• 22 decembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Rusi sa chystajú zničiť americké raketové systémy, ktoré mieria na Ukrajinu: Samozrejme, že ich zničíme

Rusi sa chystajú zničiť americké raketové systémy, ktoré mieria na Ukrajinu: Samozrejme, že ich zničíme
Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!

Oficiálny hovorca Kremľa Dmitrij Peskov sa domnieva, že cesta ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského do Spojených štátov by mohla byť spojená so snahou Washingtonu bojovať s Moskvou nepriamo, uvádza RIA Novosti.

Peskov tiež vyjadril poľutovanie nad tým, že ani prezident [USA Joe] Biden, ani prezident Zelenskyj nepovedali nič, čo by sa dalo vnímať ako ich prípadná ochota vypočuť si obavy Ruska.

Podľa Peskova na stretnutí nezazneli ani žiadne výzvy na mier.

Ukrajinský líder pricestoval do Spojených štátov v stredu 21. decembra. Joe Biden počas stretnutia so svojím ukrajinským náprotivkom poznamenal, že ruský prezident Vladimir Putin nemá v úmysle zastaviť túto vojnu. Zelenskyj zasa vyjadril nádej, že Kongres podporí balík pomoci Ukrajine vo výške 45 miliárd dolárov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čínsky genetický experiment môže viesť k armáde supervojakov odolných voči radiácii

„S poľutovaním môžeme teraz konštatovať skutočnosť, že ani prezident Biden, ani prezident Zelenskyj nepovedali aspoň niečo, čo by sa dalo vnímať ako potenciálna ochota vypočuť si obavy Ruska. Nepadlo ani slovo, ktoré by varovalo pána Zelenského pred pokračovaním barbarského ostreľovania obytných budov v osadách Donbasu. Neodznela ani žiadna skutočná výzva na mier,“ povedal Peskov 22. decembra.

„To svedčí o tom, že Spojené štáty pokračujú vo svojej línii s cieľom de facto a nepriamo bojovať s Ruskom do posledného Ukrajinca,“ uzavrel.

Rusko zničí americké protilietadlové systémy na Ukrajine

Protilietadlové raketové systémy USA Patriot sa stanú legitímnym cieľom ruskej armády, ak budú dodané na Ukrajinu, uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, ktorého citovala agentúra TASS.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Migračná kríza na Slovensku začala: 25 nelegálnych migrantov unikalo v dodávke

„Áno, samozrejme, ako všetky ostatné typy zbraní, ktoré používajú ozbrojené sily Ukrajiny. Koniec koncov, demilitarizácia je jedným z cieľov špeciálnej vojenskej operácie,“ povedal Peskov, keď odpovedal na otázku, či sa americké systémy protivzdušnej obrany stanú legitímnym cieľom.

Predtým vysokopostavený predstaviteľ amerického ministerstva obrany pod podmienkou anonymity pre americké publikácie uviedol, že Washington pošle na Ukrajinu systémy Patriot v priebehu niekoľkých mesiacov. Niekoľko mesiacov potrvá, kým sa ukrajinskí vojaci vyškolia, ako ich používať, dodal úradník.

Americký prezident Joe Biden povedal, že Washington dodá Kyjevu systémy protivzdušnej obrany Patriot, ale nešpecifikoval časový rámec týchto dodávok.

Podobné články

Ukrajina zúri! Rusko preberá predsedníctvo Bezpečnostnej rady OSN, toto odkazujú svetu

Ukrajina zúri! Rusko preberá predsedníctvo Bezpečnostnej…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Prevzatie rotujúceho predsedníctva Bezpečnostnej rady OSN Ruskom je symbolickou ranou pre…
Francúzsko je na nohách, bez záujmu svetových médií

Francúzsko je na nohách, bez záujmu…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Hnev na dôchodkové reformy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona sa nezmiernil ani…
Čínsky genetický experiment môže viesť k armáde supervojakov odolných voči radiácii

Čínsky genetický experiment môže viesť k…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Správy z Číny naďalej potvrdzujú, že tamojší vedci sa stále snažia…
Americký generál povedal, do ktorého roku sa nepodarí Rusov poraziť

Americký generál povedal, do ktorého roku…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Podľa najvyššie postaveného amerického generála je nepravdepodobné, že Ukrajina získa späť…
Neuveríte, čo urobil Heger so Zelenským. Toto keď Putin uvidí

Neuveríte, čo urobil Heger so Zelenským.…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Dočasný premiér Eduard Heger bol na návšteve Ukrajiny, kde sa stretol…
„Morálne a finančne vyčerpané“ – Slovensko už nemá kapacity na pomoc Ukrajine

„Morálne a finančne vyčerpané“ – Slovensko…

Pomôžeš nám rásť? Daj len zdieľať alebo pošli kamarátovi. Ďakujeme ti!Podpora Ukrajiny na Slovensku je „morálne a finančne vyčerpaná“, uviedla slovenská prezidentka Zuzana…

Pridaj komentár