• 29 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Rusi tvrdia, že Amerika sa chová k Európe, ako k šte*ke pri ceste

Rusi tvrdia, že Amerika sa chová k Európe, ako k šte*ke pri ceste

Ruský politik Dimitriy Medvedev sa na sociálnej sieti Telegram rozpísal o sankčnej politike a ekonomike. V príspevku, ktorý zverejnil sa vyjadril až šokujúco, keď tvrdil, že Amerika sa správa k Európe, ako k šte..e pri ceste.

Dimitriy Medvedev vo svojom najnovšom príspevku podľa maďarského portálu Mandiner rozoberá ekonomické vyhliadky západného sveta, pričom porovnáva vzťah medzi Európou a Amerikou k manželstvu plného násilia.

Ako píše, Amerika v dôsledku vojny klamala Európe. Podľa Medvedeva nemá v úmysle deliť sa o zisky, skôr „…starnúcemu manželovi berie do posledného haliera a jeho názor neberie do úvahy“.

Američania sa podľa Medvedeva snažia zaujať aj európske firmy a povzbudiť spotrebiteľov, aby kupovali americké produkty.

„Kvôli sankciám vidia európske spoločnosti čoraz menšiu šancu pôsobiť vo vlastnej krajine. Ruský trh je uzavretý a čínsky má svoje produkty,“ uzatvára politik.

„Európa je považovaná za samozrejmosť. Správajú sa k nej ako k šte..e na kraji cesty,“ uzatvára Medvedev.

Svoj príspevok zakončil slovami: „…samozrejme, takéto nečestné vzťahy sa dajú rozpustiť, ale európske krajiny už na to nemajú silu. Na to im došiel testosterón.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  WHO vyzýva na prípravu na ďalšiu globálnu zdravotnú krízu

Európski predstavitelia v kuloároch obviňujú administratívu amerického prezidenta Joea Bidena z toho, že na vojne na Ukrajine nepokryte zarába, zatiaľ čo ekonomiky starého kontinentu krvácajú. S odvolaním sa na rozhovory s vysoko postavenými európskymi predstaviteľmi to napísal server Politico.

„Skutočnosť je taká, že keď sa na to pozriete triezvo, krajinou, ktorá na tejto vojne najviac zarába, sú Spojené štáty, pretože predávajú viac plynu za vyššie ceny a pretože predávajú viac zbraní,“ povedal Politicu nemenovaný predstaviteľ EÚ.

Jeho výbušný komentár naďalej podčiarkuje rastúce pobúrenie európskej verejnosti a v súkromí aj európskych úradníkov a politických predstaviteľov z amerických dotácií. Tie môžu ďalej poškodiť európsky priemysel, konštatuje spomínaný web.

„Ocitli sme sa na križovatke. Amerika si musí uvedomiť, že verejná mienka v mnohých krajinách EÚ sa premieňa,“ povedal Politicu ďalší nemenovaný zdroj zo dvadsaťsedmičky.

Kombinácia vysokých cien amerického plynu a americká podpora domáceho priemyslu podľa neho môžu zlomiť podporu európskej verejnosti pre zasielanie vojenskej pomoci Ukrajine aj ďalšej transatlantickej spolupráce.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Členská krajina NATO vyhlásila, že nikdy nevkročí do vojny proti Rusku

Vysoký predstaviteľ Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Josep Borrell v tejto súvislosti odkázal Washingtonu, aby znepokojenie Európy vyvrátil. „Naši priatelia Američania robia ekonomické rozhodnutia, ktoré na nás majú vplyv,“ konštatoval. Narážal pritom zrejme na spomínanú americkú podporu domáceho priemyslu.

Američania zarábaní na vojne odmietajú. „Rast cien plynu v Európe je spôsobený Putinovou inváziou na Ukrajinu. Bodka. Export skvapalneného plynu z USA do Európy dramaticky vzrástol a umožnil tak Európe odkloniť sa od Ruska,“ povedal hovorca americkej Národnej bezpečnostnej rady.

Američania Európe skutočne pomohli nahradiť výpadky plynu z Ruska, na druhú stranu si to ale tiež nechali náležite zaplatiť. Ceny v Európe sú pre porovnanie asi štyrikrát vyššie ako v Amerike. Rozhorčenie nad tým už verejne vyjadril napríklad francúzsky prezident Emmanuel Macron alebo nemecký minister obchodu Robert Habeck.

Podobné články

Vôňa tohto korenia v lese neveští nič dobré. Keď ho zacítiš, okamžite utekaj!

Vôňa tohto korenia v lese neveští…

Les je miesto, kam radi chodíme na túry – najmä na jar a v lete. Fyzická aktivita na čerstvom vzduchu a…
Pretierate si často oči? Ani neviete, ako zlý môže byť tento nevinný zvyk

Pretierate si často oči? Ani neviete,…

Pretieranie očí je zvyk, ktorý môže mať fatálne následky pre náš zrak. V extrémnych prípadoch môžete dokonca úplne oslepnúť. Vysvetlíme vám,…
Našli ste si pod rohožkou sušienku? Radšej sa obráťte na políciu, niekto sleduje váš dom

Našli ste si pod rohožkou sušienku?…

Zlodeji, ktorí vykrádajú domy, nedávno prišli s novým spôsobom, ako zistiť, či niekto odišiel na dovolenku. Tento trik vyzerá tak nevinne,…
Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov na Ukrajinu, varuje bývalý šéf aliancie

Členovia NATO môžu poslať svojich vojakov…

Podľa Andersa Rasmussena sú na samite NATO potrebné bezpečnostné záruky a cesta k členstvu, aby sa zabránilo eskalácii. Bývalý generálny tajomník…
Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu navrhujú sa zdá primalý rodinám obetí

Dědeček priznal vinu, trest, ktorý mu…

Bratislava – Dušan Dědeček, ktorý bol obvinený zo smrti piatich mladých ľudí v tragédii, ktorá sa udiala v októbri minulého roku…
Žujte kúsok hneď po jedle a zabudnete na nadúvanie. Osvedčená metóda našich babičiek

Žujte kúsok hneď po jedle a…

Zabudnite na tráviace ťažkosti po jedle. Len jeden tenký plátok tohto lacného výrobku vás zachráni pred nepríjemnými tráviacimi problémami. Vyskúšajte to…

Pridaj komentár