré…

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov,…

Pridaj komentár