• 17 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Rusi práve spustili masívnu raketovú paľbu na Ukrajinu (Video)

Rusi práve spustili masívnu raketovú paľbu na Ukrajinu (Video)

Po celej Ukrajine bol vo štvrtok ráno vyhlásený letecký poplach, píše server denníka Ukrajinska pravda s odvolaním sa na armádne velenie. Raketové útoky sú hlásené z Odesy, Kyjeva či Dnipra. Údery sú zamerané na plynárenskú sieť a strojársky závod v Dnipre, uviedol ukrajinský premiér Denys Šmyhal .

Prvý poplach bol hlásený o 08:04 tamojšieho času pre metropolu Kyjev, Kyjevskú oblasť, Odesu, Mykolajiv, Cherson, Záporožie, Doneck, Luhansk, Charkov, Dnepropetrovsk, Poltavu, Sumy, Černihiv, Kirovohrad, Čerkasy, Vinnycju a Žytomyr.

Od 08:44 bol poplach už po celej Ukrajine.

Vzápätí otriasli explózie Kyjevom a Dniprom, uvádza ukrajinské médiá. Dve strely s plochou dráhou letu sa podarilo protivzdušnej obrane zostreliť nad ukrajinskou metropolou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

Časti Dnipra sú po niekoľkých explóziách bez prúdu. Podľa miestnych úradov boli zasiahnuté dve zariadenia infraštruktúry. Jeden človek je zranený.

Ukrajinský premiér Denys Šmyhal uviedol, že ruské údery smerujú na plynárenské zariadenia a na strojársky závod v Dnipre, ktorý sa zameriava na výrobu raketovej a kozmickej techniky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Maďarsko ukazuje, že riešením demografickej krízy v Európe sú rodiny, nie prisťahovalci

Gubernátor Mykolajivskej oblasti Vitalij Kim krátko po ôsmej hodine ráno tamojšieho času uviedol, že na oblasť dopadli prvé štyri rakety.

V Odese zaznela silná explózia o 06:35 tamojšieho času, ešte predtým, než bol vyhlásený poplach, píše server. Útok podľa gubernátora Maxima Marčenka zasiahol miestnu infraštruktúru.

„Nepriateľ začal raketový útok na infraštruktúrne zariadenia v našom regióne. Hrozí masívny raketový útok na celé územie Ukrajiny. Žiadam obyvateľov kraja, aby zostali v krytoch,“ cituje Marčenka Ukrajinská pravda.

Pri nočnom ostreľovaní v Záporožskej oblasti zahynuli štyria ľudia.

Podobné články

Kyjev požaduje od Západu zbrane v hodnote 55 miliárd dolárov

Kyjev požaduje od Západu zbrane v…

Ukrajina potrebuje desiatky batérií systému protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby, ak chce chrániť svoju infraštruktúru a jednotky na bojisku pred ruskou…
V USA a Európe hrozí vlna dlhov a nesplácania, varuje Detsche Bank

V USA a Európe hrozí vlna…

Deutsche Bank varovala, že v tomto roku sa vráti cyklus rozmachu a krachu a hrozí vlna nesplácania podnikových dlhov, najmä v…
57-ročný muž schudol 12 kíl a zbavil sa bolesti kĺbov. Použil na to cesnak, zázvor a citróny

57-ročný muž schudol 12 kíl a…

S pribúdajúcim vekom sa v našom tele ukladá čoraz viac toxínov a nadváhy. A s tým súvisí aj vznik rôznych ochorení.…
Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho, tvrdí vedec napojený na CIA

Mimozemšťania žijú medzi nami už dlho,…

Dr. Garry Nolan, nominovaný na Nobelovu cenu, vyhlásil, že si je stopercentne istý, že medzi nami ľuďmi žijú mimozemšťania alebo mimozemský…
Prečo Čína kope 10 kilometrov do zemskej kôry?

Prečo Čína kope 10 kilometrov do…

Čínski vedci v utorok začali pracovať na plánovanom 10 000-metrovom vrte do zemskej kôry, ktorý je zatiaľ najhlbším v krajine, uvádza…
Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré…

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov,…

Pridaj komentár